0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS)

  • Nuolaida knygai -27%
Kaina internetu: 9,29 €
Kaina knygyne: 12,59 €*
Sutaupote: 3.30 € (27%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS)


2021-04-30 9.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS)" aprašymas

Dr. Dariaus Juodžio knyga “Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS)” – tai pirmas išsamesnis leidinys, kuriame dokumentaliai nagrinėjama iki šiol tik probėgšmais istoriniuose leidiniuose paliesta tema: Lietuvos gyventojų bėgimai iš SSRS.

Knygoje pateikiami keli prasiveržimo pro SSRS geležinę uždangą laikotarpiai: pirmieji pabėgimai (1940 – 1941); laikotarpis po SSRS ir Vokietijos karo; partizanų prasiveržimai; Lietuvos gyventojų pabėgimai į Vakarus 6-9 dešimtmetyje bei vėlesni SSRS sudėtyje esančios Lietuvos gyventojų pabėgimai į užsienį.

Prasiveržimas pro geležinę uždangą, pasakoja istorikas, visuomet buvo susijęs su rizika, bet veržimosi motyvai ne visada buvo politiniai. Bėglių tikslas dažnai būdavo paprasčiausios žmogiškos laisvės, verslumo, pagarbos asmenybei garantijos, kurios buvo neįmanomos SSRS. Gyvenant totalitarinės valstybės sąlygomis, šių teisių žmonės arba neturėjo, arba jos buvo varžomos. Kita bėgimo priežastis – pirmieji pokario metai, kai į užsienį rizikingiausiomis aplinkybėmis veržėsi partizanai, kad į Vakarus perduotų žinias apie save. Vėlesnių laikų bėgimai buvo irgi rizikingi, įkvėpti asmeninės drąsos, bet ne tokie ekstremalūs (neskaitant išskirtinių atvejų). Pastarajame knygos skirsnyje chronologine tvarka surašyti į užsienį sėkmingai pabėgę ir negrįžę asmenys, vienaip ar kitaip susiję su Lietuva.

Dr. D. Juodžio knygoje „Pabėgimai...“ gausu įvairiausių pabėgėlių istorijų, asmenų ir sienos kirtimo vietų nuotraukų, skelbiami ir KGB dokumentai iš LYA, asmeninių ir visuomeninių archyvų. Ši knyga praturtins besidomintį skaitytoją žiniomis apie SSRS „geležinės uždangos“ laikotarpį, pabėgėlių drąsą ir sumanumą, atskleis ir to meto kegebistų bei specialiųjų agentų veiklą.


  • Autorius: Darius Juodis
  • Leidėjas: LGGRTC
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 136
  • Formatas: 14x23, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098037982

Parašykite atsiliepimą apie "Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Politikos knygos

Darius Juodis parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS), kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS) aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS) už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS)? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Darius Juodis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS)" perkama kartu