⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Pažaislio eremas. Kamaldulių vienuolyno istorija

Kaina: 23,19 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-06-30 23.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Pažaislio eremas. Kamaldulių vienuolyno istorija" aprašymas

Pažaislio vienuolynas šiandien atlieka plačią religinę ir kultūrinę misiją - tai ir Šv. Kazimiero moterų kongregacijos pagrindinis vienuolynas, ir noriai lankomas Baroko dailės ir architektūros objektas. Pažaislio kultūros centro prižiūrima veikia muziejinė ekspozicija, vienuolyno patalpose organizuojamos paskaitos, ekskursijos, koncertai, netgi ilgametis tarptautinis muzikos festivalis. Panašiai nevienalytė ir Pažaislio vienuolyno vietos istorija - iš pradžių tai buvo kamaldulių vienuolynas, vėliau stačiatikių, tarpukariu perduotas seserims kazimierietėms, o sovietmečiu, likvidavus vienuolijas, jis buvo ir formaliai išsklaidytas, priskiriant įvairioms pasau¬lietinėms įstaigoms. Visgi tai, ką šiandien Pažaislyje matome išbarstytą po įvairias veiklas ir pajungtą skirtingiems tikslams, kadaise buvo pastatyta ir įrengta dėl vieno: būti kamaldulių Monte Koronos kongregacijos vienuolynu, kad jam užrašytos valdos leistų savarankiškai funkcionuoti, o vienuoliams - išgyventi. Pažaislis statytas ir puoštas, idant šlovintų Dievą bei primintų vienuolyno fundatorių ir jo giminę. Vienuolynas turėjo tapti vienu Lenkijos ir Lietuvos kamaldulių provincijos centrų, mat jame buvo įsteigtas ir noviciatas. Būtent toks vienuolynas ir veikė nuo įsteigimo 1664 iki uždarymo 1831 metais.

Šios knygos „Pažaislio eremas. Kamaldulių vienuolyno istorija“ tikslas ir yra kuo plačiau atskleisti minimo laikotarpio vienuolyno istoriją, geriau pažįstant jo pirminę prasmę ir tęstinę vertę. Ją rašydamas stengiausi vienodai atidžiai išstudijuoti ir finansinę, ekonominę vienuolyno funkcionavimo pusę (kokios pajamos, iš kur gaunamos, kaip leidžiamos, kaip kito), ir liturgiją (pamaldų rutiną: kiek ir kada buvo meldžiamasi, kokios šventės švenčiamos), rūpestingai nušviesti pastatų istoriją, o taip pat aprašyti vienuolių kasdienybę (kas buvo veikiama ne pamaldų metu, kokių nusižengimų pasitaikydavę, kas buvo valgyta, auginta ir pan.). Viso šito siekdamas analizavau įvairius šaltinius - formalius vienuolijos, vienuolyno veiklos, vienuolių susirašinėjimo, bylinėjimosi dokumentus, vienuolyno aprašymus. vykta į komandiruotes, o taip pat naudojamasi ankstesnio projekto apie Pažaislio vienuolyno statybos istoriją metu sukauptomis istorinių šaltinių kopijomis iš Italijos ir Gruzijos archyvų. Kadangi iki šiol daugiausiai tyrinėtojų rašyta apie Pažaislio dailę ir architektūrą, platesnis žvilgsnis į vietos kamaldulių istoriją leis geriau pažinti patį vienuolyną, atpažinti jo simbolius, iš naujo perskaityti menines reikšmes.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Pažaislio eremas. Kamaldulių vienuolyno istorija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie visuomenę

Mindaugas Paknys pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Pažaislio eremas. Kamaldulių vienuolyno istorija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Pažaislio eremas. Kamaldulių vienuolyno istorija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Pažaislio eremas. Kamaldulių vienuolyno istorija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Pažaislio eremas. Kamaldulių vienuolyno istorija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Mindaugas Paknys tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Pažaislio eremas. Kamaldulių vienuolyno istorija" perkama kartu