-10% NUOLAIDA VISKAM su kodu: EURAS

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Pienininkas

Kaina: 8,19 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-01-31 8.19 InStock
Į krepšelį

Knygos "Pienininkas" aprašymas

Man Booker literatūros premija, kurią Šiaurės Airijos rašytoja Anna Burns (g. 1962) gavo už romaną „Pienininkas“ tapo tikru išsigelbėjimu. Kaip žiniasklaidai pasakojo Anna Burns, ši pergalė pakeitė jos gyvenimą, nes vos prieš ketverius metus ji iš viso negalėjo rašyti dėl nesėkmingos nugaros operacijos, ji vos suvedė galą su galu ir gyveno iš „Maisto banko“ geradarybės (romano „Pienininkas“ pabaigoje ji padėkoja šioms organizacijoms).

„Pienininką“ atmetė kelios leidyklos. Romano siužetas vyksta Šiaurės Airijai sunkiais 1970-ais metais, o romano herojų gimtajame, neįvardintame mieste galima atpažinti Belfastą. „Aš manau, kad šio miesto aprašymas tinka bet kuriam totalitariniam, uždaros visuomenės miestui, egzistuojančiam represijų aplinkoje. Tai romanas apie visuomenę, kurioje smurtas tapo sena tradicija ir norma“, sakė rašytoja. Žinoma, skaitytojams, kurie nėra susipažinę su XX a. Šiaurės Airijos realijomis, siužete mato Margaret Atwood „tarnaitės pasakojimo“ stiliaus antiutopiją, pačiai Annai Burns jos gimtinė yra nuolatinė tema ir nuolatinė trauma – apie ją ji rašo visuose savo trijuose romanuose.

Naujausiame romane šia nuolat sekančios ir stebinčios visuomenės metafora tampa Pienininkas. Bevardžiame mieste nėra nieko blogiau negu būti įdomiai, nes tai reiškia, kad esi pastebima, o būti pastebimai – pavojinga. Mergina, romano pasakotoja vadinama tiesiog vidurine seserimi, mažiausiai to norėtų. Ypač kai bendruomenėje, kur teritorijos pasidalijusios į „šiapus“ ir „anapus“, kur yra neutralių ir išdavikiškų televizijos laidų, teisingo ir neteisingo sviesto, draudžiamų ir leistinų vardų, ką bedarytum, viskas yra politinis pareiškimas. Pastebimas ir apkalbamas kiekvienas žingsnis. O gandai šioje bendruomenėje greitai virsta visiems žinomais faktais, užtraukiančiais siaubingas pasekmes.

Vidurinė sesuo netyčia patraukė nepageidaujamą galingo, bauginančio vyro – Pienininko – dėmesį. Tačiau ji ir taip turi dėl ko sukti galvą: slepia nuo mamos santykius su „galbūtvaikinu“, o dabar nuo visų – ir susidūrimus su Pienininku. Bet apie jį suuodžia pirmas svainis, ima sklisti gandai. Ir kaipgi juos sustabdysi, kai liežuviai jau palaidi? Pienininkas atkaklus, paskalos plinta, vidurinę seserį įvykiai neša nevaldoma tėkme.

Anna Burns (g. 1962) – pirmoji prestižine Man Booker premija įvertinta autorė iš Šiaurės Airijos. Šį apdovanojimą pelnė už romaną „Pienininkas“, kuriame aktualios temos aptariamos nevengiant kandaus humoro ir ironijos. Tai istorija apie brutalumą, žmogaus teisių suvaržymą, seksualinę prievartą, pasipriešinimą. Kūrinys vertinamas už autorės gebėjimą bejėgiškos baimės kupiną atmosferą perteikti išskirtine kalba.

Iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė


  • 2018 metų Bukerio premija

  • Autorius: Anna Burns
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 384
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094443138

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Pienininkas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Pienininkas", Anna Burns. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Anna Burns su knyga "Pienininkas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Pienininkas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Anna Burns. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Pienininkas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Pienininkas" perkama kartu