0

Ponia iš Venecijos tavernos. "Mūsiškiai" ir kiti prašalaičiai savoje istorijoje

  • Nuolaida knygai -24%
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 17,79 €
Kaina knygyne: 23,39 €*
Sutaupote: 5.60 € (24%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Ponia iš Venecijos tavernos. "Mūsiškiai" ir kiti prašalaičiai savoje istorijoje

  • Leidėjas: Žara
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 456
  • ISBN ar kodas: 9789986343301

2020-10-31 17.79 InStock
Į krepšelį
Knygos "Ponia iš Venecijos tavernos. "Mūsiškiai" ir kiti prašalaičiai savoje istorijoje" aprašymas
„Mykolo Kleopo Oginskio, praeityje aukšto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dignitoriaus, antroji žmona Marija de Neri Oginskienė buvo labai graži, žavinga, neeilinio proto, išskirtinio apsukrumo ir sumanumo moteris. Venecijos tavernos savininko duktė italė, Lietuvoje tapusi turtinga ir iškilusi į pačias aukštuomenės viršūnes, pagaliau tapo ponia, apie kurią, jos amžininko Stanislovo Moravskio liudijimu, „jokiu būdu nebūtum galėjęs pasakyti, kad kadaise ji stumdėsi smuklėje“.

Jei Vasario 16-osios akto signatarai galėtų pasižmonėti po dabartinę Lietuvą ir ką nors apie ją pasakyti, spėju, kad pasižvalgę po Vilniaus centrą daugelis iš jų nė neįtartų, kad tėvynė penkiasdešimt metų stumdėsi „sovietinėje smuklėje“. Tačiau užtektų jiems išvykti 10 km už Vilniaus, tada pasiklausyti Lietuvos vardu gražbyliaujančiųjų kalbų, o ypač – pasižiūrėti į kai kurias akis, kad tėvynės veidą apibūdintų panašiai, kaip ir S. Moravskis ponią iš Venecijos tavernos:
„Tuo metu ji jau buvo tikra ponia, aristokratė, išdidi aristokratė tikra to žodžio prasme. nusikalstamas egoizmas ir visiškas kilnių jausmų nebuvimas, širdies ir sąžinės balso stoka, suteikianti jai natūralią persvarą prieš nors šiek tiek širdies turinčius žmones, įžūlus ir begėdiškas žvilgsnis; tam tikro išsiauklėjimo ir mandagumo stelbiamas koketavimas, italės sumanumas, gudrios lapės klastingumas, galų gale visuomenėje jau pasirodžiusi nauja karta, kuri negalėjo žinoti jos praeities – dėl viso to ji atrodė rimta, gerbiama, žinoma ir įstabi moteris, prieš kurią kaip prieš dievaitę ir mūsuose, ir užsienyje nuolankiai nusilenkdavo!“

Knygos "Ponia iš Venecijos tavernos" autorius Vidmantas Valiušaitis – žurnalistas, publicistas, redaktorius, politikos ir kultūros apžvalgininkas. Baigė Kauno politechnikos institutą ir Vilniaus universitetą. Įvairių laikraščių ir žurnalų redaktorius (1987–2007), Laisvosios Europos radijo korespondentas (1989–2000), Laisvosios bangos radijo (2014–2016) vadovas. Dėstė reporterio darbo pagrindus ir žurnalistinę etiką Vytauto Didžiojo ir Klaipėdos universitetuose. Vinco Kudirkos žurnalistikos premijos laureatas (2014).
Daugelio knygų, publikacijų autorius politikos, istorijos, kultūros klausimais. Domisi valstybės ir demokratinės visuomenės raida, tarpukario nepriklausomos Lietuvos, pokario lietuvių išeivijos visuomeniniais, politiniais, kultūriniais procesais, stebi dabartinės Lietuvos politikos, kultūros, švietimo tendencijas, juos komentuoja viešojoje erdvėje.
Šiuo metu vadovauja Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Adolfo Damušio demokratijos studijų centrui.

Parašykite atsiliepimą apie "Ponia iš Venecijos tavernos. "Mūsiškiai" ir kiti prašalaičiai savoje istorijoje"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Visuomenė, politika

Vidmantas Valiušaitis parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Ponia iš Venecijos tavernos. "Mūsiškiai" ir kiti prašalaičiai savoje istorijoje, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Ponia iš Venecijos tavernos. "Mūsiškiai" ir kiti prašalaičiai savoje istorijoje aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Ponia iš Venecijos tavernos. "Mūsiškiai" ir kiti prašalaičiai savoje istorijoje už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Ponia iš Venecijos tavernos. "Mūsiškiai" ir kiti prašalaičiai savoje istorijoje? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vidmantas Valiušaitis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Ponia iš Venecijos tavernos. "Mūsiškiai" ir kiti prašalaičiai savoje istorijoje" perkama kartu