TIK ŠIANDIEN -10% NUOLAIDA VISKAM SU KODU: GRUODIS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Orientalizmas

Kaina: 8,19 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-12-31 8.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Orientalizmas" aprašymas

Edward W. Said (1935-2003) - palestiniečių kilmės amerikietis, vienas žymiausių XX a. intelektualų, unikali asmenybė, palikusi pėdsaką įvairiose srityse ir mokslo disciplinose. Jis parašė kelias dešimtis knygų, kurios yra išverstos į daugiau kaip 40 kalbų. Pasaulinę šlovę Saidui pelnė veikalas "Orientalizmas" (1978), kurį daugelis laiko tekstu, padėjusiu pagrindą postkolonializmo studijoms Vakarų akademiniame pasaulyje.

Autorius, dekonstruodamas Homero, Nervalio, Flaubert'o, Disraeli'o, Kiplingo ir kitų rašytojų bei valstybininkų veikalus, gvildena įvairias klaidingas prielaidas, kuriomis grindžiamas Vakarų požiūris į Rytus, ir įrodinėja, kad Vakarų kultūros ilgai puoselėta egzotiškų bei suromantintų Azijos ir Viduriniųjų Rytų vaizdinių tradicija netiesiogiai pateisino Europos ir Amerikos rasizmą ir kolonijines bei imperines ambicijas.

E. W. Saido "Orientalizmas", apimantis istorijos, literatūrologijos, filosofijos ir politikos sritis, yra klasikinis komparatyvistinės studijos pavyzdys. Tai pirmoji šio garsaus mokslininko knyga, išversta į lietuvių kalbą.

„...Orientalizmas – tai knyga, itin glaudžiai susijusi su audringa šiuolaikinės istorijos dinamika. Tad joje pabrėžiu, kad nei terminas „Orientas“, nei Vakarų samprata nepasižymi ontologiniu stabilumu; kiekvieną iš jų sukuria žmonių pastangos, iš dalies Kito pripažinimas, o iš dalies jo identifikavimas. Tai, kad šios reikšmingiausios fikcijos gali būti lengvai panaudojamos manipuliacijai ir kolektyvinių aistrų kurstymui, niekada nebuvo akivaizdžiau nei mūsų dienomis, kai baimės, neapykantos, pasibjaurėjimo ir kylančio puikavimosi savimi bei pasipūtimo mobilizacija – gana stipriai susijusi, viena vertus, su islamu ir arabais, o kita vertus, su „mumis“, vakariečiais – yra labai plačiai paplitęs reiškinys.“
E. W. Said, iš naujosios "Orientalizmo" pratarmės (2003)  • Autorius: Edward W. Said
  • Leidėjas: Apostrofa
  • Išleidimo metai: 2006
  • Knygos puslapių skaičius: 448
  • Formatas: 15x22, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9955-605-20-0

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Orientalizmas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Filosofijos knygos

Edward W. Said pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Orientalizmas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Orientalizmas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Orientalizmas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Orientalizmas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Edward W. Said tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Orientalizmas" perkama kartu