-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SALE ⏳

0

Pirkėjų atsiliepimai

Prarasto laiko beieškant. Atrastas laikas (7 dalis)

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 12.49 SoldOut

Knygos "Prarasto laiko beieškant. Atrastas laikas (7 dalis)" aprašymas


Vieno vertingiausių visų laikų romanų paskutinioji dalis „Prarasto laiko beieškant. Atrastas laikas“ – tai pasakojimas apie atmintį ir nuojautą, apie prisiminimų erdvę, kur laikas netenka savo galios.


Marcel Proust (Marselis Prustas, 1871–1922) – prancūzų rašytojas, vienas garsiausių XX amžiaus kūrėjų, didžiausio pripažinimo sulaukęs po mirties.


Rašytojo Marselio Prusto sukurta septynių romanų epopėja „Prarasto laiko beieškant“ – tai kūrinys apie intelektualų, jauną žmogų. Kūrinyje nemažai autobiografinių detalių, o pagrindinės temos čia varijuoja tarp praeities ir ateities, laiko ribų ir žmogaus pašaukimo. Būtent Laikas yra pagrindinis romano herojus. Tačiau, pasak Prousto, laikas atrandamas tik tada, kai jis yra negrįžtamai prarastas.


Paskutinioji, septintoji kūrinio dalis „Atrastas laikas“ yra būtent apie kūrybinį pašaukimą, apie Pirmojo pasaulinio karo metus, kai Paryžius galėjo tapti dar viena Pompėja ir apie karo poveikį žmonėms. Laikas, realybė, pavydas ir kūryba – tai giliausiai apmąstomos temos paskutiniojoje M. Prusto viso gyvenimo romano dalyje. Čia ir vėl pasitelkiamas prisiminimų pasaulis, į kurį nukelia prancūziški pyragaičiai – madlenos – iki šių laikų žinomas Prusto kūrybos simbolis.


Marselis Prustas nuo vaikystės buvo gana silpnos sveikatos, sirgo astma, todėl mokėsi gana nereguliariai, teisės studijų Sorbonos universitete taip pat nebaigė. Kadangi jo šeima buvo turtinga ir būtinybės dirbti nebuvo, kiek padirbėjęs, bet ir vėl susirgęs, M. Prustas išėjo iš darbo ir gyveno iš šeimos pinigų.

Visą gyvenimą jį slėgė suvokimas, kad yra homoseksualus. Nors gyveno gana laisvos dvasios Paryžiuje, net ir čia jam teko slėpti savo homoseksualumą nuo draugų ir tėvų.

Pirmieji jo bandymai rašyti nesulaukė dėmesio, tačiau po tėvų, ypač po mamos, mirties M. Prustas jautė didžiulį sąžinės graužimą, kad neįgyvendino duoto pažado tapti garsiu rašytoju. Būtent tuomet jis užsidarė namuose ir kamštmedžio plokštėmis išmuštame kambaryje iki mirties rašė septynis romanus apie laiką…

1913 m. Marselis Prustas, nesulaukęs leidėjų susidomėjimo, savo lėšomis išleidžia „Prarasto laiko beieškant“ pirmąjį tomą – „Svano pusėje“. Antrasis romanas „Žydinčių merginų pavėsyje“ vis dėlto pelno pripažinimą ir apie Marselį Prustą imama kalbėti bei rašyti. 1922 m. „Svano pusėje“ išverčiamas į anglų kalbą, romanas plačiai komentuojamas ir studijuojamas. Lietuviškai Prustas išleistas tik po daugiau nei 60 metų.


Iš prancūzų kalbos vertė Galina Baužytė-Čepinskienė


  • Autorius: Marselis Prustas (Marcel Proust)
  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 288
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785415025343

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Prarasto laiko beieškant. Atrastas laikas (7 dalis)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Prarasto laiko beieškant. Atrastas laikas (7 dalis)", Marselis Prustas (Marcel Proust). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Marselis Prustas (Marcel Proust) su knyga "Prarasto laiko beieškant. Atrastas laikas (7 dalis)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Prarasto laiko beieškant. Atrastas laikas (7 dalis)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Marselis Prustas (Marcel Proust). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Prarasto laiko beieškant. Atrastas laikas (7 dalis)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Prarasto laiko beieškant. Atrastas laikas (7 dalis)" perkama kartu