0

Panelės Smilos sniego jausmas

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Panelės Smilos sniego jausmas

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 383
  • ISBN ar kodas: 9786094662607

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Peter Hoeg „Panelės Smilos sniego jausmas“  – tai šaltas, negailestingas, beprotiškai įtraukiantis romanas apie šiuolaikinę Europos visuomenę, jos gerovę, netikrumą, azartą ir vienatvę.


Vieniša mokslininkė, 37-erių Smila Jaspersen gyvena kukliame bute Kopenhagoje. Ji draugauja su
iš Grenlandijos kilusiu inuitu berniuku kaimynės sūnumi Izaiju. Juo abu jungia ne tik draugystė, bet ir bendra kilmė. Smila – grenlandės medžiotojos dukra, po motinos mirties tėvo atvežta į Daniją. Izaijo motina nesirūpina sūnumi ir skandina savo dienas alkoholyje. Vieną dieną randamas berniuko kūnas – jis nukrito nuo daugiabučio stogo. Smilos neįtikina policijos versija, kad tai buvo nelaimingas atsitikimas. Ilgus metus sniegą ir ledą tyrinėjančiai bei skaičiais ir logika pasikliaujančiai mokslininkei kyla įtarimas, kad Izaijo mirtis yra smurtinė.


Kopenhagos kiemuose prasidėjusi istorija nusitęsia iki pat Grenlandijos. Smilos noras atskleisti tiesą išjudiną interesų, intrigų, sąmokslo ir nusikaltimų laviną. „Panelės Smilos sniego jausmas“ – tai filosofinis detektyvas, atspindintis Danijos ir Grenlandijos gyvenimą bei socialines problemas. Tai pasakojimas, kuriame meilė sniegui neatsiejama nuo meilės žmogui.
Smila moka skaityti sniegą ir jaučia tai, ką nuo kitų skiria šaltis ir ledas.Po išoriniu detektyviniu romano sluoksniu glūdi gili kultūrinė problematika. Romane autorius analizuoja Danijos pokolonijinės visuomenės peripetijas ir žmonių santykius. Smila Jaspersen yra šio konflikto ir kultūrų sąlyčio centras – inuitės medžiotojos iš Grenlandijos ir danų gydytojo dukra, gimusi ir užaugusi sniegynuose, bet priversta gyventi Danijoje.


1996 m. šio romano pagrindu buvo sukurtas to paties pavadinimo filmas. Jis Berlyno tarptautiniame kino festivalyje nominuotas prestižiniam „Auksinio lokio“ apdovanojimui. Filmo režisierius Bille August išgarsėjo su filmu „Pelė užkariautojas“, pelniusiu „Auksinę palmės šakelę“ Kanuose, „Auksinį gaublį“ ir „Oskarą“.„Gana padrikas pasakojimo būdas sugadintų bet kurį kitą kūrinį, tačiau Smilos kelionė prikausto dėmesį. <...> Jei „Panelės Smilos sniego jausmas“ yra lakmuso popierėlis, įvertinantis ką Peteris Hoegas yra paruošęs skaitytojams, rašytojų rojuje jam turėtų būti rezervuotas kampelis greta kitų trilerių autorių <...> Jis sukūrė veikėją, kuriai neįmanoma atsispirti. Nepaisant Smilos Jaspersen mizantropijos, ji myli žmones labiau, nei pati tai nutuokia. Kartu su ja narplioti sudėtingus klausimus – vienas malonumas.“


The New York Times


Iš danų kalbos vertė Loreta Laužikaitė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu