Knygų su minimaliais DEFEKTAIS PAPILDYMAS Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Prarasto laiko beieškant. Žydinčių merginų šešėlyje (2 dalis)

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-05-31 12.99 SoldOut

Knygos "Prarasto laiko beieškant. Žydinčių merginų šešėlyje (2 dalis)" aprašymas

"Žydinčių merginų šešėlyje" – antrasis Marcelio Prousto (1871–1922) "Prarasto laiko beieškant" ciklo romanas. Pirmas rankraščio variantas pasirodė 1918 m.

Tai įspūdinga moteriškumo ir vyriškumo, brandos studija, nuspalvinta pasakotojo Paryžiaus ir Normandijos pajūrio prisiminimų, o istorijos pamatas – jo santykis su močiute ir visa Svanų šeima. Šis romanų ciklo tekstas – neprilygstama įvairių meilės formų, laiko ir meno meditacija. Be to, būtent šioje dalyje suspindi Prousto – ir komiškojo rašytojo – talento briauna kuriant nuobodžiojo pono Norpua ar kerinčiojo Robero de Sen Lu portretus.

„Svarbiausias įvykis – romanas "Prarasto laiko beieškant". Nepaprastas subtilus rafinuotumas ir svaiginama gelmė. Fantastiškas stilius. Visas Freudas iki tikrojo Freudo atsiradimo. Milžiniška žodžių, metaforų ir būdvardžių rožė. Paskutinė katedra.“
Patrick Grainville, Lire, 1997 m.

„Keletas faktų.
1913 m. Marcelis Proustas savo lėšomis išleidžia "Prarasto laiko beieškant" pirmą tomą – "Svano pusėje". 1919 m. pelno pripažinimą – gruodžio 10 d. antrasis tomas "Žydinčių merginų šešėlyje" apdovanojamas Goncourt’ų premija, po kelių dienų vienas po kito spaudoje pasirodo dvidešimt septyni straipsniai apie jo kūrybą. 1922 m. "Svano pusėje" išeina į pasaulį – išverčiamas į anglų kalbą, plačiai komentuojamas ir studijuojamas. Kol M. Proustas prabilo lietuviškai, reikėjo laukti 66 metus! O juk jau pats originalas, pasak ispanų literatūros kritiko José Ortega y Gasseto „pasirodė truputį per vėlai: pakanka atidžiau jį panagrinėti, kad pastebėtume anachroniškus jo bruožus.“ Ir vis dėlto laukėme ne veltui.“

Valdas Petrauskas, Pergalė, 1981 m.

Iš prancūzų kalbos vertė Galina Baužytė-Čepinskienė

  • 1919 metų Gonkūrų premija

  • Autorius: Marselis Prustas (Marcel Proust)
  • Leidėjas: Vaga
  • Išleidimo metai: 2014
  • Knygos puslapių skaičius: 384
  • Formatas: 18x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785415023547

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Prarasto laiko beieškant. Žydinčių merginų šešėlyje (2 dalis)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasika. Užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Prarasto laiko beieškant. Žydinčių merginų šešėlyje (2 dalis)", Marselis Prustas (Marcel Proust). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Marselis Prustas (Marcel Proust) su knyga "Prarasto laiko beieškant. Žydinčių merginų šešėlyje (2 dalis)" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Prarasto laiko beieškant. Žydinčių merginų šešėlyje (2 dalis)" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Marselis Prustas (Marcel Proust). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Prarasto laiko beieškant. Žydinčių merginų šešėlyje (2 dalis)" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Prarasto laiko beieškant. Žydinčių merginų šešėlyje (2 dalis)" perkama kartu