0

Orlandas

  • Nuolaida knygai -41%
Internetu: 9,49 €
Knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 6.50 € (41%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Orlandas

  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 320
  • ISBN ar kodas: 9786090404324

2020-07-31 9.49 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

1928 metais Virginia Woolf parašė romaną, peržengusį savo laikmečio ribas.  „ORLANDA(S): ilgiausias ir žaviausias meilės laiškas istorijoje“ – tai pasakojimas, kurio pagrindinis veikėjas nugyvena kelis gyvenimus, nevaržomus laiko, vietos ar lyties.


Dar gerokai prieš visiems pradedant kalbėti ir diskutuoti lyčių laisvės klausimais Viginia Woolf parašė satyrinį, fantastinį šedevrą, išgalvotą meilės laišką, kuris čia pateikiamas kaip biografija.


Orlando istorija prasideda karalienės Elžbietos I laikais. Jis kūrybingas, veržlus ir turtingas didikas, bendrauja su literatais, seka aukštuomenės madas ir mėgaujasi savo aukšta padėtimi. Po trijų šimtmečių, 1920 metais, jis grįžta jau būdamas laisva, šiuolaikiška moterimi. Karalienės Viktorijos laikais romano veikėja susilaukia kūdikio ir paklūsta to meto taisyklėms. Dvidešimtajame amžiuje ji turi automobilį, vairuoja, išleidžia savo dar vaikystėje parašytas eiles. Autorė paleidžia savo heroję dabartyje, kai jai 36 metai.


Šiame šokiruojančiame ir įtraukiančiame V. Woolf romane Orlando (Orlanda) keliauja per amžius, įvairių gyvenimo būdų, papročių, tradicijų, požiūrių įvairovę – dalyvauja dvikovose, prekiauja, susilaukia kūdikio, vairuoja automobilį. „ORLANDA(S): ilgiausias ir žaviausias meilės laiškas istorijoje“ – tai lengvai ir šmaikščiai parašyta, kvapą gniaužianti knyga, kuri dabar priskiriama tiek lyčių laisvės ir feminizmo literatūros klasikai, tiek vakarietiškojo kanono literatūrai.


Pagal knygą „ORLANDA(S): ilgiausias ir žaviausias meilės laiškas istorijoje“ 1993 metais sukurtas filmas, kuriame Orlando vaidmenį atliko Tilda Swinton.


„Poetiškas aukščiausio lygio šedevras.“


Rebecca West, rašytoja, literatūros kritikė


Virginia Woolf (1882–1941) – viena garsiausių XX amžiaus rašytojų ir literatūros pasaulio veikėjų. Buvo labai mėgiama ir skaitoma kaip literatūros kritikė. Parašė daugybę esė, laiškų, trumpų istorijų, ir, žinoma, skaitytojų pamėgtų, klasika tapusių romanų. Tarp žymiausių jos darbų romanai „Misis Delovėj“, „Į švyturį“, „Orlandas“ ir kt.

Virginia gimė Londone, augo Viktorijos laikų visuomenėje. Staigi motinos mirtis 1895 metais, kai Virginiai tebuvo 13, taip pat jos sesers mirtis po dar dvejų metų ir tėvo mirtis 1904 metais išprovokavo sunkią nervinę krizę. Manoma, kad prie nervinių išsekimų ir vis atsinaujinančios Virginios Woolf depresijos prisidėjo ir jos netikrų brolių seksualinis priekabiavimas prie jos ir sesers Vanesos. Nors kentėjo nuo psichinių sutrikimų, jie turėjo įtakos tik jos visuomeniniam gyvenimui, bet ne literatūriniams gebėjimams.

Studijuodama Londono Karališkajame universitete susipažino su savo būsimu vyru – Leonardu Woolfu. Dalyvaudama Bloomsburry grupėje, reiškusioje laisvą požiūrį į seksualumą, ji sutiko Vitą Sackville-West, kuri tapo Woolf  artima drauge ir meiluže. Jų romanas tęsėsi visą dešimtmetį, o 1928 metais Virginia Vitai pristatė savo kūrinį „Orlandas“, kurį pati Vita pavadino „ilgiausiu ir žaviausiu meilės laišku istorijoje“.


Iš anglų kalbos vertė Irena Marija Balčiūnienė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu