TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Nežudyk strazdo giesmininko

4.9
(57 įvertinimai) Įvertinkite
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2023-10-06 Asta

Sužavėjo savo paprastumu ir labai giliu turiniu. Knyga, kurią verta perskaityti.


Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 14.49 SoldOut

Knygos "Nežudyk strazdo giesmininko" aprašymas

„Nežudyk strazdo giesmininko“ – knyga, kuri 1961-ais metais buvo apdovanota Pulicerio premija, ir net prabėgus daugiau nei pusei amžiaus vis dar jaudina skaitytojus ir išlieka aktualia. Jos autorė Harper Lee išleido vos du romanus, tačiau literatūros pasaulyje paliko ryškų pėdsaką. Leidinys atspausdintas ant negelstančio Munken Premium popieriaus, užtikrinančio, kad šis klasikos perlas džiugins ne vieną skaitytojų kartą.

Knygos siužetas nukelia į didžiosios depresijos laikotarpį, išgalvotą Meikombo miestą Alabamoje. Istorijos pasakotoja – smalsi mergaitė Džina Luiza, mėgstanti žaisti su vyresniu broliu Džeimiu, draugu Dilu ir visada atkakliai kovojanti dėl bet kokios neteisybės.

Džinos Luizos tėvas advokatas Finčas, inteligentiškas ir išsilavinęs vyras, imasi ginti juodaodį, be jokio pagrindo apkaltintą baltosios moters išprievartavimu. Aprašomu laikotarpiu tokios bylos, deja, buvo labai dažnos. Toks advokato žingsnis pakeičia visos šeimos gyvenimą.

Finčai susiduria su itin neigiama visuomenės reakcija, kuri juos lydi kiekviename žingsnyje. Autorė Harper Lee nuostabiai taikliai sukūrė mažo miestelio atmosferą. Čia visi vieni kitus pažįsta, o nuotaika persunkta rasizmo, prietarų, paskalų ir paslapčių.

Kiekvieno sutikto veikėjo portretas – ryškus ir unikalus. Gyvumo ir paslapties istorijai suteikia ir miestelio vaikus ypač masinantis ir baimę keliantis paslaptingas kaimynas, kurio niekas nematė.

Romane „Nežudyk strazdo giesmininko“ nagrinėjamos jautrios ir skaudžios temos. Ne vien rasizmas. Paliečiami ir vaikų bei tėvų santykiai, tolerancijos, betikslio žiaurumo, prietarų, drąsos, atjautos bei lyčių lygybės klausimai. Nuoširdaus, naivaus ir stereotipų dar nepaveikto vaiko akimis vaizduojamas nepagražintas pasaulis, kviečiantis suaugusiuosius pažiūrėti į save iš šalies ir pasimokyti iš istorinių klaidų.

Nepaisant skaudulių, ši knyga spinduliuoja šiluma ir gyvenimo džiaugsmu, o pasakotojos tėvas Atikas Finčias daugeliui skaitytojų tapo moraliniu herojumi ir teisingumo pavyzdžiu.

2016-tais metais Jungtinės Karalystės bibliotekininkai įvardino romaną, kaip knygą, kurią iki mirties turi perskaityti kiekvienas suaugęs žmogus. „Nežudyk strazdo giesmininko“ įtraukta į JAV mokyklinę programą bei daugelį rekomenduojamų leidinių sąrašų.

Knyga nėra autobiografinė, tačiau ji paremta tikra istorija. Panašūs įvykiai supurtė ir autorės vaikystę. Kai Harper Lee buvo dešimt metų, jos tėvas ėmėsi ginti žmogžudyste neteisingai apkaltintus du juodaodžius vyrus. Sutampa ir daugiau įvairių detalių bei veikėjų portretų. Pavyzdžiui geriausias Džinos Luizos draugas Dilas yra paremtas vėliau išgarsėjusio autoriaus Truman Capote prototipu. Autorės kaimynystėje gyveno ir paslaptinga šeima, panaši į kėlusią smalsumą romano veikėjams.

1962-ais metais buvo pastatytas to paties pavadinimo filmas, kurį režisavo Robert Mulligan. Jis pelnė tris Oskaro statulėles ir kitų kino apdovanojimų. 2003-iais metais Amerikos filmų institutas pagrindinį veikėją advokatą Atiką Finčą įvardijo teigiamiausiu XX amžiaus kino herojumi. Jį vaidino aktorius Gregory Peck.

