0

Raupsuotoji

  • Nuolaida knygai -31%
  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 17,49 €
Kaina knygyne: 24,99 €*
Sutaupote: 7.50 € (31%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Raupsuotoji

  • Leidėjas: Obuolys
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 688
  • ISBN ar kodas: 9786094841064

2020-10-31 17.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Raupsuotoji" aprašymas

1909-tais metais pirmą kartą išleistas lenkų rašytojos Helenos Mniszek romanas „Raupsuotoji“ jaudino kelių kartų moterų širdis. Naujame leidime skaitytojai ras abu tomus vienoje knygoje.

Teigiama, kad idėją romanui Helena Mniszek sugalvojo vasaros atostogų metu, kurias praleido Žemaitijoje. Kretingos miesto dvare gyveno pagrindinės istorijos veikėjos Stefanijos Rudeckos prototipas – Marija Fayard. Marija dirbo guvernante grafų Tiškevičių namuose. Autorė ilsėjosi grafų Pliaterių namuose, o šie daug bendravo su giminaičiais Tiškevičiais. Tad rašytoja išgirdo daug paskalų apie tuometinės aukštuomenės gyvenimą.

„Raupsuotoji“ pasakoja istoriją apie jauną merginą Stefutę, kuri nusivylusi nesėkmingais santykiais nusprendžia keisti aplinką ir visą gyvenimą. Ji palieka gimtinę ir pradeda dirbti guvernante baronienės Elzonovskos šeimoje. Prabanga bei gyvenimas aukštuomenės apsuptyje greitai atgaivina jauną moterį ir ji pamiršta neišsipildžiusią meilę. Širdį ypatingai džiugina ir akiratyje pasirodęs dvaro paveldėtojas Valdemaras. Iš pažiūros pašaipus bei erzinantis mergišius budina slapčiausias Stefanijos svajones. Visgi mergina nelinkusi ir vėl pasitikėti vyrais.

Valdemaras taip pat susidomi Stefanija ir pamažu tarp jaunuolių gimsta jų padėčiai nepritinkanti meilė. Ar įmanomi santykiai tarp mokytojos ir kilmingo aukštuomenės atstovo? Visuomenė jų meilės priimti nepasirengusi. Uždraustos meilės istorija suvirpins jautrias širdis. Pasakojama, kad autorė, prieš išleisdama knygą, ją skaitė savo šeimos nariams. Išgirdusi netikėtą pabaigą, viena rašytojos namiškė net nualpo!

Romanas „Raupsuotoji“ sukėlė sensaciją ir tapo skaitomiausia tarpukario knyga Lenkijoje. Tais laikais ją perskaityti norėjo įvairaus amžiaus moterys ir vien iki 1938-tų metų Lenkijoje leidimas buvo pakartotas šešiolika kartų. Ne vienas tiražas išleistas ir kitose šalyse. Knyga išversta net į kinų kalbą! „Raupsuotoji“ buvo tris kartus ekranizuota, taip pat pagal ją sukurtas serialas. Lietuvoje šis romanas buvo išleistas keturis kartus – šis leidimas jau penktasis.

Helena Mniszek (1878 - 1943) rašytoja ir dvidešimtojo amžiaus lenkų populiariosios literatūros pradininkė. Autorė išgarsėjo kurdama sentimentalius ir melodramiškus romanus. Knygose ji rašė apie aukštuomenės gyvenimą, nuskriaustuosius žmones, nagrinėjo visuomenines temas. Garsiausias jos kūrinys yra „Raupsuotoji“. Autorė parašė ir tęsinį apie tolesnį herojų likimą – „Ordinatas Michorovskis“.

Iš lenkų kalbos vertė Petras Jurgelevičius

Parašykite atsiliepimą apie "Raupsuotoji"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Raupsuotoji, kurią skaitytojams dovanoja Helena Mniszek. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Helena Mniszek su knyga Raupsuotoji jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Raupsuotoji patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Helena Mniszek. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Raupsuotoji palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Raupsuotoji" perkama kartu