0

Permainų knyga

  • Nuolaida knygai -75%
Kaina internetu: 3,29 €
Kaina knygyne: 12,98 €*
Sutaupote: 9.69 € (75%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Permainų knyga

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • ISBN ar kodas: 9789955266518

2020-10-31 3.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Permainų knyga" aprašymas

Žinomas Ukrainos karo žurnalistas Andrijus Caplijenka (Andrij Caplienko) savo kūrinyje „Permainų knyga“ fiksuoja šokiruojančią, karą išgyvenančios šalies realybę ir kuria pasakojimus apie eilinių ukrainiečių kasdienybę.


Permainų knygą sudaro atskiri pasakojimai ir skirtingos istorijos. Čia veikia išgalvoti herojai, tačiau visus veikėjus ir pasakojimus jungia realus istorinių įvykių fonas – laikotarpis, kuris pakeitė visų ukrainiečių gyvenimą.


Knygoje „Permainų knyga“ aprašomi įvykiai vyksta skirtingu laiku ir apžvelgia visą Ukrainos kelią nuo sąstingio ir nepavykusių užmojų eiti europietiškos valstybės keliu iki kito sąstingio, kai Ukraina liko viena kovoti su užsilikusiais kitos valstybės kariais ir „sukilėliais“ keliuose nemažuose karo židiniuose.


Kūrinyje „Permainų knyga“ atpažinsite 2013 metais prasidėjusį sukilimą prieš prorusišką, korupcijos tinklais apraizgytą valdžią, Maidano revoliuciją, kai ginkluotas konfliktas Kijeve tarp oficialios Ukrainos valdžios ir protestuotojų pasibaigė valstybės perversmu ir Ukrainos Prezidento nuvertimu, taip pat Rusijos kariuomenės įvedimą, Krymo aneksiją ir kovas su uniformas be atpažinimo ženklų dėvinčiais kariais.


Visi įvykiai, kuriuos Lietuvos žmonės puikiai prisimena, „Permainų knygoje“ yra fonas – priežastis ir pasekmė – tam, ką išgyvena pasakojimų herojai. Esminis motyvas, lydintis kiekvieną istoriją – permainos, poreikis keistis arba priverstinis keitimasis, vykstant žiauriems ir viską aukštyn kojom verčiantiems istoriniams įvykiams.


Karas, kurio visus įvykius tenka išgyventi pasakojimų herojams, visuomet užgriūva netikėtai, keičia gyvenimus ir jaukia nusistovėjusią tvarką.


„Karo nebuvo įmanoma išvengti. Jei būtume laiku pasikeitę, jis būtų tik šmėkštelėjęs kažkur šalia ir be pėdsako ištirpęs ore tarsi blankus vaiduoklis. Tačiau mes nenorėjome keistis. Todėl jis ir prasidėjo. Nežinau, kaip tai paaiškinti. Nesu tikras, kad man pavyks. Bet pamėginsiu“.

Andrij Caplienko)


„Permainų knyga“ – tai literatūrinis epochos dokumentas apie, anot Vokietijos dienraščio „Bild“ korespondento Paulio Ronzheimerio, „ketverius metus prie mūsų namų slenksčio vykstantį karą, kurį pamiršome, nors jame kasdien žūsta žmonės“. Literatūra ir menas


Andrijus Caplijenka (g. 1968 m. Charkove) – Ukrainoje puikiai žinomas televizijos žurnalistas, rašytojas ir scenaristas, karo korespondentas, aplankęs pačius karščiausius pasaulio taškus: Afganistaną, Makedoniją, Iraką, Nepalą, Šri Lanką, Pietų Osetiją, Kašmyrą, Liberiją, Burundį, Kolumbiją.

2014 m. vasario 19 d., jau vykstant Maidano įvykiams Ukrainoje, tuometinė šalies valdžia įsakė šaudyti į žurnalistus. Jam, kaip ir kitiems dirbusiems apgultoje aikštėje, vėl teko apsivilkti neperšaunamą liemenę ir susitaikyti, kad tai, ką matė skirtinguose pasaulio kampeliuose, dabar prasideda jo šalyje.

2014 m. kovo pradžioje A. Caplijenka Kryme buvo žiauriai sumuštas rusiškais „Makarovo“ pistoletais ginkluoto „savigynos“ būrio. Jam buvo sulaužyti šonkauliai, pradurtas plautis.


Iš rusų kalbos vertė Irena Ramoškaitė

Parašykite atsiliepimą apie "Permainų knyga"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Tautų istorija

Andrij Caplienko parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Permainų knyga, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Permainų knyga aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Permainų knyga už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Permainų knyga? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Andrij Caplienko tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Permainų knyga" perkama kartu