0

Pirkėjų atsiliepimai

Praamžiai ir kiti laikai

Kaina internetu: 12,49 €
Kaina knygyne: 16,29 €*
Sutaupote: 3,80 € (24%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-05-31 12.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Praamžiai ir kiti laikai" aprašymas

Lenkijos rašytoja Olga Tokarczuk, įvertinta prestižiškiausiomis literatūrinėmis premijomis, romane „Praamžiai ir kiti laikai“ nagrinėja destruktyvią laiko galią.

Praamžiai – realiame pasaulyje neegzistuojantis kaimas. Iš šiaurės į pietus nueisite per valandą. Tiek pat užtruksite iš rytų pasiekti vakarus. Jei pamažu pėdinsite ratu, viską apžiūrėsite per dieną. Štai tokio dydžio yra Praamžiai. Čia autorė Olga Tokarczuk apgyvendino archajiškus ir paslaptingus veikėjus. Apie kiekvieną jų pasakoja „laikai“ – aštuoniasdešimt keturi skyreliai, pavadinti gyventojų ir kitų personažų vardais: „Genovefos laikas“, „Misios angelo laikas“, „Kavos malūnėlio laikas“...

Fragmentiškuose pasakojimuose, apimančiuose aštuonis gyvenimo Praamžių kaime dešimtmečius, realybė maišosi su magija ir kaleidoskopo dalelės pamažu jungiasi į vieną didelį paveikslą, sukurdamos gražiausią, kvapą gniaužiančią literatūrinę visatą. Kiekvienas savo laiką išgyvena skirtingai, o knygos veikėjų likimai išmoningai pinasi vieni su kitais. Autorės tekstas sodrus, kupinas simbolių ir paslėptų prasmių.

„Praamžiai ir kiti laikai“ – epinė alegorija apie nenumaldomą laiko tėkmę ir šiuolaikinio pasaulio bei gamtos susidūrimą. Skaitytojai atsiliepimuose teigia, kad romanas patiks tiems, kurie pamilo magiškojo realizmo žanro genijaus Gabriel Garcia Marquez knygą „Šimtas metų vienatvės“. Visgi autorės stilius visiškai unikalus, jį reikia patirti.

„Praamžiai ir kiti laikai“ gimtojoje Lenkijoje buvo išrinkta geriausia metų knyga, o taip pat Olgą Tokarczuk įtvirtino, kaip vieną svarbiausių lenkų literatūros atstovių savo kartoje. Šis romanas išverstas į daugelį Europos kalbų.

Rašytojos knygos mėgiamos už netikėtas perspektyvas, taiklų žvilgsnį, stulbinančią vaizduotę, filosofines idėjas, poetiškus aprašymus, nesvetimą humoro jausmą ir nepaprastai pagaulų pasakojimo stilių.

Olga Tokarczuk (g. 1962 m.) – lenkų rašytoja, Nobelio literatūros premijos laureatė. Pirmasis autorės kūrinys buvo publikuotas žurnale, 1972-ais metais. Debiutinis romanas pasirodė 1993-iais metais. „Praamžiai ir kiti laikai“ – trečioji Olgos Tokarczuk knyga. Būtent ji autorei atnešė šlovę. Iš viso rašytojos bibliografijoje apie 20 knygų. Už savo kūrybą Olga Tokarczuk buvo apdovanota literatūrine Nobelio premija, jos romanas „Bėgūnai“ 2018-tais metais apdovanotas „Man Booker International Prize“. Šį prestižinį prizą pretendavo laimėti ir knyga „Varyk savo arklą per mirusiųjų kaulus“.

Iš lenkų kalbos vertė Vyturys Jarutis

Autorės vardas – kokybiškos literatūros pranašas, tad rekomenduojame knygą įsigyti internetu ir leistis į nepaprastą kelionę. Online knygyne pirkti rasite ir kitų rašytojos knygų. Jei ieškote gerų kainų, tai patikrinkite akcijų ir išpardavimų skiltį, nes dažnai siūlome apsipirkti pigiau. Knygų pasirinkimą palengvina santraukos, kuriose parengėme trumpus aprašymus, nurodėme puslapių skaičių ir įkėlėme ištraukų. Jei vis dar liko abejonių, patikrinkite skaitytojų apžvalgas – jie visada patars, ką verta skaityti!Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Praamžiai ir kiti laikai"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Praamžiai ir kiti laikai", Olga Tokarczuk. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Olga Tokarczuk su knyga "Praamžiai ir kiti laikai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Praamžiai ir kiti laikai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Olga Tokarczuk. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Praamžiai ir kiti laikai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Praamžiai ir kiti laikai" perkama kartu