0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Paskutinis traukinys į Londoną

Kaina internetu: 14,99 €
Kaina knygyne: 17,49 €*
Sutaupote: 2.50 € (15%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2021-09-30 14.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Paskutinis traukinys į Londoną" aprašymas

„Paskutinis traukinys į Londoną“ išverstas į 20 kalbų, tapo tarptautiniu bestseleriu ir pateko į Nacionalinės žydų knygos apdovanojimų finalą.

The New York Times bestselerių autorė Meg Waite Clayton sukūrė įtaigų, tikrais operacijos „Kindertransport“ faktais paremtą romaną. Antrojo pasaulinio karo išvakarėse vienos narsios moters iniciatyva buvo išgelbėta dešimt tūkstančių vaikų iš nacių okupuotų Europos šalių.

1936 metais penkiolikmetis Stefanas Noimanas, turtingos ir įtakingos žydų šeimos vyriausias sūnus, bando rašyti pjeses, kurių veiksmas vyksta gimtosios Vienos gatvėse ir paslaptinguose požemiuose. Naciai jam atrodo viso labo triukšmingi ir storžieviški išsišokėliai. Jo geriausia draugė ir bendražygė, žavioji Sofija Helena – ne žydaitė, bet pažangaus antinacistinio laikraščio redaktorės dukra. Nerūpestingas jų gyvenimas neatpažįstamai pasikeičia, kai Hitlerio kariuomenė aneksuoja Austriją.

Tačiau net šiuo baisiu metu gabiems jaunuoliams nusišypso viltis. Savo vaikų neturinti olandė Gertrūda Veismiuler rizikuodama gyvybe veža žydų ir persekiojamų dėl politinių pažiūrų krikščionių vaikus iš nacių okupuotų teritorijų į šalis, sutinkančias suteikti jiems prieglobstį. Ši misija tampa vis pavojingesnė, nes Europos šalys viena po kitos uždaro savo sienas pabėgėliams, kurių daugėja ir daugėja po Hitlerio įvykdyto anšliuso.

Teta Trudė, kaip ją vadina mažyliai, siekia išgelbėti kuo daugiau vaikų. Todėl, Didžiosios Britanijos vyriausybei priėmus sprendimą priglausti jaunuosius pabėgėlius iš Reicho, susitinka su žydų likimą sprendžiančiu oberšturmfiureriu Adolfu Eichmanu. Pradėjusi lenktynes su laiku, ji išruošia šimtus vaikų pavojingon kelionėn į laisvę.

Meg Waite Clayton parašė ir daugiau didelio pasisekimo sulaukusių romanų: „Keturios ponios Brodvel“, „Trečiadienio seserys“, „Šviesos kalba“ (tapusį Belveterio apdovanojimo finalininku) ir „Trečiadienio dukros“. Ji bendradarbiauja su periodiniais leidiniais Los Angeles Times, New York Times, Washington Post, San Jose Mercury News, Forbes, Writer's Digest, Runner's World ir radijo stotimis. M. Waite Clayton baigė teisės mokslus Mičigano universitete, gyvena Palo Alto mieste Kalifornijoje.

„Žadinantis viltį, pagrįstas tikrais faktais... įtikinantis.“
Booklist

„Šis puikus romanas, pavergiantis įtaigiais veikėjų charakteriais ir dinamišku siužetu, tikrai ras savo skaitytoją.“
Library Journal

„Kvapą gniaužiantis pasakojimas apie neįtikėtiną Trudės drąsą ir išmoningumą tolydžio didėjančio pavojaus akivaizdoje, kai Europos šalys viena po kitos uždarinėja savo sienas pabėgėliams.“
BBC

„Įtraukiantis, širdį skinantis ir įkvepiantis pasakojimas apie paprastus žmones, priverstus rinktis gyvenimą arba mirtį juodžiausios negandos laikais.“
The Jerusalem Post

„Nuostabus romanas, pagrįstas tikrais įvykiais... išskirtinė istorinė proza, šiurpiai primenanti, kad klastingas ir landus blogis gali palengva prasiskverbti į kasdienį gyvenimą.“
Publishers Weekly


  • Pavadinimas originalo kalba: The Last Train To London
  • Autorius: Meg Waite Clayton
  • Leidėjas: Balto
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 464
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094871801
  • Vertėjas: Jūratė Žeimantienė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Parašykite atsiliepimą apie "Paskutinis traukinys į Londoną"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Paskutinis traukinys į Londoną", kurią skaitytojams dovanoja Meg Waite Clayton. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Meg Waite Clayton su knyga "Paskutinis traukinys į Londoną" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Paskutinis traukinys į Londoną" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Meg Waite Clayton. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Paskutinis traukinys į Londoną" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Paskutinis traukinys į Londoną" perkama kartu