0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Panemunėlis, 2 dalis (22-oji serijos "Lietuvos valsčiai" knyga)

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Panemunėlis, 2 dalis (22-oji serijos "Lietuvos valsčiai" knyga)


Šiuo metu neparduodama

Knygos "Panemunėlis, 2 dalis (22-oji serijos "Lietuvos valsčiai" knyga)" aprašymas
„Panemunėlis“ – 22-oji dviejų dalių šimtatomės „Lietuvos valsčių“ serijos monografija, skiriama Panemunėlio 240 metų sukakčiai (1772–2012), Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui (1918–2018), kitoms reikšmingoms šalies sukaktims.

Ją sudaro 87 autorių – mokslininkų ir kraštotyrininkų – parašyti 114 straipsnių, 1684 knygos puslapiai, neišsitekę vienoje knygoje, todėl išleisti dviem tomais.

Pirmoje monografijos dalyje rašoma apie Panemunėlio ir jo apylinkių kraštovaizdžio formavimąsi ir kitimą, istoriją nuo seniausių laikų iki mūsų dienų. Daug dėmesio skiriama Sėlos dykros dalies – Nemunėlio aukštupio apgyvendinimui, dvarų ir kaimo istorijoms.

Antroje dalyje supažindinama su krašto etnine kultūra, tautosaka, aptariama panemunėliečių tarmė ir jos kitimas per šimtą metų, nagrinėjama vandenvardžių kilmė, augalų pavadinimai, rašoma apie žymius panemunėliečius – liaudies švietėją kunigą J. Katelę, rašytoją ir kalbininką K. Jurgelionį, valstybės veikėją J. Tūbelį, kultūros darbuotoją P. Rusecką, dainininką J. Bieliūną, rašytoją mokslininką ir kultūrininką J. Tininį, skelbiamas kitų įžymesnių panemunėliečių biografijų sąvadas. Monografijoje paminėta daugiau kaip 8 tūkst. asmenų, susijusių su aprašomu kraštu.


Parašykite atsiliepimą apie "Panemunėlis, 2 dalis (22-oji serijos "Lietuvos valsčiai" knyga)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Panemunėlis, 2 dalis (22-oji serijos "Lietuvos valsčiai" knyga), kurią skaitytojams dovanoja Sud. Venantas Mačiekus, Povilas Krikščiūnas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Sud. Venantas Mačiekus, Povilas Krikščiūnas su knyga Panemunėlis, 2 dalis (22-oji serijos "Lietuvos valsčiai" knyga) jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Panemunėlis, 2 dalis (22-oji serijos "Lietuvos valsčiai" knyga) patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Sud. Venantas Mačiekus, Povilas Krikščiūnas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Panemunėlis, 2 dalis (22-oji serijos "Lietuvos valsčiai" knyga) palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Panemunėlis, 2 dalis (22-oji serijos "Lietuvos valsčiai" knyga)" perkama kartu