0

Rasmusas klajūnas

5.0
(1 įvertinimai)
Kaina internetu: 9,29 €
Kaina knygyne: 10,99 €*
Sutaupote: 1.70 € (16%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
2020-02-25 barack obama

nice buuk

Informacija

Rasmusas klajūnas

  • Serija: Hanso Christiano Anderseno premija
  • Leidėjas: Garnelis
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 232
  • ISBN ar kodas: 9789955883548

2020-10-31 9.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Rasmusas klajūnas" aprašymas

 „Rasmusas klajūnas“ – istorija apie devynmetį, svajojantį pamatyti platųjį pasaulį. Rasmusas neturi nei tėčio, nei mamos. Jis auga našlaičių prieglaudoje, tačiau nuolat svajoja apie savo namus ir mylinčią šeimą. „Kai esi berniūkštis lygiais plaukais, niekas į tave nežiūri. Visi renkasi įsivaikinti tik garbanotas mergaites“, – lūdnai svarsto Rasmusas. Tačiau jei niekas neieško tavęs, galbūt reikia ieškoti pačiam? Tada berniukui šauna puiki mintis – iškeliauti į platųjį pasaulį, kur neabejotinai jis galės rasti tėvus, jaukius namus, o jo svajonės išsipildys. Neklaužada svajotojas nusprendžia pabėgti iš globos namų. Leidęsis į kelionę jis akis į akį susiduria su iki tol nepažintu pasauliu.


Pasaulis pasirodo nedraugiškas ir atstumiantis, tačiau tik tol, kol „Rasmusas klajūnas“ sutinka kitą klajūną – nepaprastą elgetą Oskarą, su kuriuo leidžiasi į nuotykius. Astrida Lindgren su jai būdingu žaismingumu aprašo dviejų draugų kelionę. Joje netrūksta veiksmo, blogiečių, geriečių ir smagių nutikimų. Rasmusas ir Oskaras išgelbsti moterį, pabėga nuo užpuolikų, randa lobį, jų kelionė driekiasi per apleistus kaimus ir šurmuliuojančius miestus.

Klajūno gyvenimas šaunus – esi laisvas ir gali daryti ką tik panorėjęs. Tavęs nevaržo kvailos taisyklės ir draudimai. Bet pasaulyje tenka sutikti atstumiančių, nemalonių ir abejingų žmonių. Norėdamas išgyventi, turi būti kantrus, tvirtas ir atkaklus – to mus moko ši Astridos Lindgren knyga.


Astrida Lindgren – švedų vaikų rašytoja, sukūrusi ne vieną literatūrinį herojų, kurį žino ištisos kartos. Pašėlusi Pepė Ilgakojinė, Emilis iš Lionebergos, ant stogo gyvenantis smalyžius Karlsonas, ir, žinoma, nesustabdomas keliautojas ir nuotykių ieškotojas Rasmusas. Visi rašytojos personažai išsiskiria savo ryškiais charakteriais. Jos kūrinių siužetas įtraukiantis ir nepaleidžiantis skaitytojo iki paskutinio taško. Ne išimtis ir „Rasmusas klajūnas“.

Rašytoja – Švedijos herojė. Po jos mirties 2002 m. šalies vyriausybė įsteigė jos vardo premiją, skiriamą geriausiems vaikų literatūros kūrėjams. Pati Astrida Lindgren už knygą „Rasmusas klajūnas“ 1958 m. pelnė prestižinį Hanso Kristiano Anderseno medalį. Jos atminimas įamžintas ant 20 Švedijos kronų banknoto, o jos vardu pavadintas asteroidas. Po šio įvykio rašytoja juokavo, kad jai teks pasikeisti vardą į Asteroida Lindgren.


Iš švedų kalbos vertė Eugenija Stravinskienė


2020-02-25

nice buuk

Parašykite atsiliepimą apie "Rasmusas klajūnas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė literatūra

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Rasmusas klajūnas, kurį parašė Astrid Lindgren. Siūlome ne tik išsamų Rasmusas klajūnas aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Astrid Lindgren. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Rasmusas klajūnas. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Rasmusas klajūnas dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažniausiai su "Rasmusas klajūnas" perkama kartu