Harper Lee (1926–2016), kurios tikras vardas Nelle Harper Lee, buvo garsi amerikiečių autorė. Rašytoja išgarsėjo romanu „Nežudyk strazdo giesmininko“, kuris pelnė prestižinę Pulicerio premiją. Autorė parašė vos dvi knygas. Antroji – „Eik ir pastatyk sargybinį“. Šis kūrinys pasakoja apie tuos pačius veikėjus prabėgus dvidešimčiai metų.

2007-tais metais Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas George W. Bush autorę pagerbė aukščiausiu civiliniu apdovanojimu – Prezidento laisvės medaliu. Jis buvo skirtas už indėlį į literatūrą, visuomenės sveikatą ir taikos siekį.

Autorė studijų metais rašė įvairius straipsnius, vėliau dirbo redaktore. Sekdama tėvo pėdomis Harper Lee pasirinko teisės studijas, tačiau jau po pirmų metų mokslus metė, nes suprato, kad jos tikrasis pašaukimas yra literatūra ir kūryba.

Šlovę atnešęs romanas gimė rašytojos draugų dėka. Jie padovanojo vieną įspūdingiausių gyvenimo dovanų – finansinį išlaikymą metams, per kuriuos Harper Lee turėjo parašyti knygą. Būtent taip ji ir padarė. Metusi tuometinį darbą ji sukūrė romaną „Nežudyk strazdo giesmininko“ ir nors kūrinys dar turėjo prasiskinti kelią iki leidėjų, jo sėkmė neabejotina.

Domina vertinga ir nesenstanti literatūra? Kviečiame perskaityti trumpą aprašymą ir knygą įsigyti internetu. Ant ilgaamžio Munken Premium popieriaus išspausdintas leidinys yra puiki investicija. Pirkti online rasite ir daugiau įvairaus žanro klasikos ir modernių kūrinių. Pasimetėte gausiame asortimente? Siūlome pasidomėti atsiliepimais ir apžvalgomis, nes kiti skaitytojai tikrai padės išsirinkti. Taip pat atsižvelkite į mūsų paruoštą santrauką, kurioje rasite aprašymą, knygų ištraukų, puslapių skaičių, leidėja ir kitos informacijos. Jei norite apsipirkti pigiau, nepamirškite gerų kainų pasidairyti tarp išpardavimų ir akcijų.


 • 1961 metų pulitzerio premija

 • Pavadinimas originalo kalba: To Kill a Mockingbird
 • Autorius: Harper Lee
 • Serija: Munken Premium
 • Leidėjas: Jotema
 • Išleidimo metai: 2014
 • Knygos puslapių skaičius: 400
 • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786094900754
 • Vertėjas: ilvija Lomsargytė - Pukienė
 • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2023-10-06

Sužavėjo savo paprastumu ir labai giliu turiniu. Knyga, kurią verta perskaityti.

2021-09-20

Manau, kad apie šią knygą negaliu pasakyti nieko, kas anksčiau nebuvo pasakyta tūkstantį kartų, todėl nieko nesakysiu, išskyrus tai, kad ji tobula :)

2021-09-08

Ne per seniausiai rodė filmą, nespalvotą pagal šią knygą. Tikrai labai geras filmas, knyga buvo neskaityta, bet po filmo perskaičiau su malonumu.

2021-09-06

Tiek daug išminties ir empatijos telpa šioje knygoje. labai malonu skaityti.

2021-08-26

Tikėjausi daugiau, gražu, bet gal kiek ir banaloka, pagrindinis veikėjas tiek teigiamas, jog rodosi neberealus.Toks mano subjetyvus vertinimas, gal nesu didelė grožinių kūrinių mėgėja.

2021-08-26

Sakyčiau, tai viena iš gyvenimo knygų, kuri aktuali ir skirta visiems ir visiems laikams. Man tai viena iš gražiausių skaitytų knygų per visą gyvenimą.

2021-08-24

Apie svarbiausius neapčiuopiamus, bet juntamus dalykus, kuriems nepavaldūs jokie žėmės, traukos ar laiko dėsniai.

2021-08-24

Beprotiško grožio ir genialaus paprastumo knyga, kuri nors kartą gyvenime turėtų pabuvoti kiekvieno save gerbiančio skaitytojo rankose.

