Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Pasodinsim Lietuvai ąžuolą. Varputėnų Šaulių būrio istorija 1930-1940 m.

Kaina: 6,99 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-10-31 6.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Pasodinsim Lietuvai ąžuolą. Varputėnų Šaulių būrio istorija 1930-1940 m." aprašymas

Šaulių organizacijos susikūrimą tokiame nedideliame kaime, kokiu Varputėnai buvo 1930 metais, būtų galima įvardyti kaip savotišką stebuklą. Kultūros istorikas ar sociologas galėtų konstatuoti faktą, kad tarpukario Lietuvos visuomenė pasiekė labai aukštą lygį, jeigu jau...

Tačiau iki stebuklo trūksta vieno dėmens, nors gal geriau reikėtų sakyti, kad tas dėmuo atima iš Varputėnų kaimo stebuklo fenomeną, - ir tai yra dvaras. Ponų Hriškevičių valdomas Varputėnų dvaras.

Čia galima būtų aptarti mūsų tautoje susiformavusius mitus apie blogąjį dvarą ir jo daromą įtaką tautiškumui, galima sakyti - ir lietu-viškumui.

Varputėnuose Šaulių sąjungos būrys, susikūręs labai simboliškais 1930-aisiais Vytauto Didžiojo metais, buvo greičiau atspindys naujo posūkio į tautinės valstybės kūrimą. Dvaro valdytojai, nepaisydami 1924 metais įvykusios dvaro parceliacijos, prisidėjo prie šios organiza¬cijos gimimo ir jos dešimt metų trukusios istorijos.

Čia papasakota trumpa istorija apie nedidelio kaimo nedidelę, bet aktyvią visuomeninę organizaciją tegu būna pavyzdys šiandienos ir ne tik šios vietovės gyventojams, kaip įmanoma sutelktai, nepaisant socialinių, ekonominių ar politinių skirtumų, dirbti savo bendruomenei, tarnauti Lietuvai, padaryti savo gyvenimą įvairesnį ir ryškesnį, negu jis galbūt buvo iki to meto, kol susikūrė šaulių būrys.

Kaip pasikeitė viskas, kai vakarais ar šventadieniais į Varputėnų gatves išeidavo kariškai apsirengę, pasitempę ir, beveik nereikia abejoti, išdidūs kaimo vyrai! O ką bekalbėti, kai jie ginkluoti išsirengdavo į pratybas!

Šauliai sukūrė reginį, kokio iki tol Varputėnuose nebuvo, jie skleidė viltį ir pasitikėjimą, garantavo saugumą, į juos buvo žiūrima kaip į gynėjus.

Jie buvo šauliai...

Jie mums paliko ir savo veiklos pėdsakų, ir paslapčių. Pabandykime paieškoti tų pėdsakų ir iš dalies atskleisti jų paslaptis, dingusias po šaulių pasodintu ąžuolu savo kaimui ir mylimai Lietuvai.


  • Autorius:
  • Leidėjas: Litera
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 74
  • Formatas: 15x21, minkti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094820748

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Pasodinsim Lietuvai ąžuolą. Varputėnų Šaulių būrio istorija 1930-1940 m."

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Istorija ir visuomenė

pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Pasodinsim Lietuvai ąžuolą. Varputėnų Šaulių būrio istorija 1930-1940 m.", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Pasodinsim Lietuvai ąžuolą. Varputėnų Šaulių būrio istorija 1930-1940 m." aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Pasodinsim Lietuvai ąžuolą. Varputėnų Šaulių būrio istorija 1930-1940 m." už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Pasodinsim Lietuvai ąžuolą. Varputėnų Šaulių būrio istorija 1930-1940 m."? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Pasodinsim Lietuvai ąžuolą. Varputėnų Šaulių būrio istorija 1930-1940 m." perkama kartu