TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Paklusę įsakymui. Karas Vermachto generolų akimis

Kaina: 6,85 €
Kaina su kodu: 4,80 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-12-31 6.851 InStock
Į krepšelį

Knygos "Paklusę įsakymui. Karas Vermachto generolų akimis" aprašymas

„Paklusę įsakymui: karas Vermachto generolų akimis“ - kiek kitokie Antrojo pasaulinio karo atsiminimai. Tai - nugalėtosios pusės papasakota istorija, padedanti susidaryti daugiasluoksnį kruvinojo konflikto vaizdą.

Apie Antrąjį pasaulinį karą čia pasakoja vokiečių karininkai, tokie kaip majoras H. fon Butlaras, generolas pulkininkas L. Rendulicas, kavalerijos generolas S. Vestfalis, generolas leitinantas D. Ditmaras ir kiti. Jie apžvelgia visą konflikto eigą nuo 1939 m. įvykdyto Lenkijos puolimo iki kapituliacijos Berlyne 1945-ųjų pavasarį.

Knygos „Paklusę įsakymui“ puslapiuose aprašytos visos Vermachto vykdytos karinės operacijos – skaitytojai kartu su kariuomenės daliniais nusikels į vėjuotas Atlanto pakrantes, atšiaurias SSRS platybes, šalčio sukaustytą Laplandiją ar karščiu alsuojančią Šiaurės Afriką. Kadangi pralaimėjusios pusės pateikiamas karo vaizdas ir faktai ilgą laiką nevertinti rimtai, ši atsiminimų rinktinė dalykiškai ir informatyviai atskleis kitokią konflikto perspektyvą.

Knygą rašę vokiečių karininkai siekė paaiškinti Antrojo pasaulinio karo priežastis. Jie detaliai nagrinėja konflikto operacijų bei mūšių eigą, gilinasi į daugybės atskirų sprendimų priėmimo aplinkybes. Jie apžvelgia santykį tarp Adolfo Hitlerio vadovaujamos Trečiojo reicho politinės viršūnės ir kariuomenės vadovybės.

Pirmą kartą vokiečių kalba knyga „Paklusę įsakymui“ pasirodė 1954 m., kai nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos nebuvo prabėgęs nė dešimtmetis. Prisiminimai apie konfliktą dar buvo neišblėsę iš atminties, o paliktos žaizdos skausmingai perštėjo. Todėl knygos autoriai siekė ne reabilituoti save, bet palikti liudijimą ateities kartoms. Todėl būtų neteisinga šią knygą laikyti tik Trečiojo reicho politinių sprendimų, okupacijų ar teroro pateisinimu – pirmiausia ja atiduodama pagarba fronte kovojusiems ir žuvusiems vokiečių kariams. „Jie ėjo į frontą paklusdami savo šalies įsakymams ir sąžiningai vykdė savo pareigą“, – įsitikinęs generolas majoras H. fon Butlaras, vienas iš knygos autorių.

Įvadinį „Paklusę įsakymui“ žodį parašė feldmaršalas K. fon Rundštetas. Joje skaitytojai galės perskaityti apie vokiečių karių operacijas skirtinguose karo teatruose, pagal kuriuos sudėlioti ir knygos skyriai. Kiekviename jų sutinkami žemėlapiai bei iliustracijos, papildantys išsamų ir detalų įvykių aprašymą.

Iš vokiečių kalbos vertė Alma Imbrasienė


  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 536
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955267126

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Paklusę įsakymui. Karas Vermachto generolų akimis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Antrasis pasaulinis karas

pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Paklusę įsakymui. Karas Vermachto generolų akimis", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Paklusę įsakymui. Karas Vermachto generolų akimis" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Paklusę įsakymui. Karas Vermachto generolų akimis" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Paklusę įsakymui. Karas Vermachto generolų akimis"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Paklusę įsakymui. Karas Vermachto generolų akimis" perkama kartu