2021-08-10

Uniklai knyga. Skaitosi labai lengvai, kadangi nemažai dialogų tai net žaismingai. Apskritai toks lengvas ir žaismingas stilius, bet širdy palieka įspaudą. Imkit ir skaitykit!!!

2021-07-29

Labai patiko, privertė mane įsikibti nuo pirmo puslapio ir nepaleisti iš rankų.

2021-07-28

Šią knygą man seniai buvo patarusi paskaityti draugė, pagaliau teko suspažinti ir su pačiu kūriniu. . Verta skaityti. Kol kas geriausia, ką skaičiau šiais metais.

2021-07-26

Jaučiuosi taip, lyg pastaruoju metu patekau į „jackpot“, nes perskaičiau tiek daug puikių romanų! Labai rekomenduojama ir labai patiko!

2021-07-22

Skaityti skaityti ir skaityti. visiems be išimties, norėčiau kad kiekvienas žmogus būtų perskaitęs šią knygą.

2021-07-21

„Giesmininkas – pats nekalčiausias paukštis, jis gieda tik mūsų džiaugsmui. Giesmininkai nelesa soduose uogų, nesuka lizdų svirnuose, jie tik gieda mums savo giesmes. Štai todėl nužudyti strazdą giesmininką – nuodėmė.“ H. Lee

2021-07-20

Kažkodėl norisi pasakyti tai literatūros paminklas žmogiškumui.
Istorija pasakojama su daug tiesioginės kalbos ir dialogais, tiems kas bent kartą kažką rašė, puikiai pažįstamas jausmas, jog tiesioginė kalba , didelis uždavinys ir išūkis rašytojui.

2021-07-13

Gražu. Tolerancijos ir empatijos iš veikėjų galėtų pasimokyti kiekvienas.

2021-07-12

Išskirtinio grožio kūrinys spinduliuojantis gėrį, pasiaukojimą, supratimą, atjautą. Paliko puikų įspūdį.

2021-07-08

Įsimintina knyga, verta perskaityti, ir pamirškime, kad tai „klasika“, kurią mes visi privalome perskaityti, norėdami skaityti klasiką.

2021-07-07

Šiuose puslapiuose yra tiek daug gylio ir išminties... Tai giliausia, ką teko skaityti...

2021-07-07

Knyga, kurios neįmanoma pamiršti. Paskatins jus pagalvoti, kaip žiūrite į aplinkinius žmones, o dar svarbiau - kaip elgiatės su jais.

2021-06-30

"Nežudyk strazdo giesmininko" - įdomi ir iki šio aktuali knyga, kurią turėtų perskaityti kiekvienas.  Nežinau, kodėl mokyklos laikais ji man nepapuolė į rankas.

2021-06-29

Džiaugiuosi, kad pagaliau perskaičiau šią klasiką, man ji patiko nuo pat pradžių. Labai stipri, gera knyga, verta dėmesio!

2021-06-28

Nežinau, kodėl mokyklos laikais ji man nepapuolė į rankas. Bet tai įtraukianti knyga, ir man labai patiko.

2021-06-28

Svarbi ir galinga klasika, kuri nusipelnė visos savo šlovės.

2021-06-23

Visi taip liaupsina šią knygą, o man ji buvo per saldi. Visos vadovėlinės vertybės, nepriekaištinga moralė, ar tikrai egzistuoja nors vienas taip gyvenantis.. Nuobodoka buvo skaityti, man trūko cinkelio.

2021-06-23

Viena gražiausių mano perskaitytų knygų,sujaudino iki sielos gelmių, tokie kūriniai palieka geriausius atsiminimus, kurie išlieka ilgam. Tikrai verta dėmesio.

2021-06-22

Nenusakomo grožio knyga, tiek joje šviesos ir gėrio, tyrų minčių, verčia tiesiog pasijusti geresniu ir atrasti savyje empatijos kitiems.

2021-06-17

Labai daug tiesos šiose eilutėse, žemai lenkiu galvą pries Harper Lee erudiciją ir pasaulio matymą.

2021-06-15

„Žmonės paprastai mato ir girdi tai, ką jie nori matyti ir girdėti...“

2021-06-14

tiek isminties, ir tolerancijos cia telpa, kad vertetu pasimkyti to kiekvienam

2021-06-10

OMG, tai viena visų laikų mėgstamiausių knygų! Ši knyga niekada nenustos įkvėpti gerų žmonių.

2021-06-09

Tai laikoma klasika, tačiau ji labai skiriasi nuo kitų mano skaitytų klasikų. Nežinau kodėl, bet visada dėl šios knygos pavadinimo maniau, kad tai bus sunkiai skaitoma knyga. Kaip gailiuosi, kad neskaičiau anksčiau!

2021-06-07

Aš rekomenduoju šią knygą, nes joje yra tikrai stipri ir svarbi žinia, kurią galima pritaikyti.

2021-06-06

Knyga sulaukusi galybės liaupsių ne be priežasties. Jaukiai aprašyta, tai, kas žmogui turėtų būti svarbiausia, išlikti savimi, neprarasti žmogiškumo, atrasti empatijos aplinkiniams.

2021-06-01

Viena geriausių mano skaitytų knygų. Tyra, kilni ir bylojanti apie svarbiausias žmogiškas vertybes. Skaitant nejučia graudiniesi ir tiesiog kažkaip natūraliai nori būti geresniu.

2021-05-31

Fantastiška, bet ne magiška, sukrečianti vidinį pasaulį, paliekanti įspūdį ir verčianti tapti geresniu.

2021-05-27

Knygos turi kalbėti ir kelti visuomenės skaudulius. Mums lietuviams gal tai kažkiek svetima, bet minios psichologija ir nusistatymai panašūs.

2021-05-25

Labai įtikinamai sukurta atmosfera miestelio. Nesu buvus JAV, bet per filmus kai rodo visus tuos miestelius atrodo ir čia kaip iš filmo

2021-05-19

„Yra žmonių, kurių rankose Biblija pavojingesnė, nei viskio butelis tavo tėvo rankose.“ Harper Lee

2021-05-11

Apie svarbiausias vertybes, kurios nepaldžios laikui ir žmogui parašyta jautriai ir nesudėtingai. Išspaudė ašarą, aš sužavėta.

2021-05-11

Iš pirmo žvilgsnio knyga labai paprasta, aiški, bet tik vėliau skaitant suvoki, kiek joje gėrio. Tiek daug pasakyta, išjausta. Nenuostabu, kad šis kūrinys pavergė pasaulį.

2021-05-10

Tikra klasika, kuri turi atsidurti Jūsų bibliotekoje. Labai pamokanti ir jautri istorija.

2021-04-14

Kaip kažkas jau rašė, pradedant viršeliu ir baigiant paskutiniu sakiniu viskas nugludinta iki tobulybės. Labai, labai!

2021-03-24

Negalėjau atsiplėšti, perskaičiau per vieną dieną

2021-03-24

Mano mėgstamiausia skaityta knyga

2021-03-21

Rekomenduoju paskaityti, knyga verta dėmesio

2021-03-21

Mano mėgstamiausia klasikos knyga

2021-03-09

Karšta arbata ir puiki knyga man visados buvo puikus laiko praleidimas. Labai džiaugiuosi atradusi ir šį kūrinį.

2021-03-09

KNYGA išliekanti ilgam atmintyje.

2021-03-09

10/10 REKOMENDUOJU

2021-03-09

Viena iš mano favoričių

2021-03-09

Verta dėmesio knyga

2021-02-24

Labai retai pasitaiko kad skaitai mėgaudamasis. O ši knyga būtent tokia ir yra. privalu perskaityti.

2021-01-08

Puiki knyga.

2020-01-11

Gera knyga

2015-08-10

Jeigu norite knygos, kuri paliktų pėdsaką širdyje - tai JŪSŲ knyga! Knygos popierius kokybiškas, kaip ir žadama. Viršelis kietas, klasikinio stiliaus su paauksuotais apvadais, tad tikrai papuoš Jūsų knygų lentyną, yra juostelė - skirtukas. Korektūros klaidų neradau. Mano galva, tai puiki dovana.

p.s.: knygos viršelis realiai daug gražesnis, nei šioje foto ;)

2014-04-13

Knyga, kurią reikia perskaityti vaikams ir tėvams.

Parašykite atsiliepimą apie "Nežudyk strazdo giesmininko"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Nežudyk strazdo giesmininko", Harper Lee. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Harper Lee su knyga "Nežudyk strazdo giesmininko" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Nežudyk strazdo giesmininko" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Harper Lee. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Nežudyk strazdo giesmininko" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Nežudyk strazdo giesmininko" perkama kartu