0

Paskutinis Čarlio Čaplino šokis

  • Nuolaida knygai -44%
Internetu: 4,49 €
Knygyne: 7,99 €*
Sutaupote: 3.50 € (44%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Paskutinis Čarlio Čaplino šokis

  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2014
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 248
  • ISBN ar kodas: 9785415023592

4.49 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Romanas – žėrintis kino portretas: legendinio komiko Čarlio Čaplino ir nepakartojamo jo personažo Valkatos – nevėkšlos ir išsiblaškėlio, geraširdžio juokdario melancholišku žvilgsniu. Romanas – tai meilės laiškas nebyliojo kino epochai. Romanas – laiko vagis.


ČARLIS ČAPLINAS (įsižiebiant šviesoms, neaišku, rampos ar projektoriaus)

Diena be šypsenos - tai diena, nuėjusi veltui.Salėje – žiūrovų pakeltų akių gausa, kuriose – nuostaba


ŽIŪROVAS (panosėje tyliai skaito)

Vieną Kalėdų vakarą aštuoniasdešimtmetį Čapliną aplanko Senė, Mirtis. Garsusis aktorius ir režisierius visai neseniai susilaukė sūnaus ir norėtų juo pasidžiaugti dar bent keletą metų. Įsidrąsinęs Čaplinas pasiūlo Mirčiai sandėrį: jei buvęs komikas prajuokins rūsčiąją Senę, ši padovanosianti aktoriui dar vienus gyvenimo metus. Laukdamas Kalėdų jis sėdasi rašyti sūnui ilgą laišką, kuriame papasakoja apie mažai žinomą savo gyvenimo periodą nuo gimimo čigonų karavane Anglijoje, pirmo nesėkmingo debiuto Niujorko scenoje iki triumfuojančio pasirodymo kine.

Uždanga


Rašytojas pasirinko pasakoti turbūt patį sunkiausią ir patį įdomiausią aktoriaus gyvenimo laikotarpį, kai Čaplinas buvo priverstas imtis pačių įvairiausių darbų cirke ir vodevilyje, boksininko, spaustuvininko, balzamuotojo amatų, kad išgyventų, kad išbristų iš to skurdo, kuriame praleido visą savo vaikystę. Neįtikėtinos ir dažnai komiškos situacijos, kuriose atsiduria Čaplinas, klajojantis tarp Amerikos rytinės ir vakarinės pakrančių, galiausiai paskatina jį sukurti garsųjį personažą Valkatą (The Tramp).

Romane "Paskutinis Čarlio Čaplino šokis" atsispindi to meto Amerikos socialinė įtampa ? bedarbystė, fabrikų streikai, rasinės neapykantos tema, skleidžiasi tik užgimstančios kino pramonės užkulisiai.


Už akrobatus, suklydusius tuo metu, kai atliko pratimą.

Už žvėrių tramdytojus, kuriems žvėrys nepakluso.

Už balerinas rožės švelnumo lūpomis.

Už trumpakojus liliputus.

Už akiniuotus fokusininkus.

Už juodąsias meškas.

Už kuoktelėjusius it šampano buteliai klounus.

Už žvairakius peilių svaidytojus.

Už tuos, kurie mus išmokė amato.Fabio Stassi (Fabijo Stasi, g. 1962) – italų rašytojas, lietuvių skaitytojui pažįstamas iš festivalio „Europos literatūros dienos“ (2010 m.), dirba Romos Universiteto „La Sapienza“ bibliotekoje.


Iš italų kalbos vertė Toma Gudelytė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu