TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Palestinos etninis valymas

4.0
(4 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 16,43 €
Kaina su kodu: 11,50 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-10-09


2023-12-31 16.428 InStock
Į krepšelį

Knygos "Palestinos etninis valymas" aprašymas

„Palestinos etninis valymas“ – kitoks žvilgsnis į Vidurio Rytuose vykstančio palestiniečių ir žydų konflikto užuomazgas.

Palestinos regionas kelia pasaulyje bene didžiausius politinius ginčus – iki šios dienos įtampa regione neslūgsta, o konflikte dalyvaujantys izraeliečiai ir palestiniečiai kaltina kitą vieni kitus eskaluojant konfliktą, naudojant neteisėtas priemones ir provokuojant nesantaiką. Izraelio istorikas Ilan Pappe siūlo pažvelgti į šio konflikto ištakas - grįžti daugiau kaip pussšimtį metų atgal. Knygoje „Palestinos etninis valymas“ jis ieško atsakymo, kokiais metodais naujai įkurta Izraelio valstybė atsikratė čia gyvenusių arabų.

Tarp 1947-ųjų ir 1949-ųjų per 400 Palestinos kaimų buvo sunaikinta, jų gyventojai išžudyti, o milijonas vyrų, moterų ir vaikų turėjo palikti gimtąsias žemes. Daugiau šešių dešimtmečių senumo įvykiai tuomet nebuvo tyrinėjami ir garsiai aptarinėjami. Šiandien tai vadinama „etniniu valymu“ – tiesa, tokio termino iki XX a. pabaigos tarptautinėje teisėje nebūta. Naujosios kartos Izraelio istorikui Ilanui Pappe šois terminas puikiai tinka iliuostruojant Izraelio kariuomenės veiksmus.

Remdamasis gausiais archyviniais šaltiniais, jis paneigia mitą, kad palestiniečiai išsikraustė savo noru - jie bėgo ne nuo aplink vykstančio karo, o nuo sąmoningai prieš juos nukreiptų veiksmų. Mokslininkas įsitikinęs, kad vienatautės valstybės sukūrimas - ideologinė pirmųjų šalies vadovų politikos ašis.

Istorikas grįžta į 1948-ųjų kovo mėn., kai sionistų lyderis Davidas Ben Gurionas kartu su patarėjais Tel Avive sutarė dėl strategijos, kaip įtvirtinti žydų valstybę Vidurio Rytų regione. Kiek anksčiau Jungtinės Tautos palaimino Palestinos padalijimą į žydų ir arabų teritorijas. Tų metų gegužę baigėsi britų mandato šioje teritorijoje galiojimas ir prasidėjo tai, ką Izraelis vadina „nepriklausomybės karu“, o palestiniečiai – katastrofa.

„Kai kurie komentatoriai mano, kad įtikinantis Pappe tyrimas yra paskutinis žodis, nagrinėjant 1948 m. įvykius Palestinoje. Taip nėra: tiek jo argumentai, tiek pats požiūris, tiek daug smulkių detalių bus smarkiai kritikuojami. Ir nors kai kas knygoje yra politiškai motyvuota ar netikslu, didžioji jos dalis yra kruopštaus ir nuoširdaus tyrimo rezultatas. Tad net jei tai – ne paskutinis žodis, „Palestinos etninis valymas“ yra svarbus indėlis į tebevykstantį dialogą. Kol klaidžioja 1948-ųjų šmėkla, nėra jokios vilties pasiekti taiką Vidurio Rytuose.“
The Independent

Iš anglų kalbos vertė Gema Sabonytė


  • Autorius: Ilan Pappe
  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 322
  • Formatas: 14x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785417011108

Kiti taip pat domėjosi


2023-10-09

2021-05-16

Labai puiki knyga, kiekvienas privalo žinoti tiesą.

2020-11-28

Tai pagal tave ir Vilnius bei Vilniaus apylinkės yra lenkiški??? Žydai Izraelyje gyveno tūkstančius metų, o palestiniečiai (arabai) kaip ir lenkai Lietuvoje yra atėjūnai!

2019-07-09

Kaip yra ne kartą pastebėjęs ir pats I. Pappe, vyraujantis terminas 'konfliktas' šiuo atveju netikslus. Koks tai 'konfliktas', jei kraštas sistemingai kolonizuojamas ir okupuojamas nuo XIX a. pabaigos? Iš pradžių - pavienės kolonijos, vėliau - karinės grupės, rengusios teroro aktus ir prieš arabus, ir prieš britus, dabar - organizuota karinė jėga, remiama daugelio pasaulio valstybių (nuo pat 1948 m., nes pasauliui reikėjo atgailauti už Holokaustą - su kuriuo palestiniečiai, beje, neturėjo nieko bendro). Toks problemos pateikimas - tarsi kovotų dvi lygios šalys - labai patogus siekiant užtušuoti tikrovę. Ir nežinantys tikrosios istorijos tiki. Tik, man regis, mąstantiems ir sąžinę turintiems žmonėms vis sunkiau tuo patikėti, kai viena iš militaristiniu požiūriu stipriausių valstybių traiško nei valstybės, nei armijos neturinčius žmones, kai snaiperiai prie Gazos tvoros TYČIA šaudo taikius protestuotojus, deklaruojančius savo Teisę Grįžti į kaimus, iš kurių buvo išvaryti jų tėvai - vaikus, medikus, žurnalistus. Kai teisėtą rezistenciją bandoma pateikti kaip 'terorizmą'. Istoriko Pappe terminas - 'settlerių kolonializmas'. Paskutinis, anachronistinis kolonializmo atvejis, pridengiamas 'konflikto' pavadinimu.

Parašykite atsiliepimą apie "Palestinos etninis valymas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Politikos knygos

Ilan Pappe pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Palestinos etninis valymas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Palestinos etninis valymas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Palestinos etninis valymas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Palestinos etninis valymas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Ilan Pappe tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Palestinos etninis valymas" perkama kartu