⭐Mūsų 21-ojo GIMTADIENIO FIESTA! Ypatingi pasiūlymai ir šventinės kainos Jums! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Pirmyn arba mirk

5.0
(8 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina: 16,49 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-02-03 Vidmantė

Ačiū. Atverti nežinomi istorijos ir istorijų puslapiai. Rekomenduoju.


2023-02-28 16.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Pirmyn arba mirk" aprašymas

Tris jaunuolius, lietuvius, 1939 metais atostogaujančius Prancūzijoje, Antrasis pasaulinis karas užklumpa Paryžiuje. Ir visi trys draugai nusprendžia įstoti į Prancūzijos svetimšalių legioną. Vienas iš jų - žurnalistas Vytautas Gedgaudas (1912-1999). Knygos „Pirmyn arba mirk“ rankraščius ir atskirus tekstus 2018 metais V. Gedgaudo asmeniniame archyve surado Vilniaus universiteto doc. dr. Jolanta Mažylė. Ilgamečio JAV lietuvių tautinės minties laikraščio „Dirva“ redaktoriaus knygą sudaro trys dalys. Pirmoje dalyje visa, ką autorius knygos forma buvo parengęs ir numatęs publikuoti apie legioną, iliustravęs savo tuo metu darytomis nuotraukomis. Tai buvusio Prancūzijos svetimšalių legionieriaus, seržanto pasakojimai bei reportažai apie paties legiono šimtametes tradicijas, legionierių gyvenimo ypatumus bei kovas Antrojo pasaulinio karo metais.

Antrojoje dalyje publikuojami JAV leistame „Kario“ žurnale 1950-1951 metais skelbti V Gedgaudo tekstai. Trečioji knygos dalis „Karo publicistika“, kurioje skelbiami Antrojo pasaulinio karo metu V. Gedgaudo rašyti autoriniai žurnalistiniai tekstai bei karo metų reportažai, surinkti iš įvairių JAV leistos lietuviškos periodikos šaltinių.

Knygų apie lietuvius legionierius Antrojo pasaulinio karo metu kovojusius sąjungininkų gretose prieš nacistinę Vokietiją nėra. Tai pirmoji tokio pobūdžio knyga, parašyta įvykių dalyvio ir iliustruota paties autoriaus nuotraukomis. Leidėjai tikisi, kad be istorinio ir tarpnacionalinio bendravimo / bendradarbiavimo aspektų, ši knyga bus vertinga ir kaip dokumentinės literatūros šaltinis. Tai unikalus istorinis ir literatūrinis lietuvių tautos kultūros paveldo palikimas, su kuriuo galime susipažinti beveik po aštuonių dešimtmečių.

Sudarė, įvadą, komentarus ir paaiškinimus parašė Jolanta Mažylė.

„Vytauto Gedgaudo knyga „Pirmyn arba mirk“ - unikali, tai vienintelis mums likęs liudijimas apie saujelės lietuvių kovą su nacizmu Antrojo pasaulinio karo metais Prancūzijos svetimšalių legiono gretose.
Knyga išskirtinė ir tuo, kad į ją sudėti, deja, autoriaus nespėtų baigti atsiminimų fragmentai, karo reportažai, rašyti retomis atokvėpio tarp mūšių akimirkomis ir siųsti išeivių spaudai, bei straipsniai, į kuriuos, trumpam atidėjęs į šalį ginklą, V. Gedgaudas suguldė savo apmąstymus apie okupuotos tėvynės likimą ir jos ateitį.“

Prof. dr. Remigijus Misiūnas

„Doc. dr. Jolanta Mažylė iš užmaršties prikelia nebe pirmą tekstą, savo eilės laukusį kelis dešimtmečius. Toks jau yra kai kurių žmonių nebaigtų darbų likimas: žmogus vis ruošiasi atsiminimus papildyti, padailinti, kol netenka Dievo duotų dovanų, ir lieka unikalūs prisiminimai ant vienetinio popieriaus lapo dokumentų ir kitokių popierių krūvoje, visiškai priklausomi nuo paveldėtojų išprusimo ir geranoriškumo.
Bet kokiu atveju J. Mažylei pavyko išsaugoti ypatingą Antrojo pasaulinio karo liudijimą, kuris suras savo vietą tarp Lietuvių karių, tarnavusių svetimose kariuomenėse, atsiminimų. Dėkingi skaitytojai atsirinks, kas jiems priimtina, kas galbūt ir ne, tačiau praeitis visada kažko mus išmoko, nuo kažko apsaugo, kažkuo praturtina.“

Prof. dr. Valdas Rakutis


  • Autorius: Vytautas Gedgaudas
  • Leidėjas: Atminties brasta
  • Išleidimo metai: 2022
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099633305

Kiti taip pat domėjosi


2023-02-03

Ačiū. Atverti nežinomi istorijos ir istorijų puslapiai. Rekomenduoju.

2023-01-11

Pagarba knygos leidėjams ir rėmėjams. Per Atmintį, jos brastą einame į susitikimus su mūsų istorija. Ačiū.

2022-12-27

Profesorius rakutis gerai rašo apie knygą, kad žmonės iš istorijos kažko išmoksta.

2022-12-22

Su įdomumu skaičiau žemaičio knygą apie pasaulį.

2022-12-22

Sugrįžta užmiršti vardai ir lietuviški tekstai. Puiku!

2022-12-20

Rekomenduoju.

2022-12-20

Tai labai svarbus istorijos liudijimas. Ačiū leidėjams.

2022-12-20

Gera knyga. Verta skaityti!

Parašykite atsiliepimą apie "Pirmyn arba mirk"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie karą

Vytautas Gedgaudas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Pirmyn arba mirk", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Pirmyn arba mirk" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Pirmyn arba mirk" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Pirmyn arba mirk"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vytautas Gedgaudas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Pirmyn arba mirk" perkama kartu