⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Pasaulis - pažadas, kurį mylėti reikia

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2023-03-31 4.99 SoldOut

Knygos "Pasaulis - pažadas, kurį mylėti reikia" aprašymas

Šiuolaikinio prancūzų poeto Pascalio Riou eilėraščiuose pasaulis atsiskleidžia kaip pažadas, sunkiai suprantamas be perkeičiančio meilės santykio. Autoriaus poezija pasižymi rimtimi, filosofinių įžvalgų gelme, savitai interpretuojamais bibliniais motyvais. Kalbėdamas apie ryšius su artimaisiais ir gamta, poetas kviečia ieškoti slaptingo ir trapaus žmogiškojo gyvenimo grožio.


Sudarė ir iš prancūzų kalbos vertė Tomas Taškausks

ŠVIESOS POEZIJA


ŠVIESOS POEZIJA

 

Šviesa. Būtent šiuo žodžiu galima būtų atrakinti šiuolaikinio prancūzų poeto Pascalio Riou (g. 1954 m., Provanso Ekse) kūrybą. Viename interviu autorius prisipažįsta: "Eilėraštis yra bandymas apšviesti žmogaus gyvenimą. Kitu atveju, tai tebūtų tuščias laiko

leidimas."

P. Riou poezija pasižymi rimtimi, meditatyvumu, filosofinių įžvalgų gelme. Eilėraščiuose nemažai savitai interpretuojamų biblinių motyvų. Autorius į pasaulį žvelgia labai atidžiai, fiksuodamas konkrečias kasdienybės detales ir kartu, tarytum atsiribojęs, iš amžinybės perspektyvos, ieškodamas slaptingo ir trapaus žmogiško gyvenimo grožio. Lyrinio subjekto būsenas formuoja egzistencinė buvimo tarp žemės ir dangaus įtampa - žemė yra konkrečios patirties šaltinis, o dangus traukia ir skatina į viską pažiūrėti tikėjimo ir vilties perkeistu žvilgsniu.

P. Riou taip pat pavadinčiau santykio poetu. Neretame autoriaus eilėraštyje kalbama apie vaikystės namus, daug tekstų, skirtų artimiesiems - mamai, tėčiui, sūnui. Poetui labai svarbus ir ryšys su kraštovaizdžiu: lyrinis subjektas dažniausiai reflektuoja savo patirtį Provanso peizažuose. Nepaisant asmeniškumo ir geografinių kon-kretybių, eilėraščiuose fiksuojama universali gyvenimiška patirtis, verta bet kurios šalies skaitytojo dėmesio.

Šioje poezijoje kuriamas pasaulis visiškai kitoks nei įprasta šiuo-laikinei lietuvių poezijai, kur dominuoja niūrios nuotaikos, susve-timėjimo ir kitų trauminių patirčių fiksavimas, destruktyvus arba negatyvus santykis su pasauliu. Šviesi ir gili kūryba, įkvepianti teigiamam santykiui su tikrove, gali padaryti milžinišką įtaką, galbūt - net pakeisti dabartinės lietuvių poezijos kryptį.

P. Riou išleido apie dešimt autorinių knygų. Poeto eilėraščiai versti į anglų, italų, graikų kalbas. Siekdamas lietuvių skaitytojus supažindinti su P. Riou kūrybos įvairove, pasirinkau versti ne vieną konkrečią knygą, o eilėraščius, atrinktus iš trijų skirtingų rinkinių - "Slaptinga garbė" (Lagloire secrete), "Tarytum viena diena" (Comme en un jour), kuriuos išleido "Cheyne" leidykla, ir "Žemėje" (Sur la terre), publikuota "Confėrence" leidyklos. Užsklanda virto "Confėrence" žurnale paskelbta poema, kol kas nepasirodžiusi jokioje P. Riou knygoje.

 

Vertėjas

  • Autorius: Pascal Riou
  • Leidėjas: Versus aureus
  • Išleidimo metai: 2015
  • Knygos puslapių skaičius: 120
  • Formatas: 13x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955345787

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Pasaulis - pažadas, kurį mylėti reikia"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Pasaulis - pažadas, kurį mylėti reikia", Pascal Riou. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Pascal Riou su knyga "Pasaulis - pažadas, kurį mylėti reikia" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Pasaulis - pažadas, kurį mylėti reikia" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Pascal Riou. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Pasaulis - pažadas, kurį mylėti reikia" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Pasaulis - pažadas, kurį mylėti reikia" perkama kartu