TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Rašytojas ir savižudybė (knyga su defektais)

Kaina: 3,59 €
Kaina su kodu: 2,51 €
Nuolaidos kodas: KALĖDOS
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-12-31 3.588 InStock
Į krepšelį

Knygos "Rašytojas ir savižudybė (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

Grigorijaus Čchartišvili knygą „Rašytojas ir savižudybė“, pirmą kartą išleistą 1999-ais metais, sudaro trys dalys: pirmoji - „Žmogus ir savižudybė“, antroji – „Rašytojas ir savižudybė“, o trečią rašytojas pavadino „Literatūracido enciklopedija“.

Grigorijus Čchartišvili pasakojimą dėlioja be kategoriškumo. Kaip teigia pats autorius, knyga „Rašytojas ir savižudybė“ nėra mokslinis traktatas, o esė rinkinys arba „...visiškai privatus rašinys, jokiais būdais nepretenduojantis tapti universaliu suicidologijos veikalu“.

Knygoje kalbama apie savižudybes kaip reiškinį ir šis reiškinys stebimas per rašytojų likimus. Autorius išanalizuoja daugiau nei tris šimtus nusižudžiusių rašytojų biografijų, fiksuodamas ir analizuodamas sprendimo priežastis – religines, sociologines, filosofines, geografines ir profesines, pripažindamas, kad rašymas yra labai pavojinga profesija. Grigorijus Čchartišvili išskiria kelis kūrybos fenomenus, kuriais galima paaiškinti savižudybės priežastį:

    Kūryba kūrėjui duoda absoliučios laisvės pojūtį;
    Kūryba sutaiko žmogų su nemaloniais būties aspektais;
    Kūryba yra mirtingojo bandymas nugalėti mirtį;
    Kūryba yra bandymas efemeriškumą paversti amžinybe;
    Kūryba yra paveikslas, nutapytas nuosavu krauju.

Knygoje „Rašytojas ir savižudybė“ autorius skaitytojai duoda ne vieną struktūrinę iliustraciją. Pavyzdžiui, dalyje apie savižudį žmogų pateikiama medžiaga, padedanti geriau suvokti sudėtingą suicido reiškinį. Autorius rašo, kad vienas iš sociologinių tyrimų visą žmoniją dalija į penkias suicidologines kategorijas:

    – žmones, niekada nesusimąstančius apie savižudybę;
    – žmones, kartais galvojančius apie savižudybę;
    – žmones, grasinančius nusižudyti;
    – žmones, mėginančius nusižudyti,
    – žmones, kurie nusižudo.

Laiminguosius, priklausančius pirmai kategorijai, Grigorijus Čchartišvili sudominti savo knyga nesitiki. Anot rašytojo, „ji skirta kitiems keturiems penktadaliams žmonijos.“

Išsivysčiusių šalių mirčių statistikoje savižudybės lenkia nužudymus ir šiek tiek atsilieka nuo eismo įvykių. Kultūrologas, rašytojas, vertėjas Grigorijus Čchartišvilis pateikia išsamią ir įvairiapusę kultūrinę studiją savižudybės tema. Būtina priminti, kad autorius yra labiau garsus savo slapyvardžiu Borisas Akuninas.

Grigorijus Čchartišvilis gimė 1956 metais Gruzijoje, bet 1958-ais metais sovietų armijos karininko ir rusų kalbos mokytojos šeima persikėlė gyventi į Maskvą. Būsimas rašytojas mokėsi vidurinėje mokykloje su sustiprintu anglų kalbos dėstymu, o vėliau studijavo Maskvos universitete Azijos ir Afrikos istoriją ir filologiją. Grigorijus Čchartišvilis ilgai vertėjavo (iš japonų ir anglų kalbų), o rašytojo karjerą pradėjo 1998-ais metais.

Iš rusų kalbos vertė Dalia Saukaitytė


  • Autorius: Grigorij Čchartišvili
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 400
  • Formatas: 16x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094274183-BR

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Rašytojas ir savižudybė (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Literatūros memuarai

Grigorij Čchartišvili pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Rašytojas ir savižudybė (knyga su defektais)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Rašytojas ir savižudybė (knyga su defektais)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Rašytojas ir savižudybė (knyga su defektais)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Rašytojas ir savižudybė (knyga su defektais)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Grigorij Čchartišvili tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Rašytojas ir savižudybė (knyga su defektais)" perkama kartu