0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Netekęs teisės būti žmogumi

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
 • Nauja knyga
 • Nuolaida knygai -27%
Kaina internetu: 12,49 €
Kaina knygyne: 16,99 €*
Sutaupote: 4.50 € (27%)
 • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-10-01 Deimantė


2022-01-31 12.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Netekęs teisės būti žmogumi" aprašymas

Japonų autorius Osamu Dazai romane „Netekęs teisės būti žmogumi“ pasakoja skaudžią ir tuo pačiu viliojančią istoriją apie jaunuolį, įstrigusį tarp japonų aristokratų šeimos tradicijų ir Vakarų idėjų įtakos. Modernėjančioje pokario visuomenėje nepritampantis veikėjas pamažu degraduoja ir netenka teisės būti žmogumi.

Pagrindinio personažo Jodzo Oba bandymai susitaikyti su jį supančiu pasauliu prasideda dar ankstyvoje vaikystėje, kuomet jam yra per sunku suprasti visuomenės elgesio normas. Jis jaučia, kad jame yra kažkas, kas skiriasi nuo aplinkinių, nesvarbu ar tai būtų šeima, ar draugai, ar tarnai.

Vidurinėje mokykloje jis tampa juokdariu, humorą pasitelkdamas tarsi barjerą tarp savęs ir kitų žmonių. Jodzo įsitikinęs, kad žmonės juokdamiesi kartu su juo, negalės pakenkti. Tačiau kaukė, kuria jis užmaskuoja susvetimėjimą, galiausiai priveda prie bandymo nusižudyti.

Romane „Netekęs teisės būti žmogumi“ autorius Osamu Dazai ironiškai ir be sentimentalumo fiksuoja gyvenimo žiaurumą ir trumpalaikius žmogaus ryšių ir švelnumo momentus. Tai ironiškas, autobiografinių užuominų kupinas kūrinys, apibūdinantis žmogaus, nesugebančio įsilieti į veidmainę visuomenę, nuosmukį.

Romano pagrindą sudaro užrašų knygelės, kuriose Jodzo Oba aprašo savo gyvenimą. Pirmo asmens pasakojmas, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas iš pažiūros nereikšmingoms detalėms, išryškina personažo psichologiją ir leidžia stebėti jo dvasinės būklės pablogėjimą. Nesugebėjimą prisitaikyti prie kitų Jodzo Oba suvokia kaip savo kaltę, kurios negali įveikti.

„Netekęs teisės būti žmogumi“ yra vienas aktualiausių praėjusio amžiaus romanų japonų literatūroje. Autoriaus kūrinius kritikai interpretuoja kaip alegoriją į pokario Japonijos visuomenės būklę, persmelktą savidestrukcinių nuotaikų ir beprasmybės jausmo.

Osamu Dazai – XX amžiaus japonų rašytojas. Jo kūriniai „Besileidžianti saulė“ ir „Netekęs teisės būti žmogumi“ laikomi klasika. Pusiau autobiografinio žanro kūriniai sujaudino skaitytojus ir atkreipė dėmesį į daugelį svarbių temų, tokių kaip žmogaus prigimtis, psichinės ligos, socialiniai santykiai ir pokario Japonijos visuomenės gyvenimas.

Sudomino trumpas aprašymas? Kviečiame romaną įsigyti internetu. Čia knygas rinktis paprasta. Kiekvieno leidinio puslapyje skaitytojų laukia santrauka su aprašymu, ištraukomis ir kitomis detalėmis, pvz., puslapių skaičiumi bei atsiliepimais. Apžvalgose rekomenduojamos įvairių siužetų knygos online knygyne dažnai kainuoja pigiau, juk čia vyksta akcijos ir išpardavimai. Pirkti lengva, greita ir patogu.


 • Pavadinimas originalo kalba: 人間失格 [Ningen Shikkaku]
 • Autorius: Osamu Dazai
 • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
 • Išleidimo metai: 2022
 • Knygos puslapių skaičius: 200
 • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786094802591
 • Vertėjas: Saulė Budrytė
 • Iš kokios kalbos versta: japonų

2021-10-01

Parašykite atsiliepimą apie "Netekęs teisės būti žmogumi"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Netekęs teisės būti žmogumi", Osamu Dazai. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Osamu Dazai su knyga "Netekęs teisės būti žmogumi" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Netekęs teisės būti žmogumi" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Osamu Dazai. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Netekęs teisės būti žmogumi" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Netekęs teisės būti žmogumi" perkama kartu