0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Panelės Smilos sniego jausmas

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Panelės Smilos sniego jausmas


Šiuo metu neparduodama

2021-06-30 1.69 SoldOut
Knygos "Panelės Smilos sniego jausmas" aprašymas

Peter Hoeg „Panelės Smilos sniego jausmas“  – tai šaltas, negailestingas, beprotiškai įtraukiantis romanas apie šiuolaikinę Europos visuomenę, jos gerovę, netikrumą, azartą ir vienatvę.


Vieniša mokslininkė, 37-erių Smila Jaspersen gyvena kukliame bute Kopenhagoje. Ji draugauja su
iš Grenlandijos kilusiu inuitu berniuku kaimynės sūnumi Izaiju. Juo abu jungia ne tik draugystė, bet ir bendra kilmė. Smila – grenlandės medžiotojos dukra, po motinos mirties tėvo atvežta į Daniją. Izaijo motina nesirūpina sūnumi ir skandina savo dienas alkoholyje. Vieną dieną randamas berniuko kūnas – jis nukrito nuo daugiabučio stogo. Smilos neįtikina policijos versija, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas. Ilgus metus sniegą ir ledą tyrinėjančiai bei skaičiais ir logika pasikliaujančiai mokslininkei kyla įtarimas, kad Izaijo mirtis yra smurtinė.


Kopenhagos kiemuose prasidėjusi istorija nusitęsia iki pat Grenlandijos. Smilos noras atskleisti tiesą išjudiną interesų, intrigų, sąmokslo ir nusikaltimų laviną. „Panelės Smilos sniego jausmas“ – tai filosofinis detektyvas, atspindintis Danijos ir Grenlandijos gyvenimą bei socialines problemas. Tai pasakojimas, kuriame meilė sniegui neatsiejama nuo meilės žmogui.
Smila moka skaityti sniegą ir jaučia tai, ką nuo kitų skiria šaltis ir ledas.Po išoriniu detektyviniu romano sluoksniu glūdi gili kultūrinė problematika. Romane autorius analizuoja Danijos pokolonijinės visuomenės peripetijas ir žmonių santykius. Smila Jaspersen yra šio konflikto ir kultūrų sąlyčio centras – inuitės medžiotojos iš Grenlandijos ir danų gydytojo dukra, gimusi ir užaugusi sniegynuose, bet priversta gyventi Danijoje.


1996 m. šio romano pagrindu buvo sukurtas to paties pavadinimo filmas. Jis Berlyno tarptautiniame kino festivalyje nominuotas prestižiniam „Auksinio lokio“ apdovanojimui. Filmo režisierius Bille August išgarsėjo su filmu „Pelė užkariautojas“, pelniusiu „Auksinę palmės šakelę“ Kanuose, „Auksinį gaublį“ ir „Oskarą“.„Gana padrikas pasakojimo būdas sugadintų bet kurį kitą kūrinį, tačiau Smilos kelionė prikausto dėmesį. <...> Jei „Panelės Smilos sniego jausmas“ yra lakmuso popierėlis, įvertinantis ką Peteris Hoegas yra paruošęs skaitytojams, rašytojų rojuje jam turėtų būti rezervuotas kampelis greta kitų trilerių autorių <...> Jis sukūrė veikėją, kuriai neįmanoma atsispirti. Nepaisant Smilos Jaspersen mizantropijos, ji myli žmones labiau, nei pati tai nutuokia. Kartu su ja narplioti sudėtingus klausimus – vienas malonumas.“


The New York Times


Iš danų kalbos vertė Loreta Laužikaitė


  • Autorius: Peter Hoeg
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 383
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094662607

Parašykite atsiliepimą apie "Panelės Smilos sniego jausmas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Skandinavų detektyvai ir trileriai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Panelės Smilos sniego jausmas, kurią skaitytojams dovanoja Peter Hoeg. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Peter Hoeg su knyga Panelės Smilos sniego jausmas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Panelės Smilos sniego jausmas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Peter Hoeg. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Panelės Smilos sniego jausmas palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Panelės Smilos sniego jausmas" perkama kartu