0

Pirkėjų atsiliepimai

Paskutinis Mauro atodūsis

Kaina: 6,29 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-07-31 6.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Paskutinis Mauro atodūsis" aprašymas

Romane "Paskutinis Mauro atodūsis" Salman Rushdie keturių kartų gyvenimą suaudžia į vieną audinį. Rašytojo sukurti spalvingi personažai – tarsi tikri žmonės, priimantys gerus ar blogus sprendimus ir nulemiantys savo bei kitų gyvenimus.

Moraešas Zogoibis, vadinamas "Mauru“, prieskonių prekybos ir milijoninio verslo vienintelis vyriškos giminės paveldėtojas, pasakoja savo šeimos istoriją. Keturių kartų gyvenimas suaudžia į vieną audinį savižudybę ir žmogžudystę, aistrą ir neapykantą, meilę ir neištikimybę, religiją ir meną. Mauras – tikras Indijos simbolis – gimė per didelis ir sensta per greitai, dvigubai greičiau negu visi žmonės, kenčia nuo astmos ir turi didžiulę sužalotą dešinę ranką. Jo šeima, atsimetusi nuo religijos ir ėmusis verslo, susipriešina ir skyla tarsi šalis. Tyras gėris nejučia virsta blogiu, meilė skleidžiasi, kol yra nužudoma, o negailestinga prievarta pridengiama aukštinant meno grožį.

S. Rushdie pasakoja modernios Indijos kūrimosi istoriją, o jo dėmesio centre – kultūrų priešprieša, religiniai nesutarimai, korupcija ir nusikaltimai. Rašytojo sukurti spalvingi personažai – tarsi tikri žmonės, priimantys gerus ar blogus sprendimus ir nulemiantys savo bei kitų gyvenimus.

Salmanas Rushdie gimė 1947 m. Bombėjuje, ilgai gyveno Londone, šiuo metu – Niujorke. Jis yra vienas garsiausių šiuolaikinių rašytojų, apdovanotas daugybe premijų, tarp jų ir Bookerių Bookerio, įšventintas į riterius. Labiausiai autorių išgarsino romanas "Šėtoniškos eilės" ir jį išleidus paskelbtas mirties nuosprendis.

Antrasis pataisytas leidimas.

Iš anglų kalbos vertė Laimantas Jonušys

CITATOS

"Kaip atleisti pasauliui už jo grožį, kuris tik maskuoja jo bjaurumą; už jo švelnumą, kuris tik pridengia jo žiaurumą; už jo vientisumo iliuziją, kitaip sakant, dienos ir nakties kaitą, kai iš tikrųjų gyvenimas yra vien brutalūs lūžiai, trankantys mūsų neapsaugotas galvas kaip miškakirčio kirvis?"

"Atodūsis nėra tik atodūsis. Įkvepiame pasaulį, o iškvepiame prasmę. Kol galime. Kol galime."

"...mes žvelgiame į aukštybes ir tikimės, jog žvaigždės žvelgia į mus, mes meldžiamės, kad galėtumėm sekti paskui žvaigždes, kurios, judėdamos dangumi, veda mus į mūsų lemtį, bet tai tik mūsų tuštybė. Mes žvelgiame į galaktiką ir įsimylime, tačiau visatai mes rūpime mažiau, negu ji mums, o žvaigždės lieka savo orbitose, kad ir kaip norėtume, jog būtų kitaip. Tiesa, kurį laiką stebėdamas dangaus kupolą išvysi krentantį, suliepsnojantį ir išnykstantį meteorą. Tai nėra sektina žvaigždė, tai tik nenusisekusi uola. Mūsų likimai sprendžiami čia, žemėje. Lemiančių žvaigždžių nėra."


  • Autorius: Salman Rushdie
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2015
  • Knygos puslapių skaičius: 464
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094441592

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Paskutinis Mauro atodūsis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Paskutinis Mauro atodūsis", Salman Rushdie. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Salman Rushdie su knyga "Paskutinis Mauro atodūsis" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Paskutinis Mauro atodūsis" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Salman Rushdie. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Paskutinis Mauro atodūsis" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Paskutinis Mauro atodūsis" perkama kartu