0

Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda

Informacija

Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda

  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2011
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 288
  • ISBN ar kodas: 9785417010330

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda" aprašymas

"Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda" - tai pasakojimas apie žymaus keliautojo, fotografo ir gamtosaugininko Olego Truchano (1923-1972) vaikystę ir jaunystę Lietuvoje, emigraciją Vokietijoje ir veiklą tolimojoje Australijoje. Istoriniai faktai, artimųjų ir bendražygių prisiminimai persipina su tarpukario gyvenimo Šiauliuose vaizdais.

Knygos autorius kartu su keliautojais iš Lietuvos surengė ekspedicijas į Vokietiją (2005 m.) ir Australiją (2008 m.), keliavo Olego Truchano gyvenimo ir veiklos vietomis Bavarijoje ir Tasmanijoje. Knygoje pateikiamos ištraukos iš šių kelionių dienoraščių.

Tasmanijos gyventojai iki šiol pasakoja apie legendinį bebaimio lietuvio keliautojo žygį. Truchanas jį pradėjo didžiuoju, Gyvatyne vadinamu, upokšniu, norėdamas ištirti, kur jis įteka. Olegas žinojo, kad niekas iki jo tuo keliu kanoja nebuvo plaukęs. Su nedideliu laiveliu jam teko sukinėtis upės verpetuose, kristi nuo slenksčių kelis metrus žemyn, patirti daug kitų pavojų. Sunkiausia buvo ten, kur upė teka nepaprastai greitai, o jos krantai apaugę tankiais medžiais ir neįžengiamais krūmais.

Truchanas į Gyvatynę įplaukė dieną, o po valandos atsidūrė tamsiausiame miške, kur medžiai tankiu šakų ir lapų vainiku uždengė saulę. Buvo tamsu kaip naktį. Pagaliau keliautojas priplaukė vietą, kur Gyvatynė įteka į Gordono upę. Iš čia lengvas vėjelis ir sraunus vanduo nunešė kanoją į upės žiotyse Strano miestelyje esančią prieplauką.

Jo atvykimas iš rytų pusės sukėlė didžiulę nuostabą. Iš ten dar niekas niekada nebuvo atvykęs. Vietiniai nustebę klausinėjo: „Iš kur tu toks atsiradai?“ Truchanui paaiškinus, kad atplaukė nuo upės žiočių, australai negalėjo tuo patikėti, jie tvirtino, jog jis jokiu būdu negalėjęs iš ten atplaukti: upė itin srauni, akmenuota ir neįveikiama. Tačiau Olegas įrodė – jam išties pavyko vienam kanoja perplaukti Gordoną – iki tol visi manė, kad to padaryti neįmanoma. Truchanas turėjo maršrutą patvirtinančias nuotraukas.

Parašykite atsiliepimą apie "Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda, kurią skaitytojams dovanoja Jonas Nekrašius. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Jonas Nekrašius su knyga Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jonas Nekrašius. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Olegas Truchanas – Lietuvos ir Australijos legenda" perkama kartu