Knygų su minimaliais DEFEKTAIS PAPILDYMAS Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Paveldėjimo teisė

Šiuo metu neparduodama

2022-05-31 11.99 SoldOut

Knygos "Paveldėjimo teisė" aprašymas

Knyga „Paveldėjimo teisė“ – tai puikus įrankis teisininkams, advokatams ir notarams, susiduriantiems su paveldėjimo klausimais. Knygoje išsamiai ir kryptingai aptariama paveldėjimo teisės sistema ne tik Lietuvoje, bet ir Europos sąjungoje, tarptautinėje erdvėje.

Knygoje „Paveldėjimo teisė“ išskiriamos dvi pagrindinės temos - tai paveldėjimas pagal testamentą ir paveldėjimas pagal įstatymą.

Paveldėjimas – tai mirusio fizinio asmens turtinių teisių, pareigų ir kai kurių asmeninių neturtinių teisių perėjimas jo įpėdiniams pagal įstatymą arba (ir) įpėdiniams pagal testamentą. Šis principas, kaip ir nemažai kitų paveldėjimo teisėje, yra perimtas dar iš Senovės Romos. Seniausiame rašytiniame Romos šaltinyje – XII lentelių įstatyme - buvo nurodyti tie patys du paveldėjimo būdai.

Gana ilgai Lietuvoje nebuvo įprasta rašyti testamentus, tačiau dabar atsiranda vis daugiau, pasirūpinančių šiuo dokumentu iš anksto. Testamentas gerokai supaprastina paveldėjimo sistemą, tačiau vis tiek po žmogaus mirties lieka nemažai materialinių reikalų, kuriuos tenka tvarkyti netektį patyrusiems žmonėms. Todėl teisininkų pareiga – šį procesą kuo labiau palengvinti.

Knygos „Paveldėjimo teisė“ autoriai išskiria ir išsamiai aptaria svarbius paveldėjimo teisės aspektus, su kuriais dažnai teka susidurti praktikoje: įpėdinių tarpusavio santykiai, įpėdinių atsakomybė už palikėjo skolas, paveldėto turto apmokestinimas, paveldėjimo teisių perleidimas ir pan. Čia taip pat detaliai aptariamas palikimo priėmimo procesas.

Svarbi knygos „Paveldėjimo teisė“ dalis – tarptautinio paveldėjimo sistema. Kaip veikia paveldėjimas Europos sąjungoje ir tarp skirtingų valstybių? Knygoje nagrinėjami tiek teoriniai paveldėjimo teisės pagrindai, apžvelgiamas teisinis paveldėjimo reglamentavimas, aiškinamos aktualios teisės normos teismų praktikoje bei teisinis paveldėjimo reguliavimas kitose valstybėse. Itin naudinga dalis, ypač praktinės patirties dar neturintiems teisininkams – aptariama notarinė praktika ir pasakojamos detalės, kurios nesusidūrusiems asmenims kitu atveju būtų sunkiai prieinamos.

Knyga „Paveldėjimo teisė“ puikiai tiks tiek teisės praktikams kasdieniame darbe, tiek mokslininkams ar studentams, kaip papildoma medžiaga, kurioje gausu ne tik teorinės informacijos, bet ir praktinių žinių. Knyga išleista Lietuvos notarų rūmų iniciatyva ir lėšomis.

Įvairiems paveldėjimo aspektams skirtus knygos skyrius parašė advokatė dr. Laura Augytė-Kamarauskienė, teisėja Gražina Davidonienė, notarai Svajonė Šaltauskienė, Marius Stračkaitis, Mindaugas Statkevičius, Vaidota Majūtė, Notarų rūmų teisininkai Sandra Bradaitė, Eglė Čaplinskienė, Justas Čiomanas. Knygos mokslinė redaktorė - Sandra Ražanaitė. Monografiją recenzavo akademikas Vilniaus universiteto Teisės fakulteto prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas prof. dr. Rimvydas Norkus, Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkė dr. Egidija Tamošiūnienė.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Paveldėjimo teisė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Teisės knygos

Eglė Čaplinskienė, Laura Augytė-Kamarauskienė, Sandra Bradaitė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Paveldėjimo teisė", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Paveldėjimo teisė" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Paveldėjimo teisė" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Paveldėjimo teisė"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Eglė Čaplinskienė, Laura Augytė-Kamarauskienė, Sandra Bradaitė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Paveldėjimo teisė" perkama kartu