0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Proto amžius

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -51%
Kaina internetu: 10,69 €
Kaina knygyne: 21,59 €*
Sutaupote: 10.90 € (51%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2020-04-02 emilija

idomi,intelektuali knyga


2021-11-30 10.69 InStock
Į krepšelį

Knygos "Proto amžius" aprašymas

Apsidairius aplink atrodo, kad artėja pasaulio pabaiga, bet faktai rodo priešingai: gyvenimo trukmė ilgėja, ligų mažėja, demokratizacija įsibėgėja, o laimingų žmonių vis daugiau. Ir nors liko daug neatsakytų klausimų, kanadiečių mokslininkas Stevenas Pinkeris knygoje „Proto amžius“ pataria jas spręsti remiantis protu, mokslu ir Apšvietos idealais.

Jei perskaitysite šiandienos naujienų portalų ar laikraščių antraštes, priežasčių optimizmui rasite mažai: pasaulis griūna, progreso idealai žlunga, ir, regis, viskas eina velniop. Tačiau Stevenas Pinkeris siūlo pažvelgti giliau nei šokiruojančios antraštės. Neigiama informacija kur kas lengviau įveikia žmonių kritiškumo barjerą ir taip apokaliptiniai scenarijai tampa save išpildančia pranašyste.

Knygoje „Proto amžius“ kanadietis skaičius po skaičiaus ir grafikas po grafiko įrodo, kad ne tik Vakaruose, bet ir visame pasaulyje žmonės gyvena vis geriau, kokybiškiau ir ilgiau. Ir tą lemia ne kosminės jėgos ar zodiako ženklai – už visa tai atsakingas žmogaus protas ir „įdarbinti“ mokslo laimėjimai.

Apšvietos projektas laimėjo nepaisant to, koks naivus jis atrodė, bet dabar jį patį reikia apginti nuo žmonių prigimtinio polinkio į regresą, autoritarzimą ir magiją. Demagoginę retoriką pasitelkę apokalipsės šaukliai siekia išnaudoti pažangos silpnybes kovai su tarptautiniu bendradarbiavimu ir demokratizacija. „Proto amžius“ – priešnuodis pasaulį apimančiai beprotybės epidemijai.

„Pinkeris stoja į kovą, apsiginklavęs kiekybiniais duomenimis. <...> Ši faktų litanija neeilinė – ji apima sveikatos, gerovės, nelygybės, aplinkosaugos, taikos, demokratijos klausimus <...> Jis supranta, kad faktai retai padeda etikos ar politikos klausimus liečiančiuose ginčuose, tačiau jis pateikia gausybę įrodymų – tai polemika, pagrįsta daugybe išnašų ir šaltinių.“
The Guardian

„Bertrandas Russellas kažkada yra pasakęs, kad išsaugoti viltį yra sunkus darbas. <...> Steven Pinker knygai netrūksta jėgos ir entuziazmo, kuo jis nori įkvėpti skaitytojus. Jis cituoja vieną negatyvaus stereotipo pavyzdį – neigiamai atsiliepiantis kritikas yra vertinamas kaip patikimesnis nei tas, kuris giria. Tačiau rizikuoti žarstant pagiras verta – „Proto amžius“ yra neeilinė, aiški, savalaikė, išsami, duomenimis pagrįsta ir sklandžiu stiliumi parašyta knyga racionaliam humanizmui apginti – pasirodo, šis gali būti visai šaunus.“
The New York Times

„Pasaulis tampa vis geresnis, nors ne visada taip atrodo. Džiaugiuosi, kad atsiranda tokių mąstytojų, kaip Steven Pinker, padedančių mums pamatyti visą paveikslą. „Proto amžius“ yra ne tik geriausias Pinkerio darbas, bet ir mano nauja mėgstamiausia visų laikų knyga.“
Bill Gates

„Steveno Pinkerio protas žiba skaidriu intelektualiniu nuoširdumu, giliu išmanymu ir žmogišku supratingumu.“
Richard Dawkins

Iš anglų kalbos vertė Kęstutis Šatkauskas


  • Autorius: Steven Pinker
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 637
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094664649

2020-04-02

idomi,intelektuali knyga

Parašykite atsiliepimą apie "Proto amžius"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Protas, intelektas, atmintis

Steven Pinker parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Proto amžius", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Proto amžius" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Proto amžius" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Proto amžius"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Steven Pinker tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Proto amžius" perkama kartu