0

Pažinimo keliais: prieš laiko rodyklę pažvelgus

5.0
(1 įvertinimai)
13,39 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2018-02-05 Rasa

labai įdomi knyga - mokslininko kelias - nuo vaikystės pietryčių Lietuvos kaime iki pasaulinio pripažinimo.

Informacija

Pažinimo keliais: prieš laiko rodyklę pažvelgus

  • Leidėjas: Vilniaus universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2013
  • Puslapių skaičius: 436
  • ISBN ar kodas: 9786094592041

2020-07-31 13.39 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Knyga "Pažinimo keliais: prieš laiko rodyklę pažvelgus" yra autoriaus kelionė erdvėlaikiu iš Dzūkijos šilų į mokslą ir pasaulį, parodant atkaklų jaunimo siekį žinių, per mokslo prizmę žvelgiant į pasaulį, sutiktas asmenybes ir įvykių apmąstymus, analizuojant mokslinių kelionių metu lankytų šalių papročius ir žmonių mokėjimą džiaugtis gyvenimu.

PRATARMĖ


Noras pažinti pasaulį slypi mūsų genetikoje. Vos pramokę kalbėti tėvams užduodame šimtus kodėl? Pažinimo siekiame mokykloje ir universitete. Vieni pažinimo vaisiais pasisotina anksčiau, kitų klausimas kodėl nepalieka visą gyvenimą. Einant pažinimo keliais mano kojos rėmėsi į gimtosios Dzūkijos žemę, kuri man brangi kaip sveikata, kurioje praleidau vaikystę ir jaunystę ausdamas mintis ir laiką ir vis ilgiau užsibūnu dabar, bet likimas leido pasižvalgyti po pasaulį ir pažvelgti į kitų šalių egzotiką ir žmonių gyvenimą. Tačiau ir tolimiausioje šalyje būdamas žvaigždžių taku širdim skriedavau tyloj pabūti gimtinėje.

Atsigręžęs atgal ir dabar matau tą kelią, kuris vedė smėlėtomis miškais apaugusiomis kopomis iš Dzūkijos šilų į mokslą ir pasaulį. Man teko laimė sunkiais laikais paragauti mokslo vaisių ir, jais naudojantis, pakeliauti svetur. Kaip tie vaisiai pasiekiami ir koks gyvenimas yra jų paragavus ir pasakojama šioje knygoje. Pažinimo skatinamas aplankiau daug nuostabių šalių ir sutikau išmintingų žmonių. Mačiau įvairių žmonių mokėjimą džiaugtis gyvenimu. Anot danų pasakininko Hanso Kristiano Anderseno, kiekvieno žmogaus gyvenimas yra pasaka, parašyta Dievo pirštais. Ši pasaka skirta smalsiems žmonėms ir tiems, kurie dar tik renkasi gyvenimo kelią. Žmogaus laimė priklauso ne nuo įgytų turtų, o nuo kelio, kurį jis pasirenka.

Ši knyga yra žvilgsnis pro savo gyvenimo, mokslo žinių kūrybos ir mokslinių kelionių svetur įspūdžius prizmę į visą gyvenimą nekeistas tiesas, giliai į širdį nugrimzdusias akimirkas, sutiktas asmenybes ir įvykių apmąstymus, į pasaulį, kurį mačiau eidamas pažinimo keliais. Gyvenau po penkiomis vėliavomis, vieniems atėjūnams keičiant kitus ir, atskleisdamas savo patirtį, norėjau parodyti, iš kokių siūlų yra išaustas pokario kartos žmonių audinys ir kaip pasikeitė gyvenimas tik per vieną žmonių kartą! Knygoje pasakojama, kaip karas sujaukė žmonių likimus, koks buvo mokslas ir darbo atmosfera rusiškoje aplinkoje ir universitete, kaip atkakliai jaunimas siekė mokslo žinių ir kaip jos atveria net ir mažos šalies žmogui nuostabų didėjančios entropijos kelią, kuriuo niekas negrįžta, į tarptautinį pripažinimą ir pasaulį. Knygoje pasakojama apie skirtingą žmonių gyvenimą kitose šalyse ir skaitytojas galės palyginti, kokioje nuostabioje šalyje mes gyvename. Ir tik nuo mūsų priklauso, kiek būsime laisvi ir laimingi. Priesaką eiti pažinimo keliais ir dalytis jo stebuklu su visais paliko mylimas poetas Justinas Marcinkevičius:

 

Įtempkime ir protą, ir jausmus,

Ir dangų tyrinėkime, ir Žemę.

Ir žmogų, ir dievus. Ir savo sielą.

Ieškokim ryšio. Ir prasmės. Ir tikslo.

Dalykimės stebuklu su visais

Ir niekam jo vienam neatiduokim.

 

JONAS GRIGAS
2018-02-05

labai įdomi knyga - mokslininko kelias - nuo vaikystės pietryčių Lietuvos kaime iki pasaulinio pripažinimo.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu