⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras

5.0
(6 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 7,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2017-04-18 Irma

Labiausiai patiko esė "Sekmadienio vargonai". Tokie išdaigininkai poetai... Gerai, kad gerai baigėsi...


2023-03-31 7.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras" aprašymas

Česlovas Skaržinskas - poezijos "Lietus ir muzika, neturinti namų" (1999) bei publicistikos - "Šiaurės vėjo smėlynai" (2007) - autorius. Skaitytojų teismui atiduoda trečiąją - publicistikos knygą "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras".

Autentiški autoriaus pasakojimai ir pokalbiai apie Dzūkijos keturių brolių partizanų Ivanauskų likimą, fotomenininkų brolių Černiauskų, ilgamečio "Valstiečių laikraščio" vyriausiojo redaktoriaus Jono Švobos, poeto ir eseisto Stasio Stacevičiaus, rašytojų Aloyzo Tendzegolskio, Jono Mačiukevičiaus bei kitų menininkų kūrybos ir gyvenimo laikotarpius. Jie atspindi platų išorinio ir vidinio pasaulio lauką.


Knygoje "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras" dominuoja esė žanro tekstai: įžvalgos, apmąstymai, prisiminimai. Daugelyje jų akcentuojama skaudi nutolusio ir dabartinio laiko sandūra - dienraščio "Respublika" žurnalisto darbas pirmaisiais Lietuvos nepriklausomybės metais Šalčininkų krašte, kaimo, kaip tautos šaknų, naikinimas.

Autorius pateikia žymių Lietuvos kultūros, kaimo žmonių portretus.


„Kvepiantis, skambantis laikas“ – ketvirtoji poeto ir eseisto Česlovo Skaržinsko knyga


  • Autorius: Česlovas Skaržinskas
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 200
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094089718

Kiti taip pat domėjosi


2017-04-18

Labiausiai patiko esė "Sekmadienio vargonai". Tokie išdaigininkai poetai... Gerai, kad gerai baigėsi...

2017-02-19

Palėpėje, nušviestoje popietinės saulės, atsirado ir Česlovo Skaržinsko individualus stilius, leksikos ypatybės. Stilius, sugeriantis ir bendruomenišką prigimtį, asmenybinį dorybingumą, tėvų palikimo bei gamtos paveldą.
Č. Skaržinskas labai mėgsta vartoti veiksmažodžio dalelytę žiū ir prieveiksmį nūnai. Ir vis taikliai, stilistiškai taisyklingai. Neveltui bent pusė knygos yra apie žodžio meistrus - poetą Stasį Stacevičių, rašytojus Joną Mačiukevičių, Aloyzą Tendzegolskį, žurnalistą Henriką Vaitiekūną, fotomenininkus Algimantą ir Mindaugą Černiauskus. Platus ir gilus šios „Palėpės ...“ kultūrinis kontekstas, autoriaus intelektualinis pasirengimas apmąstyti praeitį ir dabartį. Tai duoda vilties greitai išvysti ir kitą knygą, - žurnalistinės patirties autorius turi daug, nemenkos ir jo meninės žodžio galimybės. Subtilus žodžio svorio jutimas.
Tai, sakyčiau, po dzūko Romo Sadausko ilgai lauktas kito, daug jaunesnio, žurnalisto balsas....
Alfredas Guščius
Literatūros kritikas

2017-02-19

Skaitydamas apie Česlovo Skaržinsko knygoje užrašytas „palėpės“ istorijas, apie tokius žinomus Varėnos ir Merkinės krašto žmones, kaip minėtas Stasys Stacevičius, rašytojas Aloyzas Tendzegolskis, kaip iš Burokaraisčio į Vilniaus Adomo Mickevičiaus viešąją biblioteką direktoriauti atėjęs Petras Zurlys ar barzdotas skulptorius Vytautas Šibaila, staiga sumojau, kad yra dvi „palėpių“ kategorijos: „ūkinės“ ir dvasinės. Česlovo pasakojimuose daug praeities (“Nutolusio laiko slenksčiai“) ir dabarties („Humoro filosofija“), kai kur mintys lekia ir į ateitį („O kaimietis tik eina skurdyn“), o tuose pasakojimuose daug nostalgijos, susirūpinimo, meilės gimtinei, todėl tie pasakojimai tiesiog išsiveržia iš paprastų apybraižų rėmų ir įsikūnija į eseistinius apmąstymus, kas ir leidžia šių eilučių autoriui pakalbėti apie „dvasines palėpes“.
Tų „palėpių“ vis mažėja, pradingęs Nepriklausomybės aktas, daug svarbių dokumentų, tik pavieniai istorikai bando tikslinti mūsų mitologizuotą praeitį. Nukultūrėjimo pavojus didelis. Ir kiekviena tokia knyga kaip Česlovo Skaržinsko „Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras“ yra labai reikalinga ir teikia vilčių, kad pamažu vis labiau suvoksime, kurie keliai veda į ateitį.

Jonas Mačiukevičius
Rašytojas

2017-02-16

Labai įdomi knyga!

2017-02-14

puiki knyga

2017-02-13

Puikus darbas!

Parašykite atsiliepimą apie "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių eseistika ir publicistika

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras", Česlovas Skaržinskas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Česlovas Skaržinskas su knyga "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Česlovas Skaržinskas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Palėpėje, į kurią atsėlina vakaras" perkama kartu