-10% NUOLAIDA VISKAM su kodu: EURAS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Normalūs žmonės

4.9
(27 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-05-09 Džiuginta

knyga verta dėmesio, buvo labai įdomu skaityti, negalėdavau vakarais tiesiog atsiplėšti nuo jos


Šiuo metu neparduodama

2023-01-31 12.99 SoldOut

Knygos "Normalūs žmonės" aprašymas

Jauna (g. 1991) airių rašytoja Sally Rooney yra pastarųjų dviejų metų literatūrinis fenomenas. Debiutavusi 2017 metais, su savo antruoju romanu „Normalūs žmonės“ ji pateko į ilgąjį Bookerio premijos sąrašą, o vėliau buvo nominuota ir apdovanota dar keliomis literatūrinėmis premijomis.

Kritikai rašytoją vadina Selindžeriu instagramo epochos influenceriams ir jie (tie Sally Rooney bendraamžiai) šį titulą patvirtina didžiuliais nupirktų knygų kiekiais. Štai, britų knygynų tinklo „Hatchards“ atstovai žiniasklaidai pasakojo, kad „Normalūs žmonės“ tapo pirmuoju romanu tinklo istorijoje, kurį žmonės perka po kelis egzempliorius – toks didelis skaitytojų noras dalintis gautomis emocijomis su draugais, giminėmis, o gal ir net su visiškai nepažįstamais žmonėmis.

Romano „Normalūs žmonės“ veikėjai yra vyresniųjų klasių moksleiviai Connellis ir Marianne. Jis yra mokyklos gražuolis ir futbolo komandos žvaigždė, ji – gera mokinė ir atsiskyrėlė. Connellio mama valo Marianne motinos namus, todėl vaikų iš tokių skirtingų sluoksnių draugystė atrodo neįtikėtina. Bet jaunuoliai vienas kitą traukia, jie išgyveną pirmąjį suartėjimą ir bręstančius šiltus jausmus. Viskas, atrodytų, klostosi gerai, kol Connellis išleistuvių baliaus išvakarėse nepadaro kvailos klaidos.

Po kelių mėnesių Sally Rooney sudėliotas siužetas herojus vėl suveda – šį kartą jie jau mokosi Dublino Trinity koledže. Bet socialiniai vaidmenys pasikeitė: Marianne žydi tarp pasiturinčių intelektualų, o Connellis, jausdamas aplinkos diskomfortą, užsidaro savo kiaute. Šitaip herojų gyvenimų trajektorijos ir juda, tai suartėdamos, tai nutoldamos, bet jie vis lieka vienas kito orbitose, pergyvena ryšius ir skyrybas su kitais, išgyvena šeimynines dramas ir asmenines krizes, bandydami suvokti, kaip gyvena „normalūs žmonės“ su savo lygiais, prognozuojamais santykiais be dramų ir nesusipratimų.

Romane „Normalūs žmonės“ Sally Rooney lengvai ir skaitytojui beveik nepastebint perjunginėja savo herojų požiūrio taškus, naudodama trūkčiojančio laiko strategiją – kiekvienas skyrius yra vienas atskiras epizodas iš Connellio ir Marianne gyvenimo, pasakojamas praėjus keliems mėnesiams po ankstesniojo skyriaus įvykių. Rašytoja prisipažįsta, kad tokį pasakojimo būdą pasiskolino iš savo draugės, taip pat rašytojos: „Aš skaičiau jos knygą ir galvojau – štai kaip galima?! Tiesiog praleisti visus nuobodžius momentus ir rašyti tik apie įdomius dalykus? Dieve, aš juk galiu nebeeikvoti laiko visokioms įžangoms ir jungtims, o tiesiog paversti visą tekstą įdomiu“. Ir tai suveikė.

Iš anglų kalbos vertė Viktorija Uzėlaitė


  • Pavadinimas originalo kalba: Normal People
  • Autorius: Sally Rooney
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090139936
  • Vertėjas: Viktorija Uzėlaitė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2022-05-09

knyga verta dėmesio, buvo labai įdomu skaityti, negalėdavau vakarais tiesiog atsiplėšti nuo jos

2022-01-25

Knyga įdomi ir patraukė tuo, kad dėstomos dviejų skirtingų jaunuolių gyvenimai, kurie susikerta ir kiekvienas iš kito labai daug išmoksta. Patiko, kad vėliau jų gyvenimai išsiskiria, o kai vėl susitinka yra visiškai atvirkštiniai nei prieš tai. Tad tokia priešprieša knygai suteikė savitumo. Rekomenduoju paskaityti, manau ir jus sužavės šis romanas :)

2021-09-27

Puiki knyga, apie šiuolaikinį pasaulį, apie žmones, kurie gyvena dabar ir čia, o ne ten praėjusiuose šimtmečiuose.

2021-09-22

Ėmiausi su dideliais lūkesčiais, ir tai tikrai buvo svaiginanti patirtis. Intensyvumas, kuriuo romanas skrodžia savo pagrindinių veikėjų santykius, yra galingas.

2021-09-21

Tikrai viena geriausių šių metų knygų, kurias perskaičiau, su įspūdingais personažais.

2021-09-20

Labai gera knyga, verta paskaityti, buvo įdomu skaityti

2021-09-19

Viskas taip nūtruko įdomioj vietoj, reikalauju kitos dalies!

