TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Netekęs teisės būti žmogumi

4.5
(25 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 14,24 €
Kaina su kodu: 9,97 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-01-03 Lina

Galbūt vykstantis karas buvo ne dėl tautų, o tarp Yozo. Galbūt jis buvo pats žmogiškiausias.


2023-12-31 14.239 InStock
Į krepšelį

Knygos "Netekęs teisės būti žmogumi" aprašymas

Japonų autorius Osamu Dazai romane „Netekęs teisės būti žmogumi“ pasakoja skaudžią ir tuo pačiu viliojančią istoriją apie jaunuolį, įstrigusį tarp japonų aristokratų šeimos tradicijų ir Vakarų idėjų įtakos. Modernėjančioje pokario visuomenėje nepritampantis veikėjas pamažu degraduoja ir netenka teisės būti žmogumi.

Pagrindinio personažo Jodzo Oba bandymai susitaikyti su jį supančiu pasauliu prasideda dar ankstyvoje vaikystėje, kuomet jam yra per sunku suprasti visuomenės elgesio normas. Jis jaučia, kad jame yra kažkas, kas skiriasi nuo aplinkinių, nesvarbu ar tai būtų šeima, ar draugai, ar tarnai.

Vidurinėje mokykloje jis tampa juokdariu, humorą pasitelkdamas tarsi barjerą tarp savęs ir kitų žmonių. Jodzo įsitikinęs, kad žmonės juokdamiesi kartu su juo, negalės pakenkti. Tačiau kaukė, kuria jis užmaskuoja susvetimėjimą, galiausiai priveda prie bandymo nusižudyti.

Romane „Netekęs teisės būti žmogumi“ autorius Osamu Dazai ironiškai ir be sentimentalumo fiksuoja gyvenimo žiaurumą ir trumpalaikius žmogaus ryšių ir švelnumo momentus. Tai ironiškas, autobiografinių užuominų kupinas kūrinys, apibūdinantis žmogaus, nesugebančio įsilieti į veidmainę visuomenę, nuosmukį.

Romano pagrindą sudaro užrašų knygelės, kuriose Jodzo Oba aprašo savo gyvenimą. Pirmo asmens pasakojmas, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas iš pažiūros nereikšmingoms detalėms, išryškina personažo psichologiją ir leidžia stebėti jo dvasinės būklės pablogėjimą. Nesugebėjimą prisitaikyti prie kitų Jodzo Oba suvokia kaip savo kaltę, kurios negali įveikti.

„Netekęs teisės būti žmogumi“ yra vienas aktualiausių praėjusio amžiaus romanų japonų literatūroje. Autoriaus kūrinius kritikai interpretuoja kaip alegoriją į pokario Japonijos visuomenės būklę, persmelktą savidestrukcinių nuotaikų ir beprasmybės jausmo.

Osamu Dazai – XX amžiaus japonų rašytojas. Jo kūriniai „Besileidžianti saulė“ ir „Netekęs teisės būti žmogumi“ laikomi klasika. Pusiau autobiografinio žanro kūriniai sujaudino skaitytojus ir atkreipė dėmesį į daugelį svarbių temų, tokių kaip žmogaus prigimtis, psichinės ligos, socialiniai santykiai ir pokario Japonijos visuomenės gyvenimas.

Sudomino trumpas aprašymas? Kviečiame romaną įsigyti internetu. Čia knygas rinktis paprasta. Kiekvieno leidinio puslapyje skaitytojų laukia santrauka su aprašymu, ištraukomis ir kitomis detalėmis, pvz., puslapių skaičiumi bei atsiliepimais. Apžvalgose rekomenduojamos įvairių siužetų knygos online knygyne dažnai kainuoja pigiau, juk čia vyksta akcijos ir išpardavimai. Pirkti lengva, greita ir patogu.


  • Pavadinimas originalo kalba: 人間失格 [Ningen Shikkaku]
  • Autorius: Osamu Dazai
  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2022
  • Knygos puslapių skaičius: 200
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094802591
  • Vertėjas: Saulė Budrytė
  • Iš kokios kalbos versta: japonų

Kiti taip pat domėjosi


2023-01-04

Tiesiog... milzininskai pulinga...

