0

Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo

Kaina internetu: 14,59 €
Kaina knygyne: 17,48 €*
Sutaupote: 2.89 € (17%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 416
  • ISBN ar kodas: 9789955267034

2021-01-31 14.59 InStock
Į krepšelį
Knygos "Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo" aprašymas

Išskirtinė The Economist biuro Maskvoje vadovo Arkady Ostrovsky knyga „Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo“ analizuoja, kaip valstybė, prieš daugiau nei ketvirtį amžiaus paskelbusi laisvę, vėl tapo autokratine ir ėmė konfrontuoti su Vakarais.


Komunizmo pabaiga ir Sovietų Sąjungos griūtis tapo viso pasaulio euforija. Tačiau šiandien Rusija smarkiai nusiteikusi prieš Ameriką bei Vakarų pasaulį ir pavojingai nacionalistiška šalis. Kaip nutiko, kad nuo anų jaudinančių laisvės laikų šalis atėjo iki autokratinės naujosios Putino Rusijos?


„Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo“ – kvapą gniaužiantis pasakojimas, siekiantis tamsiausias Šaltojo karo dienas ir kovą dėl tautos sielos. Gilios įžvalgos, kurias padaryti gali tik tikras rusas, supažindina skaitytoją su propagandos meistrais, oligarchais, machinatoriais, kurie kūrė Rusiją po Sovietų Sąjungos žlugimo. Jie kūrė ir naują, grėsmingą tapatybę šaliai, kurioje idėjos dažnai naudojamos kaip vėzdai. Ostravsky‘o žinios apie daugybę svarbiausių žaidėjų leidžia jam paaiškinti Vladimiro Putino iškilimą ir atskleisti, kaip jis įvaldė naują demagoginį populizmą.


Knygos „Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo“ autorius atskleidžia ir Putino įtaką JAV rinkimams bei tyrinėja Putino metodus – žiniasklaidos valdymą bei netikrų naujienų (fake news) skleidimą, – kurie greitai paplito ir Vakarų politikoje.


Sovietų Sąjunga subūrė visus, kurie tikėjo visuotinės lygybės idealais ir tuos, kurie siekė stipresnės valstybės. O naujoji Rusija yra ciniškas darinys. Amžina baimė ir karas čia kurstomi nuolatinio melo - TV laidų vedėjai gina invaziją į Ukrainą ir skatina Putiną naudotis branduoliniais ginklais. Praėjus daugiau nei 25 metams po to, kai Sovietų Sąjungos vėliava Kremliuje buvo nuleista, Rusija ir Amerika vėl juda susipriešinimo keliu. Nors šis kursas nebuvo toks jau nenuspėjamas.


Jaudinantis Arkady Ostrovsky pasakojimas „Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo“ ir paaiškinimas, kaip atsidūrėme dabartinėje daugybės klaidų ir netesėtų pažadų situacijoje, paverčia autorių vienu reikšmingiausių Rusijos metraštininkų.


Knyga „Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo“ 2016 metais laimėj Orvelo premiją.


Arkady Ostrovsky – žurnalistas, rašytojas. Gimė Rusijoje ir penkiolika metų buvo Financial Times korespondentas Maskvoje, vėliau tapo The Economist Maskvos biuro vadovu. Taip pat rašo apie Ukrainą, Gruziją ir kitas posovietines valstybes. Autorius turi daktaro laipsnį, kurį įgijo Kembridže, kur studijavo anglų literatūrą. Domisi Rusijos ir Anglijos teatro istorija. Yra parašęs knygą apie Stanislavskį ir Šekspyrą. A. Ostrovsky yra BBC radijo laidos apie Sibirą autorius. Jis yra vedęs, turi sūnų ir su šeima gyvena Maskvoje.


Iš anglų kalbos vertė Daina Valentinavičienė

Parašykite atsiliepimą apie "Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kitų šalių ir regionų istorija

Arkady Ostrovsky parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Arkady Ostrovsky tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Pramanyta Rusija: nuo Gorbačiovo laisvės iki Putino karo" perkama kartu