Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Pirmieji pranciškonų žingsniai Lietuvoje XIII-XVII a.

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-07-31 4.49 SoldOut

Knygos „Pirmieji pranciškonų žingsniai Lietuvoje XIII-XVII a.“ aprašymas

Knyga "Pirmieji pranciškonų žingsniai Lietuvoje XIII - XVII a." - pradedama Lietuvos pranciškonų istorijos studijų serija. Pranciškonų vienuolija Lietuvoje veikė dar pagonybės laikais. Po krikšto jų gyvenimas neišardomai susipynė su visos šalies likimu, jų indėlis į jos dvasinę ir kultūrinę pažangą darėsi vis regimesnis. Knygoje spausdinamos įžymių Lietuvos ir Lenkijos mokslininkų studijos aprėpia seniausią pranciškonų buvimo Lietuvoje laikotarpį.

PRATARMĖ

Šventojo Pranciškaus Asyžiečio Mažesniųjų brolių istorija Lietuvoje siekia dar pagoniškus laikus. Už pastangas atnešti lietuviams Kristaus šviesą, pranciškonai sumokėjo brangią kainą - tarp daugelio jų misionierių kankinių minimi ir Vilniuje Gedimino laikais nukankintieji. Tačiau kankinių kraujo sėkla davė gausių vaisių - neįmanoma įsivaizduoti Bažnyčios Lietuvoje istorijos be Mažesniųjų brolių sielovadinės veiklos, be jų pamokslininkų, mokyklų, bibliotekų.

Pranciškonų istoriją Lietuvoje yra tyrę daugiausia lenkų ir lietuvių Bažnyčios istorikai. Neįmanoma nepaminėti išsamios Kamilio Kantako monografijos, kruopščių Viktoro Gidžiūno ir Vieslavo Muravieco studijų. Tačiau ilga ir turtinga pranciškonų istorija Lietuvoje dar labai menkai pažįstama ne tik platesnei Lietuvos publikai bet ir mūsų istorikams.

Nauji laikai pateikia naujų tyrinėjimo perspektyvų, kelia klausimus, apie kuriuos anksčiau nesusimąstydavome. Kas ypač svarbu - po pusės amžiaus pertraukos pranciškonai Lietuvoje veikia viešai, atvirai, sugrįžę į senuosius savo konventus. Natūraliai iškyla senos ir gilios tradicijos priminimo bei geresnio pažinimo klausimas.

Tad ypač sveikintina iniciatyva pradėti nuoseklesnes Lietuvos pranciškonų istorijos studijas, tam telkiant jaunus ir patyrusius, Lietuvos ir Lenkijos istorikus. Dar smagiau, kad tų studijų centru tampa senasis Švenčiausios Mergelės Marijos Dangun ėmimo Vilniaus pranciškonų konventas. Šia knyga pradedama leisti nauja serija „Studia Fran-ciscana Lithuanica" leidinių, skirtų visų Lietuvoje pražydusių pranciškonų ordino šakų istorijai tirti. Šioje serijoje ketinama skelbti straipsnių rinkinius, istorinius šaltinius, archyvines ir bibliografines senienas ir naujienas - visa, kas padeda geriau pažinti Lietuvos, o tuo pačiu ir viso pasaulio pranciškoniškąją tradiciją. Šią knygą sudaro 2004 m. rugsėjo 18 d. įvykusios tarptautinės mokslinės konferencijos „Pranciškonai LDK nuo įsikūrimo iki XVII a." skaitytų pranešimų pagrindu parengti straipsniai. Joje savo tyrinėjimus pristato Lietuvos istorija besidomintiems jau gerai pažįstami Darius Baronas, Stephenas C. Rowellas. Be to, skaitytojas turės progą susipažinti su iškiliu Mažesniųjų brolių istorijos tyrinėtoju, žinomu istoriku profesoriumi Vieslavu Muraviecu iš Krokuvos šventojo Bernardino konvento, su Vilniaus konvente dirbančiu istoriku broliu Mareku Adamu Dettlaffu ir su dar pora lenkų brolių, studijuojančių savo vienuolijos istoriją. Visos šios knygos studijos skirtos ankstyvajai Mažesniųjų brolių istorijai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje.

Sveikinant daug žadančią pradžią, norisi tikėtis ir palinkėti, kad tarptautinis bendradarbiavimas tiriant ir populiarinant pranciškonų istoriją Lietuvoje tęstųsi ir esmingai papildytų mūsų visų supratimą apie vieno didžiųjų krikščioniškųjų sąjūdžių reikšmę Lietuvai.


  • Serija: Studia Franciscana Lithuania
  • Leidėjas: Aidai
  • Išleidimo metai: 2006
  • Knygos puslapių skaičius: 148
  • Formatas: 14x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9955656271

Parašykite atsiliepimą apie „Pirmieji pranciškonų žingsniai Lietuvoje XIII-XVII a.“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Religijos studijos

pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą „Pirmieji pranciškonų žingsniai Lietuvoje XIII-XVII a.“, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos „Pirmieji pranciškonų žingsniai Lietuvoje XIII-XVII a.“ aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos „Pirmieji pranciškonų žingsniai Lietuvoje XIII-XVII a.“ už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą „Pirmieji pranciškonų žingsniai Lietuvoje XIII-XVII a.“? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su „Pirmieji pranciškonų žingsniai Lietuvoje XIII-XVII a.“ perkama kartu