2021-09-19

Į tokią, palyginus, trumpą istoriją tiek daug visko telpa, ir pavydas, meilė, nepasitikėjimas, išdavystė, daug aistros. Geras kūrinys.

2021-09-15

Labai įdomu buvo skaityti, rekomenduoju

2021-09-13

Knyga įtraukė, paėmus į rankas šią knyga, negalėjau nuo jos atsitraukti. Nors ir anksti ryte keltis į darbą, vis tiek ji mane užlaikydavo nuo ėjimo miegoti, rekomenduoju

2021-09-08

skaitai ir atrodo kad čia kažkur tiktų Woody Alenas. nežinau man priminė jo stilių.

2021-09-06

Labai smagiai susiskitė. Rekomenduoju visiems 30 mečiams ir jauunesniems. tikrai rasit daug savų dalykų. Čia kaip serialas Draugai, šiek tiek vyresniems, yra klasikų klasika.

2021-08-27

Šis romanas, tapo vienas geriausių mano atradimų šiais metais, joje atradau daug savęs, istorija nėra paviršutiniška, rekomenduoju įsigyti ir perskaityti,

2021-08-24

Knyga turi vieną labai didelį trūkumą - JI PER TRUMPA. Taip įsitraukiau į skaitymą, ir knyga baigėsi.

2021-08-24

Labai įtraukianti istorija ir artima daugeliui, ne viena situacija pasirodys pačių išgyventa ir išlaukta ir neabejotinai primins pirmąją simpatiją ar meilę.

2021-08-11

Knyga labai įtraukė, privertė daug ką permąstyti, wow, aš vis dar šokia

2021-08-10

Labai šiuolaikiškai ir tikrai aktualiai parašytas romanas. Įdomu skaityti, tikroviškas ir įtikinantis pasakojimo stilius , ir puiki istorija.

2021-08-06

2021-07-21

Saldainis ne knyga. labai gerai susisikaitė, labai patiko, tas laiko nenuoseklumas, bet per tai susidėlioji veikėjo charakterį, lyg pats būtum juos pažinęs.

2021-07-20

Va čia tai įtraukianti knyga. Jau matau ne aš viena tai pastebėjau, tikria pradedi skaityti ir ta inriga taip gerai užsukta, veikėjai tampa savi ir norisi sužinoti kaip bus toliau. žiauriai įdomu buvo.

2021-07-18

Per šią knygą vis nenueidavau laiku miegoti :D bet buvo verta! Puiki knyga

2021-07-18


Apie draugystę, meilę pasitikėjimą. Nors veikėjai iš skirtingų socialinių sluoksnių jiems tai nekliūtis užmegzti audringus ir kupinus nuotykių santykius.

2021-07-18

Įdomi istorija, netipiškas pasakojimo būdas. Įvykiai realūs, įprasti, istorija galėtų nutikti kiekvienam iš mūsų. Man visai patiko.

2021-07-15

Labai įtraukė, puikiai atskleisti pagrindinių veikėjų charakteriai, užsimezgusi draugystė vėliau peraugusi į didelę simpatiją tokia stipri, kad net po santykių su kitais, veikėjai vėl ir vėl grįžta pas vienas kitą.

2021-07-15

Labai patiko tiek savo apimtimi, tiek turiniu. Nuolatinis veiksmas, daugybė įvykių ir eilė dramų ir jokio bereikalingo istorijos tempimo. Romanas, kuris vertas būti perskaitytas vienu prisėdimu.

2021-04-26

Esu pikta. Labai pikta. Dar kelias dienas negaliu atsigauti po šio romano. Atsigulusi į lovą vis galvoju - o kas toliau? Negi istorija taip ir baigsis??? ... Nepaisant šių emocijų, kurios iš esmės yra tiesiog noras sužinoti daugiau, noras skaityti istorijos tęsinį (kuris tikiuosi bus), man ši knyga labai patiko. Conellio ir Marianne veikėjai yra labai artimi. Problemos, su kuriomis jie susiduria - puikiai suprantamos. Jų sąntykiai, jauna meilė, susidūrusi su brendimo, tapimo suaugusiais, patirtomis traumomis, kokia dar ji galėtų būti? Ši knyga - gyvenimiška. Nenupoliruota. Kartais skaitytis skauda, kartais pikta ir norisi verkti, kartais šypsaisi ir svajoji apie tokią begalinę aistrą, kuri užvaldo veikėjus. Čia rasite visko: meilės, sekso, sąntykių, netekčių, dūžtančių ir besipildančių svajonių, draugysčių ir tikrų ir netikrų, vilties, psichologinių momentų, verčiančių labai stipriai susimąstyti. Absoliučiai nuostabiai sukonstruota knyga, nuo kurios negalėsite atsitraukti. Labai labai rekomenduoju!

2021-04-23

Rekomenduoju perskaityti knygą, o tik po to pasižiūrėti BBC kurtą serialą. Džiaugiuosi pakartotu tiražu, seniai svajojau šią gražią istoriją turėti savo knygų lentynose :)

Parašykite atsiliepimą apie "Normalūs žmonės"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikiniai užsienio autorių romanai paaugliams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Normalūs žmonės", kurį pristato Sally Rooney. Siūlome ne tik išsamų "Normalūs žmonės" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Sally Rooney. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Normalūs žmonės". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Normalūs žmonės" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Normalūs žmonės" perkama kartu