0

Normalūs žmonės

Kaina internetu: 13,99 €
Kaina knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 2.00 € (13%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Normalūs žmonės

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • ISBN ar kodas: 9786090139936

2021-01-31 13.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Normalūs žmonės" aprašymas

Jauna (g. 1991) airių rašytoja Sally Rooney yra pastarųjų dviejų metų literatūrinis fenomenas. Debiutavusi 2017 metais, su savo antruoju romanu „Normalūs žmonės“ ji pateko į ilgąjį Bookerio premijos sąrašą, o vėliau buvo nominuota ir apdovanota dar keliomis literatūrinėmis premijomis.

Kritikai rašytoją vadina Selindžeriu instagramo epochos influenceriams ir jie (tie Sally Rooney bendraamžiai) šį titulą patvirtina didžiuliais nupirktų knygų kiekiais. Štai, britų knygynų tinklo „Hatchards“ atstovai žiniasklaidai pasakojo, kad „Normalūs žmonės“ tapo pirmuoju romanu tinklo istorijoje, kurį žmonės perka po kelis egzempliorius – toks didelis skaitytojų noras dalintis gautomis emocijomis su draugais, giminėmis, o gal ir net su visiškai nepažįstamais žmonėmis.

Romano „Normalūs žmonės“ veikėjai yra vyresniųjų klasių moksleiviai Connellis ir Marianne. Jis yra mokyklos gražuolis ir futbolo komandos žvaigždė, ji – gera mokinė ir atsiskyrėlė. Connellio mama valo Marianne motinos namus, todėl vaikų iš tokių skirtingų sluoksnių draugystė atrodo neįtikėtina. Bet jaunuoliai vienas kitą traukia, jie išgyveną pirmąjį suartėjimą ir bręstančius šiltus jausmus. Viskas, atrodytų, klostosi gerai, kol Connellis išleistuvių baliaus išvakarėse nepadaro kvailos klaidos.

Po kelių mėnesių Sally Rooney sudėliotas siužetas herojus vėl suveda – šį kartą jie jau mokosi Dublino Trinity koledže. Bet socialiniai vaidmenys pasikeitė: Marianne žydi tarp pasiturinčių intelektualų, o Connellis, jausdamas aplinkos diskomfortą, užsidaro savo kiaute. Šitaip herojų gyvenimų trajektorijos ir juda, tai suartėdamos, tai nutoldamos, bet jie vis lieka vienas kito orbitose, pergyvena ryšius ir skyrybas su kitais, išgyvena šeimynines dramas ir asmenines krizes, bandydami suvokti, kaip gyvena „normalūs žmonės“ su savo lygiais, prognozuojamais santykiais be dramų ir nesusipratimų.

Romane „Normalūs žmonės“ Sally Rooney lengvai ir skaitytojui beveik nepastebint perjunginėja savo herojų požiūrio taškus, naudodama trūkčiojančio laiko strategiją – kiekvienas skyrius yra vienas atskiras epizodas iš Connellio ir Marianne gyvenimo, pasakojamas praėjus keliems mėnesiams po ankstesniojo skyriaus įvykių. Rašytoja prisipažįsta, kad tokį pasakojimo būdą pasiskolino iš savo draugės, taip pat rašytojos: „Aš skaičiau jos knygą ir galvojau – štai kaip galima?! Tiesiog praleisti visus nuobodžius momentus ir rašyti tik apie įdomius dalykus? Dieve, aš juk galiu nebeeikvoti laiko visokioms įžangoms ir jungtims, o tiesiog paversti visą tekstą įdomiu“. Ir tai suveikė.

Iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė

Parašykite atsiliepimą apie "Normalūs žmonės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Grožinė užsienio autorių literatūra

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Normalūs žmonės, kurį parašė Sally Rooney. Siūlome ne tik išsamų Normalūs žmonės aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Sally Rooney. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Normalūs žmonės. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Normalūs žmonės dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažniausiai su "Normalūs žmonės" perkama kartu