0

Pokalbis su dukra apie ekonomiką. Trumpa kapitalizmo istorija

  • Nuolaida knygai -24%
Internetu: 11,99 €
Knygyne: 15,69 €*
Sutaupote: 3.70 € (24%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Pokalbis su dukra apie ekonomiką. Trumpa kapitalizmo istorija

  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 200
  • ISBN ar kodas: 9786094273971

2020-07-31 11.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Yanio Varoufakio knyga „Pokalbis su dukra apie ekonomiką: trumpa kapitalizmo istorija“ nėra pasakojimas apie tik ekonomiką ar tik kapitalizmo istoriją – ji, galima sakyti, apžvelgia ekonomikos istoriją. Pirmoje dalyje autorius lakoniškai atpasakoja Jaredo Diamondo veikalą „Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas“ . Kaip ir Diamondas, graikų ekonomistas savo dukrai ir, tuo pačiu, visiems skaitytojams paaiškina, kad europiečiai pradėjo dominuoti visame pasaulyje ne dėl kitų žemynų gyventojų atsilikimo, o dėl Europos sėkmingos geografinės padėties. Kituose knygos skyriuose Yanis Varoufakis šmaikščiai pasakoja apie pasiūlą ir paklausą, apie kreditavimą, bankus, valstybę, infliaciją, turtinės nelygybės priežastis ir kriptovaliutas – apie viską, ko nežino trylikametis (tiek metų buvo autoriaus dukrai Ksenijai) paauglys arba žmogus, ekonomika domėjęsis tik priešokiais.

Knygos „Pokalbis su dukra apie ekonomiką: trumpa kapitalizmo istorija“ autorius į ekonominius klausimus atsako naudodamas gausybę pavyzdžių iš kasdieninio gyvenimo, klasikinių tekstų, mitų ir populiariosios kultūros – nuo Edipo ir Fausto iki „Frankenšteino“ ir „Matricos“, šitaip išvengdamas nuobodžios prievolės dar kartą išdėstyti enciklopedines tiesas apie „nematomą rinkos ranką“ ir kitus ekonomikos istorijos chrestomatinius dalykus.

Yanis Varoufakis (g. 1961) išgarsėjo 2015 metais, kai vykstant Graikijos ekonominei krizei, jis šešiems mėnesiams tapo šalies finansų ministru, bet šiandien didžiausią nuostabą kelia kita politiko biografijos detalė. 2012-ais metais būsimą ministrą, populiarų skiltininką, blogerį, tarptautinio bestselerio „Globalus minotauras“ autorių, dviejų universitetų profesorių pakvietė dirbti kompiuterinių žaidimų kompanija „Valve“. Ekonomistas konsultavo žaidimų „Dota 2“ ir „Team Fortress 2“ kūrėjus kaip tinkamai perkelti žaidimą į free-to-play modelį ir kaip korektiškai suderinti prekių ir pinigų srautus tarp žaidėjų – virtualios „Dota 2“ ir „Team Fortress 2“ parduotuvės leidžia žaidėjams keistis ir pardavinėti vienas kitam įvairius žaidimams reikalingus virtualius aksesuarus.

Šios Yanio Varoufakio patirtys – žaidybiškumas, orientacija į ypatingai jaunus turinio vartotojus, šiai amžiaus grupei svarbaus konteksto žinojimas paverčia „Pokalbis su dukra apie ekonomiką: trumpa kapitalizmo istorija“ į nepaprastai įtaigią literatūrą. Na, o pasakojimo socialinis jautrumas – autorius save vadina liberaliu marksistu – šioje knygoje suskamba visiškai natūraliai.

Iš anglų kalbos vertė Rasa Stašytė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu