TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija

5.0
(3 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 14,96 €
Kaina su kodu: 10,47 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2019-09-17 Renata Buinickiene

Be galo sujaudinusi jaunos merginos istorija. Neįtikėtina, kas vyksta XXI amžiuje


2023-12-31 14.957 InStock
Į krepšelį

Knygos "Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija" aprašymas

„Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija“ – 2018 m. Nobelio taikos premijos laureatės, „Islamo valstybes“ vergijos siaubą išgyvenusios Nadios Murad atsiminimai.


Dvidešimt vienerių Nadios ir jos šeimos gyvenimas tekėjo įprasta vaga. Čia, šiaurės Irake, kur gyveno kurdų religinė mažuma jazidai, laikas buvo tarsi sustojęs. Kocho kaimelyje gyvenusi mergina svajojo tapti istorijos mokytoja arba atidaryti savo grožio saloną. Tačiau viskas pasikeitė 2014-ųjų metų rugpjūtį.


Vieną rytą į kaimelį įsiveržė grupuotės „Islamo valstybė“ būriai, kurie sugriovė merginos ateities svajones, o bendruomenę pasmerkė kančiai ir nebūčiai. ISIS kareiviai žudė kiekvieną vyrą, kuris nepakluso reikalavimams atsiversti į islamą. Moterys, kurios buvo per senos tapti sekso vergėmis, nesulaukė pasigailėjimo. Jaunosios merginos buvo išgabentos į Mosulą, kur buvo laikomos vergijoje, mušamos ir prievartaujamos. Tarsi prekes jas rinkdavosi visi – nuo eilinio ISIS kario iki aukščiausių grupuotės generolų.


Tik per stebuklą pabėgusi Nadia šiandien yra viena žinomiausių pasaulyje žmogaus teisių aktyvisčių, drąsiai kalbanti tiek apie savo bei kitų merginų patirtį sekso vergijoje, tiek apie mažoms tautoms ar religinėms bendruomenėms gresiantį pavojų. Dar 2016 m. ji drąsiai kreipėsi į Jungtinių Tautų asamblėją, o šiemet jai už aktyvią veiklą įteikta Nobelio Taikos premija. Nubraukusi aukos, našlaitės, vergės ir pabėgėlės etiketes, ji apie saeo šiandien pasakoja taip: išgyvenusi, moterų užtarėja, jazidų bendruomenės lyderė ir taikos balsas.


„Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija“ – nesumeluotas, nepagražintas, sunkus ir atviras Nadios Murad pasakojimas apie ISIS vykdomą terorą, išplėtotą prekybos žmonėmis tinklą ir grėsmę, kylančią tiems, kurie negali pasipriešinti.


1993 m. gimusi Nadia Murad taip pat apdovanota ir kitais reikšmingais žmogaus teisių ir pilietiškumo prizais. Jai įteiktos Vaclavo Havelo bei Andrejaus Sacharovo premijos, mergina taip pat yra Jungtinių Tautų Prekybos žmonėmis aukų orumo geros valios ambasadorė. Šiandien Nadia su jazidų teisių gynimo organizacija renka medžiagą apie ISIS vykdomus nusikaltimus žmoniškumui, kad galėtų kreiptis į Tarptautinį baudžiamąjį teismą.


„Aš negaliu pasakyti, kad dėl šių įvykių jaučiuosi pikta, nes šis žodis negali apibrėžti visko, ką mūsų bendruomenė iškentė. Bet galiu tvirtai pasakyti, kad mes esame teisūs. Ir turime teisę apie tai kalbėti. Turime teisę perduoti savo žinią. <...> Mes nenorime niekam sukelti skausmo – su kuo besusitikčiau – nuo studentų iki prezidentų – pasakoju mūsų istoriją“, – apie vykdomą jazidų genocidą pasakoja Nadia Murad.


„Murad atvėrė mums langą, per kurį galime pažvelgti į žiaurumus, sugriovusius jos šeimą ir beveik nušlavusius jos nedidukę bendruomenę nuo žemės paviršiaus. Tai drąsūs atsiminimai, kurie yra svarbus žingsnis tam, kad vykdantys šiuos kraupius nusikaltimus prisiimtų atsakomybę.“

The Washington Post


Iš anglų kalbos vertė Eglė Podčašinskienė


  • Autorius: Nadia Murad
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 352
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094790621

Kiti taip pat domėjosi


2019-09-17

Be galo sujaudinusi jaunos merginos istorija. Neįtikėtina, kas vyksta XXI amžiuje

2019-09-04

Labiausiai mėgstu tas knygas, kurių nepamirštu po mėnesio ir apie kurias noriu pasakoti kitiems. "Paskutinė mergina" man ir yra viena tokių knygų. Tikrai likusi galvoje ir širdyje. 2 dienos. Tiek man užtruko perskaityt praeitų metų rudenį pelniusios Nobelio Taikos premiją baisią beveik bendraamžės Nadios, 3 mėn. buvimo ir išgyvenimo ISIS sekso vergės ir šeimos bei žmogiško orumo sutrypimo istoriją. Skaitant dažnai pagavau save tarsi knygoje perteiktas siužetas įtraukia tiesiog kaip iš dalies pramanyta istorija ar kino filmo siužetas tik šiek tiek paremtas faktais. Nes per daug baisu, kad būtų tikra XXI a. Mes nebijom keliaudami į darbus ir mokyklas žūti užminę ant bombos ar kad mus gali x kartų išduoti ir parduoti už mano toli gražu ne pačio naujausio Toyota automobiliuko kainą. Kaip dažnai mes net nesuprantame, kokioje laimingoje šalyje gyvename ir kiek daug pasaulyje yra nekaltų žmonių, kurių vienintelė svajonė nebijoti užmigti ir pabusti bei nematyti ginklų savo gimtinėje. Parašyta paprastu, neįmantriu stiliumi "Baltų lankų" išleista knyga rišliai perteikia jazidų istoriją ir padėtį Irake. Tokios knygos pramerkia akis ir atskleidžia, kiek daug nežinome ir kiek daug nusikaltimų žmonijai liko ne tik istorijos puslapiuose, bet ir vyksta tiesiog dabar, šią minutę ir kasdien.

2019-05-20

Labai gera knyga, puikiai ir be jokių užuolankų pasakojama ką teko patirti merginai.

Parašykite atsiliepimą apie "Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio tikros istorijos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija", Nadia Murad. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Nadia Murad su knyga "Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Nadia Murad. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Paskutinė mergina. Mano nelaisvės ir kovos su „Islamo valstybe“ istorija" perkama kartu