0

Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija

  • Nuolaida knygai -86%
Kaina internetu: 0,99 €
Kaina knygyne: 6,89 €*
Sutaupote: 5.90 € (86%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija

  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2012
  • Formatas: 17x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 208
  • ISBN ar kodas: 9789986397380

2020-10-31 0.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija" aprašymas

Šešiolikos latvių poetų rinktinių eilėraščių knyga atspindi dabartinę latvių poezijos padėtį, skirtingus braižus bei tendencijas. Spausdinami Nepriklausomybės laikotarpio eilėraščiai. Iš latvių kalbos išvertė, antologiją sudarė bei žinias apie autorius parašė poetė, literatūrologė Erika Drungytė.

„Kai buvau maža mergaitė, žavėjausi, kad mano diedukas Leonas Drungys prenumeruoja ir skaito latvišką spaudą. Jo tėviškė – Židikai, ten kiekvienas mokėjo kaimynų kalbą. Diedukas niekada neapleido dalykų, kurie man tapo vertybių pamatu – iš jo sužinojau, kaip svarbu išmanyti savo šalies ir tautos istoriją, išlaikyti patriotizmo dvasią ir pagarbiai elgtis su simboliais, mokėti kalbas bei pažinti kitas nacijas, kultūras, religijas. Močiutė Ona Drungienė (Avižienytė) buvo suvalkietė. Tai ji papasakojo, koks buvo tas „smetoniškas“ Kaunas, jo žmonės, tradicijos. Kokia buvo jos mokytoja Salomėja Nėris. Iš močiutės gavau dovanų to meto gimnazijos skaitinių knygą – joje perskaičiau nepriklausomų Lietuvos ir Latvijos himnus, iš jos išmokdavau nesutrumpintus Maironio eilėraščius. Diedukų namuose per kiekvienas Kalėdas kabindavome ant eglutės didžiulius bumbulus, išsaugotus iš anų laikų – raudoną, žalią, geltoną.
Tegu šis mano darbas bus padėka Jiems. Žinau, kad visa, ką gebu, kuo tikiu, yra perimta iš šių nuostabių žmonių – mano kraujyje, mano pasąmonėje, mano širdyje. Dabar yra toks metas, kai kyla daug grėsmių mažoms tautoms, jų kalboms ir unikalioms kultūroms. Mums būtina palaikyti vieniems kitus. Ir padaryti nors po mažą darbelį, kad būtų ateities istorija, gyvoji istorija. Kad mūsų anūkai turėtų ką prisiminti, turėtų ką tęsti...“

Erika Drungytė

Iš latvių kalbos vertė Erika Drungytė

Parašykite atsiliepimą apie "Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija, kurią skaitytojams dovanoja . Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar su knyga Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė . Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Pavasaris bus kaip visuomet: šiuolaikinės latvių poezijos antologija" perkama kartu