0

Pelėjas ir Melisanda

Kaina internetu: 9,29 €
Kaina knygyne: 10,99 €*
Sutaupote: 1.70 € (16%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Pelėjas ir Melisanda

  • Leidėjas: Žara
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 200
  • ISBN ar kodas: 9789986343530

2020-10-31 9.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Pelėjas ir Melisanda" aprašymas

Maurice'as Maeterlinckas (Morisas Meterlinkas, 1862-1949) — prancūzakalbis belgų poetas ir dramaturgas, vienas ryškiausių simbolizmo atstovų. 1889 m. pasirodė jo poezijos rinkinys "Šiltnamiai" ir pirmoji pjesė "Princesė Malena". Vis dėlto, nepaisant jo rinkinio "Šiltnamiai" svarbos belgų literatūros istorijai, nepaisant taip išgarbintos "Princesės Malenos", nepaisant kitų jo dramų "Nekviestoji viešnia" (1890), "Aklieji" (1890), "Viduje" (1894), "Mona Vana" (1902), "Žydroji paukštė" (1908), Maeterlinckas visų pirma išlieka kaip pastarosios ir "Pelėjo ir Melisandos" autorius, nors šia drama ir išgarsėjo Claudeb Debussy lyrinės operos dėka.

Be to, sukūręs dar ir esė knygas "Brangenybė" (1896), "Bičių gyvenimas" (1901), "Gėlių išmintis" (1907), jis už visą savo kūrybą 1911 m. pelnė Nobelio literatūros premiją.

M. Maeterlincko kūrybinėje biografijoje "Pelėjui ir Melisandai" tenka išskirtinis vaidmuo, nes šioje pjesėje jis sugebėjo ryškiausiai įkūnyti statiškojo teatro principus. Svarbus vaidmuo pjesėje tenka erdvei bei šviesos ir šešėlio priešpriešai. Pastaroji net įgyja simbolinę reikšmę, kadangi liudija apie įtampą tarp gyvenimo ir mirties, o ją Maeterlinckas sieja su žmogaus lemtimi, nes būtent lemtyje, anot jo, susipina gyvenimas ir mirtis. Virš visos pjesės tvyro mirties ženklas, autorių labiausiai traukia mirties paslaptis. Meilė ir mirtis susipina šioje pjesėje, suteikdamos jai žiedinę kompoziciją, sykiu įprasmindamos ir Maeterlincko pasaulio ramsčius. Tad neatsitiktinai ši pjesė tampa ir visos dramaturgo kūrybos simboliu, liudijančiu jog žmogus tiesiasi šviesos ir gyvenimo link.

Iš prancūzų kalbos vertė Vytautas Bikulčius

Parašykite atsiliepimą apie "Pelėjas ir Melisanda"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Pelėjas ir Melisanda, kurią skaitytojams dovanoja Maurice Maeterlinck. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Maurice Maeterlinck su knyga Pelėjas ir Melisanda jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Pelėjas ir Melisanda patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Maurice Maeterlinck. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Pelėjas ir Melisanda palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Pelėjas ir Melisanda" perkama kartu