0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Neverk, Lėle

Kaina internetu: 7,79 €
Kaina knygyne: 8,99 €*
Sutaupote: 1.20 € (14%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-06-16 Ingrida

Šilta ir jautri istorija. Nuostabi knyga.


2021-09-30 7.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Neverk, Lėle" aprašymas

Knyga „Neverk, Lėle“ skirta mokiniams ir visiems, besidomintiems istorija. 

Knygoje „Neverk, Lėle“ pasakojama apie tai, kaip 1941 m. ankstyvą pavasarį tuomet aštuonmetės Aldonos Žibas šeima pasitraukė iš sovietų okupuotos Lietuvos pagal SSRS ir Vokietijos Gyventojų mainų sutartį. Remiantis šia sutartimi iš Lietuvos išvyko (repatrijavo) daugiau nei 50 tūkst. vietos vokiečių, tarp kurių apie 10 tūkst. buvo lietuviai, daugiausia evangelikų liuteronų tikėjimo asmenys. Aldonos (Gudaitytės) Žibas tėvas gydytojas Kristupas Gudaitis buvo Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios Konsistorijos prezidentas. Iš pradžių šeima pasitraukė į Lodzę Vokietijos okupuotoje Lenkijoje, po to – į Fürstenwalde Vokietijoje šalia Berlyno. Po karo ši šalies dalis tapo Rytų Vokietija, ir jausdamasi nesaugiai šeima per Vakarų Berlyną persikėlė į Vakarų Vokietiją, kur kurį laiką gyveno karo pabėgėlių stovykloje. Iš ten gavusi leidimą šeima išplaukė į JAV.

Per visą šią kelionę iš Lietuvos į JAV mergaitę, vėliau paauglę lydėjo lėlė. Jos kartu išgyveno pirmąją sovietų okupaciją, kelionę į Lodzę traukiniu, lėktuvų antskrydžius, užklupusį karo frontą, išsiskyrimą, susitikimą ir gyvenimą pokario pasaulyje.

„Neverk, Lėle“ - tai nuostabios draugystės, nugalinčios visus sunkumus, ir naujų namų vilties istorija. Per atskiras detales yra perteikiama atitinkama Lietuvos istorijos dalis. Istorija papasakota iš lėlės pozicijos.

Ši istorija anglų kalba autorių Aldonos Žibas ir Aldonos Bieliauskas buvo parašyta dar 1995 m. JAV pagal Aldonos Žibas autentiškus išgyvenimus. Inesa Sabaliūnienė istoriją išvertė į lietuvių kalbą ir kartu su Aldona Žibas ją detalizavo, papildė ir pritaikė Lietuvos skaitytojui. Knygoje panaudotos nuotraukos, dienoraščio ištrauka ir laikraščio iškarpa iš Aldonos Žibas asmeninio archyvo. Aušra Jankauskaitė-Conrad (AUSRA) sukūrė iliustracijas.


  • Autorius: Aldona Žibas, Aldona Bieliauskas
  • Leidėjas: Inesa Sabaliūnienė
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 36
  • Formatas: 17x23, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094756825
  • Vertėjas: Inesa Sabaliūnienė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

2021-06-16

Šilta ir jautri istorija. Nuostabi knyga.

2021-05-31

Puiki knyga vyresnio amžiaus vaikams!

2021-05-21

Knyga ne tik vaikams. Iš įdomios perspektyvos, su paaiškinimais. Atminti laikotarpį.

Parašykite atsiliepimą apie "Neverk, Lėle"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Grožinė užsienio autorių literatūra 9-12 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Neverk, Lėle", kurį parašė Aldona Bieliauskas, Aldona Žibas. Siūlome ne tik išsamų "Neverk, Lėle" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Aldona Bieliauskas, Aldona Žibas. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Neverk, Lėle". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Neverk, Lėle" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Neverk, Lėle" perkama kartu