0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina internetu: 14,99 €
Kaina knygyne: 18,19 €*
Sutaupote: 3.20 € (18%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-05-11

Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas


2021-05-31 14.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas" aprašymas

Knygoje "Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas" aprašomi dauguma Lietuvoje savaime augančių arba auginamų prieskoninių augalų, taip pat nuo seno vartojami, bet mūsų šalyje neauginami augalai.

Plačiau aprašytos 202 augalų rūšys, dar kelios dešimtys rūšių paminėtos šalia aprašomų giminingų augalų.

Skirtingai negu kituose, dažnai verstiniuose, leidiniuose apie prieskoninius augalus, šiame žinyne skaitytojas ras ne tik dažniausiai auginamus ir vartojamus mūsų ar šiltųjų kraštų augalus, bet ir mažiau žinomus, savaiminius ar rečiau auginamus senuosius vietinius prieskoninius augalus. Leidinyje aprašomi ir laukiniai, mūsų miškuose, pievose, ganyklose, paupiuose, paežerėse augantys augalai, kurie nuo senų senovės buvo vartojami kaip prieskoniai Lietuvoje. Kad leidinys būtų naudingas ne tik botaniniu, pažintiniu požiūriu, bet ir paprastam vartotojui, rengdami žinyną, autoriai pamėgino sujungti botanines, agronomines ir kulinarines augalų savybes.

Žinyne pateikiama bendrų žinių apie prieskonių istoriją, auginimą.


Knygoje aprašoma augalo sistematinė padėtis, nurodomi lotyniški ir lietuviški sinonimai, kai kur pateikiami ir netikrieji augalų pavadinimai. Kiekviename apraše apibūdinama augalų išvaizda, gyvenimo forma ir būdas, auginimo ir dauginimo ypatumai mūsų šalies klimato sąlygomis, nurodomos maistui ir kitoms reikmėms vartojamos augalo dalys ir jų savybės.

Knygoje gausu originalių ir įdomių kitų šaltinių receptų, patarimų, kaip kokius prieskonius vartoti, kada jų dėti į gaminamą ar jau pagamintą patiekalą.

Leidinyje skaitytojas ras ir įdomesnių faktų, mitų apie prieskoninius augalus, jų savybes.


Prieskoniniai augalai aprašomi pagal lietuviškų vardų abėcėlę (pagal augalo gentį). Knygos pabaigoje pateikiami lotyniški ir lietuviški augalų vardai.

Prie kiekvieno prieskoninio augalo pateikiamos spalvotos iliustracijos.


Žinynas "Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas" turėtų būti naudingas botanikams, prieskoninių augalų augintojams, norintiems paeksperimentuoti virtuvėje, ieškantiems subtilaus aromato ir įvairesnio skonio ruošiant kasdienį maistą.


2020-05-11

2014-09-15

naudojimo receptai yra

Parašykite atsiliepimą apie "Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas, kurią skaitytojams dovanoja Kęstutis Obelevičius, Silvija Petkevičiūtė, Erika Šeinauskienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Kęstutis Obelevičius, Silvija Petkevičiūtė, Erika Šeinauskienė su knyga Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kęstutis Obelevičius, Silvija Petkevičiūtė, Erika Šeinauskienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Prieskoninių augalų ir jų vartojimo žinynas" perkama kartu