Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms

Kaina: 5,39 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-10-31 5.39 InStock
Į krepšelį

Knygos "Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms" aprašymas

„Leisdamas šį rinkinį, neturėjau intencijų nei atsistoti šalia Homero, nei kaip kitaip prie jo priartėti - anot „Achilo giesmės“ ir „Kirkės“ autorės Madeline Miller, neįmanoma iš Herkulio atimti vėzdo... Norėjau tik dar kartą Homerą perskaityti, paieškoti istorinių, kultūrinių kontekstų, bendrų aniems laikams ir mūsų laikmečiui situacijų. Tasai „perskaityti“, „paieškoti“ užtruko gerus penkiolika metų. Iš pradžių kažin kaip pasirašė keli, vėliau - keliolika tekstų su „Iliados“ ir „Odisėjos“ giesmių citatomis. Kai prisirinko daugiau, pradėjau manyti, gal išeitų parašyti po komentarą ar iliustraciją kiekvienai Homero giesmei? Galų gale taip ir atsitiko. Daugiau jokios mistikos, jokių paslapčių!“
Alvydas Valenta

Alvydo Valentos poezija ryškiausiai atstovauja egzistencialistinei mūsų poezijos krypčiai. Jo pastarojo meto kūrybai būdingas susitelkimas ties antikos kūryniais, kuriuos jis laisvai interpretuoja, o iš kitos pusės - tarsi naujai pateikia šiuolaikiniam skaitytojui.

Naujojoje knygoje A. Valenta Homero epus perskaito postmodernaus XXI amžiaus žmogaus žvilgsniu, ieškodamas paralelių, pasikartojančių konfliktų, situacijų ir siužetinių linijų tarp „Iliadoje” ir „Odisėjoje” aprašytų įvykių ir dabarties. Kiekvienai „Iliados” ir „Odisėjos” giesmei pateikiamas autoriaus komentaras, nupiešiama žodinė jos iliustracija. Originaliai naudojama Europos istorinė, kultūrinė medžiaga: netikėti palyginimai, sugretinimai, vaizduotės šuoliai rinkinį daro originalų, išsiskiriantį bendrame šiuolaikinės poezijos fone. „Iliadoje” taip vaizdingai aprašyti mūšiai ir herojų žygdarbiai atsikartoja Austerlico, II Pasaulinio karo kovų laukuose, Hektoro atsisveikinimo scena gretinama su lietuvių liaudies karo dainomis, išjojančio į karą brolelio kalbinamu žirgu, leikančia laukti sesele. Patroklo laidotuvės - su Vulfstano aprašytomis pagoniškomis lietuvių laidotuvėmis.

Autorius išradingai, neretai - žaismingai žaidžia priešo, svetimo, sienos, žmogaus prigimtyje slypinčio žvėries ir kitais archetipais. Odisėjo pasakojimai apie klajones po Trojos karo gretinami su „Tūkstančio ir vienos nakties” istorijomis ar Kolumbo kelionėmis ieškant išsvajotosios Indijos. Pateikiama išsami Odisėjo, kaip specialiųjų pajėgų kario, psichologinė charakteristika.

„Alvydo Valentos eilėraščiai, kaip ir didžiojo graikų dainiaus giesmės, pakeri tuo pačiu gaivalingos pirmapradės kalbos alsavimu, ryškiais meniniais vaizdais ir taikliais įvaizdžiais - juos pajėgia kurti tik tie, kurių žvilgsnis krypsta ne į išorę, o į sielą, į dvasinį būties peizažą.
Šis įstabus poezijos rinkinys bus įdomus ne tik lietuvių poezijos gerbėjams - jį su didžiausiu susidomėjimu perskaitys ir profesionalūs Homero epų tyrėjai: juk taikli poeto akis kartais leidžia išvysti tai, ko nebuvo įžvelgę patys mokslininkai.“

Naglis Kardelis


  • Autorius: Alvydas Valenta
  • Leidėjas: Slinktys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 88
  • Formatas: 17z24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098286014

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms", Alvydas Valenta. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Alvydas Valenta su knyga "Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Alvydas Valenta. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms" perkama kartu