-5% extra nuolaida perkantiems už 25€ ir daugiau su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Raudonos pelytės

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-07-31 10.69 SoldOut

Knygos „Raudonos pelytės“ aprašymas

Naujame romane "Raudonos pelytės" autorė aprėpia gana plačią istorinio laikotarpio panoramą. Tema svarbi ir nauja yra tuo, kad atveria patirtį, gyvenimą ir likimą Lietuvos vokiečių, kurių protėviai dėl tikėjimo išvyti iš Zalcburgo, siekė Karaliaučių, badas atvijo į Lietuvą, blaškėsi po ją ir, kai jau atrodo pradėjo sėslesnį gyvenimą, antras pasaulinis karas jį sugriovė, pasmerkęs šeimą išsiskyrimams.

Pagrindinis personažas, jaunesnysis Emilis plaka save už tai, kad būdamas vaikas nelabai domėjosi savo protėvių istorija. Jį tai labai slegia, ypač atvykus į Vokietiją, kur vienatvė jį vis grąžina į praeitį. Iš vienos pusės jis labai nori ją pažinti, bet kuo labiau klimpsta į prisiminimus, tuo labiau jį skaudina netikėtai išplaukusios jo šeimos gyvenimo peripetijos ir nustebina, kaip ilgai jis buvo kurčias ir aklas artimųjų likimui.

Romanas "Raudonos pelytės" įdomus savo temos vystymu, kurio pagrindiniai veikėjai vyresnysis Emilis ir jaunesnysis Emilis – kurčio dėdelio vardu pavadintas jo anūkas.

Autorė ypatingai jautriai ir gana subtiliai atskleidžia kurčio žmogaus pasaulį, su kuriuo, nemigos kankinamas, kalbasi, sėdėdamas prieš veidrodį, kuris jį magiškai į save traukia.

Romano dar viena įdomi linija – Emilio pažintis su pusiau kurčia moterimi, kuri savo prisiminimais jam padeda atkapstyti beveik tapačia praeitį ir sudėlioti istorinę įvykių seką, baiminantis, jog viskas gyvenime gali pasikartoti.

Romanas išties atveria dar neištyrinėtą ir literatūroje neeskaluotą temą – Antrojo pasaulinio karo padarinių kitataučių žmonių gyvenimui, likimui, sąmonei, kurie atsidūrė svetimose valstybėse ir privalėjo jose išgyventi.

Jutta Noak romaną "Raudonos pelytės" kuria savitu stiliumi, jis nėra nei realistinis, nei buitinis, tai greičiau impresionistinis, modernus, šiuolaikiškas kūrinys vertingas ne tik savo menine sugestija, bet ir istoriniu laiko atpažinimu.

  • Autorius: Jutta Noak
  • Leidėjas: Pasaulio lietuvių centras
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 240
  • Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098167146

Parašykite atsiliepimą apie „Raudonos pelytės“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Raudonos pelytės“, Jutta Noak. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Jutta Noak su knyga „Raudonos pelytės“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Raudonos pelytės“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jutta Noak. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Raudonos pelytės“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Raudonos pelytės“ perkama kartu