-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: SALE ⏳

0

Pirkėjų atsiliepimai

Psichoanalitiniai etiudai

Šiuo metu neparduodama

2022-08-31 2.99 SoldOut

Knygos "Psichoanalitiniai etiudai" aprašymas

Psichoanalizės specialistų knygoje pateikiamas kitoks, nei įprasta medicinoje, požiūris į psichoanalizę. Pateikti tekstai bando parodyti, kaip psichoanalizė įsiskverbia į kasdienybę, vienaip ar kitaip aiškindama mums įprastus išorinius reiškinius, žmonių tarpusavio santykius ar tik vidiniame pasaulyje gimstančius fenomenus. Knyga parašyta bandant viską paaiškinti paprasta kalba, nepiktnaudžiaujant profesiniu žargonu, skiriama plačiajam skaitytojų ratui, bet turėtų sulaukti ir profesionalų dėmesio. Tai trumpas, tačiau įvairiapusis psichoanalizės pristatymas plačiajai visuomenei.

Turinys


PRATARMĖ / 7TOMAS V. KAJOKAS

Tikėjimas ir psichoanalizė / 9RAIMUNDAS MILAŠIŪNAS

„Moterys neabejotinai bus šventosios rojuje, o mes, vyrai, tuo metu degsime pragare.. / 29NOMEDA BARŠTIENĖ

Nerimo šešėliai / 54REMA ŽIDONIENĖ

Gedėjimo spalvos ir atspalviai / 75JŪRATĖ ULEVIČIENĖ

Apie laisvąsias asociacijas istoriškai ir šiuolaikiškai / 102RAIMUNDAS MILAŠIŪNAS

Ant analitiko kušetės: paciento ir psichoanalitiko laisvės paieškos / 118POST SCRIPTUM: KAS MES ESAME? / 147

PRATARMĖ


Sakoma: psichoanalizė tokia pat sena kaip ir pasaulis. Norėdami plačiau kalbėti apie psichoanalizę, turėtume ją lyginti su psichologija ir psichoterapija ir tada galėtume tarti: psichoanalizė tokia pat sena kaip ir psichoterapijos bei psichologijos pasaulis.

Niekam nebus staigmena, jei priminsime, kad psichoanalizė padėjo tikriausiai viso šiuolaikinio psichologijos mokslo ir jo taikymo žmonėms gydyti ir save pažinti pamatus. Beveik visos nūdienos psichoterapijos kryptys savo "namus" statė remdamosi svarbiausiais psichoanalizės teiginiais ir postulatais. Paradoksas, bet net ir tos mokyklos, kurios garbe laikė paneigti psichoanalizės teiginius, vis tiek viską pradėjo nuo jos. Ir pripažinkime: senelis S. Freudas akis atvėrė ne vienam psichologijos korifėjui, šiandien visais būdais bandančiam jį "sumalti".

Psichoanalizė tikrai sena. Jos amžius jau perkopė šimtmetį, tad per tą laiką sukurta ir nemažai naujų jos teorijų. Taigi šiuolaikinė psichoanalizė gerokai pakoregavo klasikinį S. Freudo psichikos supratimo modelį, papildė jį ir tuo, ką siūlė šiuolaikiniai neuromokslai (angl. neurosciences) ar kitos psichologijos mokyklos. Toks atsinaujinimas netruko subrandinti ir vaisius - XX amžiaus pabaigoje išgyvenusi krizę, psichoanalizė į XXI amžių įžengė lyg tas iš pelenų atgimstantis feniksas.

Psichoanalizės atgimimą nulėmė ne tik mokslo naujovių, bet ir gerokai vien medicinos ribas peržengęs jos pačios taikymas. Dar praėjusio šimtmečio pradžioje sukurta teorija netruko įžiebti ne vien medikų ar psichologų ginčus, bet ir į savo pasaulį įtraukti vis naujas filosofų, menininkų, sociologų ar net politologų kartas. Ji tapo ir mūsų kasdienio gyvenimo palydove. Nenuostabu tad, kad net ir gatvėje ar vakarėliuose išgirstame samprotavimų apie seksualumą, libido, projekciją ir kitus įvairiausius psichoanalizės aprašytus fenomenus.

Taigi atsinaujinimas ir platus psichoanalizės taikymo spektras tapo jos atgimusio patrauklumo pagrindu. Ne veltui pasaulyje nuolat domimasi jos teiginiais ir žmogaus dvasinio pasaulio aiškinimu. Pastebime susidomėjimą psichoanalize ir Lietuvoje. Tai ir buvo priežastis susiburti penketui (iš devynių) Lietuvoje dirbančių psichoanalitikų ir psichoanalizės kandidatų ir pateikti visuomenei ir kolegoms kiek kitokį, nei įprastą medicininį, psichoanalizės požiūrį.

Knygoje teikiamais tekstais bandoma parodyti, kaip psichoanalizė įsiskverbia į žmogaus kasdienybę, vienaip ar kitaip aiškindama mums įprastus išorės reiškinius, žmonių tarpusavio santykius ar tik mūsų vidinio pasaulio fenomenus. Stengiamės būti kuo arčiau plačiojo skaitytojų būrio: bandome savo tiesas paaiškinti paprasta kalba, pernelyg gausiai nevartodami profesinio žargono. Deja, ne visuomet to galima išvengti. Ir nors tekstai skirti platesnei auditorijai, vis dėlto kai kurie iš jų labiau patrauks profesionalų dėmesį.

Beje, nesistengėme aprėpti visos psichoanalizės ir jos kasdienio pritaikymo, o labiau norėjome pateikti bent po keletą jos santykio su išoriniu ar vidiniu žmogaus pasauliu pavyzdžių. Todėl psichoanalizės ir išorės pasaulio ryšį atspindi tekstai apie tikėjimą (T. V. Kajokas) bei vyriškumą ir moteriškumą (R. Milašiūnas). O tekstai apie nerimo šešėlius (N. Barštienė) arba gedėjimo spalvas ir atspalvius (R. Židonienė) atskleidžia dažnai sunkiai suprantamą vidinį žmogaus gyvenimą. Žinoma, negalėjome nekalbėti ir apie tai, kaip ir kur psichoanalizė taikoma dažniausiai - psichoanalitiko kabinete. Tam tikrą paslapties skraistę praskleidžia tekstai apie laisvąsias asociacijas (J. Ulevičienė) ir procesus ant ir greta analitiko kušetės (R. Milašiūnas). Paskutiniai du tekstai, matyt, ir bus labiausiai profesionalams skirti.

Tikimės, kad ši knyga - trumpas, bet gana išsamus psichoanalizės pristatymas visuomenei.

 

AUTORIAI


Kiti taip pat domėjosi


2011-10-01

Labai gera knyga

Parašykite atsiliepimą apie "Psichoanalitiniai etiudai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Psichoanalitiniai etiudai", Jūratė Ulevičienė, Nomeda Barštienė, Raimundas Milašiūnas, Rema Židonienė, Tomas V. Kajokas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jūratė Ulevičienė, Nomeda Barštienė, Raimundas Milašiūnas, Rema Židonienė, Tomas V. Kajokas su knyga "Psichoanalitiniai etiudai" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Psichoanalitiniai etiudai" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jūratė Ulevičienė, Nomeda Barštienė, Raimundas Milašiūnas, Rema Židonienė, Tomas V. Kajokas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Psichoanalitiniai etiudai" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Psichoanalitiniai etiudai" perkama kartu