2023-01-03

Galbūt vykstantis karas buvo ne dėl tautų, o tarp Yozo. Galbūt jis buvo pats žmogiškiausias.

2023-01-02

Neturiu supratimo, ka ka tik perskaiciau

2022-12-22

Manau, kad tai viena iš tų knygų, kurią galiu perskaityti tik vieną kartą. baigiau per vieną dieną!

2022-12-21

Lengvai viena iš labiausiai slegiančių knygų, kurias kada nors skaičiau.

2022-12-08


Apskritai man ši knyga labai patiko. Tai parodė šį neaiškų priklausomybės ir psichinės sveikatos vaizdavimą, kuris buvo gerai atliktas.

2022-12-06

tai buvo taip neįtikėtinai gera, kad net negaliu apibūdinti meilės šiai knygai.

2022-12-05

Jei galėtume išvengti didelio žiauraus džiaugsmo, galėtume išvengti ir didelio skausmo.

2022-12-02


Pirmas dalykas, kuris mane patraukė, buvo pradžia, kai pagrindinis veikėjas pasakė apie savo nesidomėjimą maistu. Kiek valgyti atrodo bergždžia užduotis.

2022-11-29

sunki, neįprasta knyga. gaila, į kokią būseną galime patekti. po šios knygos man skauda širdį.

2022-11-24

Mane tai šiek tiek pribloškė. Nepaisant to, buvo gerai.

2022-11-23

Ši knyga yra niūri pasaka, nagrinėjanti, kas daro žmogų žmogumi, subjektyvi pasaka apie susvetimėjimą ir nesąžiningus žmones, blogus draugus ir mūsų, kaip individų, frontus.

2022-11-22

skaitydama šią knygą pasijutau lyg ką nors suplėšyčiau ir matyčiau visas bjaurias daleles, kurios slypi po jų kūnu.

2022-11-17

Jeigu nekenti pačios visatos, jautiesi visų apleistas... tada prašau, neskaitykite...

2022-11-16

labai patiko skaityti šią knygą, kai tik pradėjau negalėjau jos mesti. Toks gilus ir galingas skaitinys, tikrai būkite atsargūs, jei sergate depresija, nes knygoje yra daug slegiančių akimirkų ir kalbos, kurios gali sujaudinti.

2022-11-09

nuosirdziai dar nezinau ka pasakyti aapie sia knyga... mano nuomone vis dar formuojasi...

2022-11-08

Tamsi, introspektyvi, labai intymi knyga.

2022-10-27

tai kaip „Svetimas“, bet daug geriau

2022-10-26

Labai liudna ir slegianti, jei esate blogoje "vietoje", isgyenante emociskai sunku laikotarpi tai nera ta knyga, kuria reiketu skaityti.

2022-10-25

Autoriaus požiūris man pasirodė įdomus, bet manau, kad jis galėjo labiau gilintis į kai kurias temas, nes jos pasirodė per trumpos.

2022-10-21

Oho! Nemaniau, kad man patiks. Ilgiausias mano skaitytas savižudybės laiškas

2022-10-18

Tai buvo gana liguistas šedevras. Šis autobiografinis grožinės literatūros kūrinys buvo nerimą keliantis, bet begalo žavus.

2022-10-14

smegenys neatlaikė kai kurių ilgų ir sudėtingų sakinių. urėjau kelis kartus perskaityti ištisus puslapius, kad suprasčiau, ką norėta pasakyti...

2022-10-13

Ši knyga sukėlė man keistus jausmus apie gyvenimą ir žmones.

2021-10-01

Parašykite atsiliepimą apie "Netekęs teisės būti žmogumi"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Netekęs teisės būti žmogumi", Osamu Dazai. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Osamu Dazai su knyga "Netekęs teisės būti žmogumi" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Netekęs teisės būti žmogumi" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Osamu Dazai. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Netekęs teisės būti žmogumi" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Netekęs teisės būti žmogumi" perkama kartu