-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: 123KNYGA
Grožinė literatūra SUPERKAINA >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Penelopiada. Mitas apie Penelopę ir Odisėją

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-07-31 9.36 SoldOut

Knygos "Penelopiada. Mitas apie Penelopę ir Odisėją" aprašymas

Homero „Odisėjoje“ Penelopė, Spartos valdovo Ikarijo duktė ir nuostabiosios Trojos Helenės (Elenos) pusseserė, pavaizduota kaip ištikimos žmonos idealas. Ji net dvidešimt metų ištikimai laukia savo vyro Odisėjo, kuris dešimt metų praleidžia Trojos kare, o kitą dešimtį klajoja Egėjo jūra, niekaip neįstengdamas parplaukti namo. Verkdama ir melsdama dievų, kad Odisėjas grįžtų, Penelopė gudriai apgaudinėja daugybę ją vesti siekiančių jaunikių, besispiečiančių jos rūmuose. Homero pasakojimas baigiasi scenomis, kur iš klajonių grįžęs Odisėjas ir jųdviejų su Penelope sūnus Telemachas išskerdžia jaunikius ir pakaria dvylika tarnaičių, miegojusių su jaunikiais, bei Odisėjo ir Penelopės susitikimu. Margaret Atwood versijoje šis senas mitas suskamba naujai. Rašytoja skaitytojams pateikia Penelopės gyvenimo istoriją, kurią pasakoja pati Penelopė. M. Atwood istorija kupina prieštaravimų ir paslapčių, persmelkta ironijos bei aistros ir visiškai netikėtoje šviesoje atskleidžia įprastus antikinės mitologijos vaizdinius bei motyvus. Autorė rašė: „Man nuolat vaidenasi pakartosios tarnaitės, kaip ir pačiai Penelopei „Penelopiadoje“. Aš nutariau, kad šią istoriją turėtų papasakoti Penelopė ir dvylika jos tarnaičių. Tarnaitės sudaro pritariantį ir dainuojantį chorą, kuris sutelkia dėmesį į du klausimus, turinčius savaime kilti įdėmiai perskaičius „Odisėją“: dėl ko buvo pakartos tarnaitės ir kas iš tikrųjų atsitiko Penelopei?“


  • Autorius: Margaret Atwood
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2008
  • Knygos puslapių skaičius: 224
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955248576

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Penelopiada. Mitas apie Penelopę ir Odisėją"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio epai, epiniai romanai, sagos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Penelopiada. Mitas apie Penelopę ir Odisėją", Margaret Atwood. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Margaret Atwood su knyga "Penelopiada. Mitas apie Penelopę ir Odisėją" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Penelopiada. Mitas apie Penelopę ir Odisėją" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Margaret Atwood. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Penelopiada. Mitas apie Penelopę ir Odisėją" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Penelopiada. Mitas apie Penelopę ir Odisėją" perkama kartu