0

Pirkėjų atsiliepimai

Pamiršti gyvenimai

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 11.99 SoldOut

Knygos "Pamiršti gyvenimai" aprašymas

Tikrais faktais paremta melodrama „Pamiršti gyvenimai“ pasakoja apie XX a. septintajame dešimtmetyje Šiaurės Karolinos valstijoje vykdytą priverstinės sterilizacijos programą ir dviejų moterų susipynusius likimus.


Kritikai vadina „Pamirštus gyvenimus“ rimčiausia amerikiečių rašytojos Diane Chamberlain knyga. Ir kituose jos romanuose nagrinėjamos painios ir sudėtingos žmonių tarpusavio santykių temos, tačiau šiame kūrinyje autorė pasakoja tikrais įvykiais paremtą istoriją. Skaitytojas kviečiamas nusikelti į septintojo dešimtmečio Šiaurės Karolinos valstiją, kur rasinės nelygybės fone valdžia beveik atvirai kalba apie eugenikos ir sterilizacijos politikos poreikį.


Tarp Aivės Hart ir Džeinės Forester nerastume nė vieno panašumo, išskyrus tai, kad abi jos gyvena Šiaurės Karolinoje. Penkiolikmetei Aivei likimas nešykšti sunkių išbandymų. Jos šeima glaudžiasi nedidukėje tabako plantacijoje. Mirus tėvams ant gležnų mergaitės pečių gula atsakomybė už garbaus amžiaus senelę, protinę negalią turinčią vyresniąją seserį ir sūnėną. Rūpestį artimaisiais apsunkina pačios Aivės liga - epilepsija. Mergina supranta, kad jai pačiai pagalbos reikia ne mažiau, nei kitiems.


Džeinė Forester – ištekėjusi moteris, pasirinkusi socialinės darbuotojos kelią. Būtent ji pirmoji pasibeldžia į Aivės šeimos namų duris ir pirmą kartą penkiolikmetė mergina sulaukia žmogaus, kuriam ji rūpi. Tačiau valdžia Džeinei turi ir kitą užduotį – ji turi išsiaiškinti, kurios nepriteklių kenčiančios šeimos turėtų būti sterilizuotos be jų pačių sutikimo. Džeinės ir Hartų šeimos santykiai tampa vis glaudesni ir Aivė netikėtai pastoja. To meto visuomenėje vienišos motinos buvo nepageidaujamos, tad Džeinė, būdama atsakinga už šią šeimą, atsiduria nelengvo pasirinkimo kryžkelėje. Tiek jos viršininkai, tiek vyras skeptiškai vertina moters prisirišimą prie savo globotinių, tuo labiau, kad tolimesnis bendravimas su Hartų šeima atskleidžia vis tamsesnes jų praeities paslaptis.


„Pamiršti gyvenimai“ – pasakojimas apie dvi moteris, kurių skirtumai nublanksta prieš jas abi jungiantį tragišką likimą. Socialinės ir rasinės nelygybės atmosferoje, Aivė ir Džeinė turi rasti atsakymą į klausimą: kaip žinoti, kad tai, kuo tiki, yra teisinga, jei visi aplink teigia priešingai?


„Manau, kad „Pamiršti gyvenimai“ yra mėgstamiausia mano knyga – tai dvidešimt antrasis mano romanas. Jį įkvėpė priverstinės sterilizacijos programos, vykdytos mano gimtojoje Šiaurės Karolinos valstijoje, istorija. Man patiko iššūkis papasakoti apie tai įtraukiančiu, bet pagrįstu būdu.“

Diane Chamberlain.


Iš anglų kalbos vertė Regina Šeškuvienė


  • Autorius: Diane Chamberlain
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 408
  • Formatas: 15x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090131923

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Pamiršti gyvenimai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Pamiršti gyvenimai", Diane Chamberlain. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Diane Chamberlain su knyga "Pamiršti gyvenimai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Pamiršti gyvenimai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Diane Chamberlain. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Pamiršti gyvenimai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Pamiršti gyvenimai" perkama kartu