⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Prarastųjų vaikų archyvas

4.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 10,69 €
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-04-16 Augustė

Man visai patiko šios knygos tema ir vystomas veiksmas. Nebuvo kažkas super įspūdingo, bet tikrai susiskaitė neblogai.


2023-09-30 10.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Prarastųjų vaikų archyvas" aprašymas

ROMANAS, ALSUOJANTIS KVAPĄ GNIAUŽIANČIA VAIZDUOTE IR ŽMOGIŠKUMU

Tvoskiant vasaros karščiui menininkų pora su dviem savo vaikais leidžiasi į kelionę per Jungtines Valstijas iš Niujorko į Arizoną. Šeimai traukiant į pietvakarius, jos santykiai pakrinka: tarp tėvų kyla vis didesnė įtampa, kurią netrunka pajusti ir vaikai.

Griebdamiesi įvairių kelionę praskaidrinančių dalykų – įnikdami tai į dainas, tai į žemėlapius, tai į momentinių nuotraukų fotoaparatą, – vaikai mėgina dorotis ir su krize, ištikusia jų šeimą, ir su kur kas didesne, vis labiau dominuojančia žiniose – šią liudija pasakojimai apie tūkstančius vaikų, kurie mėgina iš Meksikos per sieną prasmukti į JAV, tačiau galiausiai arba patenka pareigūnams į rankas, arba tiesiog pakeliui pradingsta be žinios dykumoje.

Šis romanas „Prarastųjų vaikų archyvas“ – tai ir talentingai literatūriškai perteikiama pabėgėlių krizės, ir jos priežasčių analizė, per Meksikos ir JAV sieną kasmet traukiančių tūkstančių vaikų patiriamų siaubų fiksavimas. Autorė kerinčia, žaisminga proza vykusiai manevruoja tarp grožinės išmonės ir dokumentikos. Įvykiai nušviečiami ne vienu, bet keliais dėmesį prikaustančiais pasakotojų balsais, laviruojant tarp vienas kitą keičiančių skirtingų teksto skambesio ir temų registrų, pasitelkiant paveikius, nestandartinius įvaizdžius. Kūrinys alsuote alsuoja kvapą gniaužiančia vaizduote, empatija ir giliu žmogiškumu.

Valeria Luiselli (g. 1983) – ne vieną prestižinį literatūros apdovanojimą pelniusi ispaniškai ir angliškai rašanti JAV prozininkė, septynių knygų autorė, kurios kūryba versta daugiau kaip į 20 kalbų. „Prarastųjų vaikų archyvas“ – naujausias ir pirmasis jos angliškai parašytas romanas, sulaukęs didelio skaitytojų ir kritikų pripažinimo – be kita ko, rašytojai pelnęs Andrew Carnegie medalį už grožinės kūrybos meistriškumą, Folio premiją, patekęs tarp JAV knygų kritikų draugijos premijos ir „Kirkus“ premijos (grožinės literatūros srityje) finalininkų, įtrauktas į Bookerio premijos ilgąjį sąrašą bei leidinio „The New York Times“ geriausių metų knygų dešimtuką.

„Virtuoziškas kūrinys... Įniršį ir gailestį gimdanti talentinga proza, paverčianti mus gilesniais žmonėmis“, – The New York Times Book Review.

„Be galo išmaniai supinta ir nuolatos stebinanti knyga“, – The New Yorker.

„Subtilu, smagu, nedirbtinai poetiška“, – The Guardian.

Iš anglų kalbos vertė Marija Bogušytė


  • Andrew Carnegie medalis
  • Folio premija


Kiti taip pat domėjosi


2021-04-16

Man visai patiko šios knygos tema ir vystomas veiksmas. Nebuvo kažkas super įspūdingo, bet tikrai susiskaitė neblogai.

2021-04-14

Manau, kad knygos, kurios patenka į „žavėjausi, bet nepatiko“ kategoriją, yra sunkiausiai vertinamos, ir aš būtent taip jaučiausi, skaitydamas šią knygą.. Manau, kad objektyviai vertinant tai labai gera knyga. Autorė išties ketino padaryti kažką nepaprastai ambicingo, maišydama žiniasklaidos formas ir siūlydama daugybę įžvalgų apie migraciją ir pabėgelius. Bet kažkodėl tokie autorės komentarai sukėlė nepasitenkinimą skaitant.. Ko gero, pati knygos idėja buvo stipresnė, nei jos įgyvendinimas stilistiškai.

Parašykite atsiliepimą apie "Prarastųjų vaikų archyvas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Prarastųjų vaikų archyvas", Valeria Luiselli. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Valeria Luiselli su knyga "Prarastųjų vaikų archyvas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Prarastųjų vaikų archyvas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Valeria Luiselli. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Prarastųjų vaikų archyvas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Prarastųjų vaikų archyvas" perkama kartu