0
3.5
(2 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
2020-02-09 Nora

Informacija

Oro

  • Leidėjas: Odilė
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 432
  • ISBN ar kodas: 9786098222067

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Oro" aprašymas

Žurnalistas Marijus Gailius, debiutavęs novelių rinkiniu „Šlapias spalis“, pristato pirmąjį savo romaną „Oro“. Tai ekologinė antiutopija, kurioje drąsiai ir aštriai kalbama apie patogų šiuolaikinį gyvenimą, kurio trapumo mes dažnai neįvertiname.


Marijus Gailius teigia jau kone dešimtmetį gvildenęs šiuolaikinio žmogaus ir jo gyvenimo temas, domėjęsis klimato tyrimais ir būtent iš to gimė romanas „Oro“, kuriame jis atskleidžia šiuolaikinės civilizacijos tragediją – dar niekada istorijoje žmonės negyveno taip patogiai ir tuo pačiu metu taip pavojingai – nesugebėdami įvertinti grėsmės, kuri tai kasdienei gerovei kyla.


Romano „Oro“ herojai – į XXII amžių žengiantys lietuviai, kalbantys najakalbe, matę, kaip jūra pasiglemžia Palangą ir Nidą, ir nebeturintys nei politinės valios, nei kultūrinės atminties.


Kalbėdamas apie knygą autorius juokauja, kad pastaruoju metu politikai atima duoną iš rašytojų, mat tai, ką jis aprašė knygoje kaip visiškai neįtikėtinus antiutopinės visuomenės sprendimus ar įvykius, politikai pamažu imasi įgyvendinti realybėje. Taigi knygoje „Oro“ rasite nemažai sąsajų su dabartiniu Lietuvos gyvenimu, o tai, ką autorius aprašo kaip fantaziją, gali visai netrukus tapti tikrove.


M. Gailiui buvo paskirta Jaunojo menininko stipendija, kurią įsteigė asociacijos LATGA taryba. Jis teigia, kad tai ir buvo paskatinimas baigti pradėtą romaną „Oro“, kurio idėja brendo jau nuo studijų laikų. Novelių rinkinį „Šlapias spalis“ M. Gailius išleido tapęs Pirmosios knygos konkurso laureatu.


Autoriaus kūrybai didelę įtaką turi vaikystė, praleista Palangoje, atsiminimai apie gana anksti mirusį tėvą, ryšys su tėviške ir jūra.


Marijus Gailius (g. 1983 m.) – žurnalistas, rašytojas. Gimė Palangoje, o po tėvo mirties 1998 metais persikėlė į mamos tėviškę – Šiaulius. Baigė žurnalistiką Vilniaus universitete ir pradėjo lietuvių kalbos filologijos magistro studijas. Nebaigęs jų, įstojo į medijų ir komunikacijos magistrantūrą Stokholme, tačiau baigti šias studijas pritrūko pinigų. Vėliau kurį laiką dirbo fotografu Paryžiuje ir pradėjo kurti. Būtent čia parašytos novelės atsidūrė rinkinyje „Šlapias spalis“.

Dirbo dienraščiuose „Verslo žinios“ ir „Lietuvos žinios“, portaluose LRT ir „Alfa“, savaitraštyje „Ekonomika“. Rašo kritikos straipsnius leidiniams „Literatūra ir menas“, „370“, „Menų faktūra“, Šiuo metu dirba Lietuvių literatūros ir tautosakos institute komunikacijos vadybininku ir kuria bei veda laidas „Žinių radijuje“.

2020-02-09

2020-01-17

nepaskaitomas

Parašykite atsiliepimą apie "Oro"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Oro, kurią skaitytojams dovanoja Marijus Gailius. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Marijus Gailius su knyga Oro jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Oro patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Marijus Gailius. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Oro palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Oro" perkama kartu