⭐ GRAND pasiūlymas knygoms! Naršykite čia >>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Pranas Meškauskas-Germantas. Įkaitas už tautą

Kaina: 14,69 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 14.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Pranas Meškauskas-Germantas. Įkaitas už tautą " aprašymas

Atkurtosios Lietuvos valstybės gyvavimo dvidešimtmetis nedaug nutolęs nuo mūsų laikų, tačiau suprasti, ką tuo laikotarpiu išgyveno lietuviai savo tėvynėje, nėra labai paprasta. Ši knyga „Pranas Meškauskas-Germantas. Įkaitas už tautą“ apie vieną iš mūsų tautiečių, savo sąmoningą gyvenimą pradėjusį kartu su atgimstančia Lietuva, žengusį koja kojon su jos kūrėjais šviesuoliais, buvusį jų mokiniu ir studentu, mokytojavusį pirmosiose lietuviškose gimnazijose, kūrusį lietuvių kalbos vadovėlius moksleiviams, vadovavusį Lietuvos valstybės saugumo departamento Spaudos skyriui, paskui atsidūrusį Ostlando Lietuvos generalinės srities švietimo tarėjo kėdėje ir galiausiai tapusį tautos įkaitu nacių Štuthofo koncentracijos stovykloje, ten ir mirusį. Pelenai palaidoti Kopenhagos kapinaitėse, kapas nežinomas. Savo ištikimybę Lietuvai Pranas Meškauskas-Germantas įrodė savo gyvenimu, savo misiją tėvynei jis atliko oriai, iki pat paskutinės gyvenimo minutės tikėdamas, kad „Lietuva turės pasidaryti šviesiausias kraštas visoj Europoj".

„Kol tebestovime ateities angoj, pasirinkime gyvenimo vadovą žvaigždę, kuri, mus kely paklaidinusi, neužgestų, kad nesektų pražūtis vargo bedugnėj, iš kur pagalbos šaukiančio mūsų balso niekas nebegirdės ir be vilties, tamsumos nuvarginti, baigsime tragingojo gyvenimo dienas."
Pranas Meškauskas

„Turiu prisipažinti: netrumpame savo gyvenime nemaža esu sutikęs įdomių ir reikšmingų vyrų ir moterų, tik vienas įdomiausių ir reikšmingiausių man buvo dr. Germantas.“
Mykolas Biržiška. „Dr. Germantas" Žiburiai, 1946

„Man Germantas atrodė visai puikus vyras ir išvaizda, ir protu, kuriuo, manau, ir kiti neabejojo. Turėjo būti ne tik protingas, bet ir gudrus - sugebėjo tinkamai saugoti Lietuvos švietimą, mokyklas, universitetą. Atidesnis jaunimas norėjo apie romantiškai galvoti, kaip apie modernųjį Konradą Valenrodą“.
Aleksandras Kantvilas. Pragaro vartai - Štuthofas, p. 164

„Mūsų geopolitikos klasikas Pranas Germantas, stengdamasis pagrįsti geopolitikos svarą aiškino, jog „geras tarptautinės politikos pažinimas plečia kiekvieno asmens akiratj ir kelia jo visuomeninę orientaciją", ir labai aiškiai suvokė artėjant naują istorijos išbandymų metą „pasaulio politika atsistojo naujos eros angoje". Šitai buvo rašyta 1938-aisiais, tačiau mintys tarsi paimtos iš šių dienų žiniasklaidos.“
Vytautas Rubavičius. Vilniaus forumo konferencija, 2017 balandžio 26.


  • Autorius: Juozas Stražnickas
  • Leidėjas: Charibdė
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 408
  • Formatas: 17x24, puskiečiai viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955739678

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Pranas Meškauskas-Germantas. Įkaitas už tautą "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kitos memuarų knygos

Juozas Stražnickas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Pranas Meškauskas-Germantas. Įkaitas už tautą ", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Pranas Meškauskas-Germantas. Įkaitas už tautą " aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Pranas Meškauskas-Germantas. Įkaitas už tautą " už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Pranas Meškauskas-Germantas. Įkaitas už tautą "? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Juozas Stražnickas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Pranas Meškauskas-Germantas. Įkaitas už tautą " perkama kartu