0
Prūsijos įdomybės, arba Prūsijos regykla, 4 tomas, VII knyga
13.61 InStock

Prūsijos įdomybės, arba Prūsijos regykla, 4 tomas, VII knyga

Internetu: 13,61 €
Knygyne: 14,37 €*
Sutaupote: 0.76 € (6%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Prūsijos įdomybės, arba Prūsijos regykla, 4 tomas, VII knyga

  • Leidėjas: Lietuvos istorijos institutas
  • Išleidimo metai: 2011
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 914
  • ISBN ar kodas: 9789955847458

13.61 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Tęsiama žymaus XVII a. Prūsijos istoriografinio paminklo - Mato Pretorijaus ( apie 1635-1704) rankraščio publikacija. Ketvirtas tomas – Prūsijos įdomybių, arba Prūsijos regyklos septintoji knyga Prūsų bažnyčios kronika, pateikiama originalo kalbomis kartu su vertimu į lietuvių kalbą. M. Pretorijus aprašo visų krikščioniškų Bažnyčių, veikusių teritorijoje, besidriekiančioje nuo Lietuvos ir Kuršo rytuose iki Pomeranijos vakaruose, istoriją: katalikų iki reformacijos ir potridentiniu laikotarpiu, taip pat liuteronų, reformatų bei anabaptistų. Apžvelgia visų bažnyčių eretikų ir klaidatikių pažiūras, polemiką, žymiausius teologus ir polemistus. Chronologijos požiūriu veikalas apima laikotarpį nuo pirmųjų mūsų eros amžių iki 1698 m.
Skelbiamoji knyga yra vertingas istoriografijos paminklas ir kartu turtingas informacijos šaltinis XVII a. antrojoje pusėje Karaliaučiaus ir Dancigo polemistų teologinių pažiūrų ir jų pozicijų istoriniams tyrinėjimams.
I. Lukšaitė savo straipsnyje – įvade priėjo išvados, kad autorius rašė krikščioniškųjų Bažnyčių istoriją iš irenizmo pozicijų, kurios skatino siekti taikaus būvio, ieškoti bendrybių tarp skirtingai tikinčių krikščionių.
Sudarytoja Ingė Lukšaitė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu