0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Rausvasis maras

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2021-09-30 6.59 SoldOut

Knygos "Rausvasis maras" aprašymas

Į knygą "Rausvasis maras" sudėtų apsakymų siužetai yra tarsi Dž. Londono polemika su fantastikos žanro rašytojų siužetais, problematika ir požiūriu į XX a. pradžios realijas.

Apsakyme "Šešėlis ir blyksnis", kur pateikiamas londoniškas nematomo žmogaus variantas, primena H. G. Wells‘o romaną "Nematomas žmogus".

Dž. Londonas sukūrė ir savąją kontakto su nežemiška civilizaciją versiją – apsakymą "Raudonoji dievybė", pasakojantį apie Ramiojo vandenyno salų gyventojų garbintą kosminį aparatą, o dviejuose apsakymuose – "Galiotas" ir "Viso pasaulio priešas" – vaizduojami mokslo pasiekimais pasinaudojusių teroristų veiksmus.


Ypatingo dėmesio verta apysaka ,,Rausvasis maras“ nukelia į XXI a. pabaigos Kaliforniją, kur gyvena keliasdešimt sulaukėjusių žmonių, iš kurių tik vienas senis – buvęs filosofijos profesorius – mena laikus, kai žemėje buvo beveik 8 milijardai gyventojų. Gyvenimas atrodė puikus, kol pasaulio nenusiaubė nežinomos rūšies maras.

Praėjus keliems dešimtmečiams profesoriaus pasakojimas apie žmonių pastangas pabėgti nuo ligos ir tolesnį saujelė išgyvenusių likimą jo anūkams, pasipuošusiems vėriniais iš gyvūnų ir žmonių dantų bei ginkluotiems lankais, skamba kaip bepročio kliedesys.

Žvelgiant iš XXI a. pradžios aukštumų, galima teigti, kad, vaizduodamas žmonijos progresą, D. Londonas ne viską nuspėjo, bet jo nuogąstavimai dėl beribio mikrobų pasaulio, stebina įžvalgomis ir lieka aktualūs (užtenka atsiminti kone kasmet pasaulinę paniką sukeliančias gripo atmainas). Beje, rašytojas apysakoje minėjo ne vieną išgalvotą, gyventojų pertekliau sukeltą epidemiją, nors iki pirmosios pasaulinės pandemijos dar buvo likęs dešimtmetis.

Apysaka "Rausvasis maras" – pirmas įsimintinas pasaulinės grožinės literatūros kūrinys, priskiriamas post-apokalipsiniam žanrui. Deja, retas jo sekėjų, besistengiantis sukelti skaitytojui siaubo priepuolį, gali prilygti "senukui" Dž. Londonui, pasakojusiam tokią paprastą istoriją: ramus saulėlydis pajūryje, prie laužo sėdi žvėrių kailiais apsisiautęs senelis ir pasakoja trim nepatikliems berniūkščiams apie savo jaunystę, senus, pasakiškai keistus laikus. Tik jis žino, kad po daugelio metų žmonija grįš į juos, bet tik tam, kad ir vėl nusiristų į pražūtį…


Iš anglų kalbos vertė Vytas Pamerneckas


Parašykite atsiliepimą apie "Rausvasis maras"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Mokslinės fantastikos knygos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Rausvasis maras", kurią skaitytojams dovanoja Džekas Londonas (Jack London). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Džekas Londonas (Jack London) su knyga "Rausvasis maras" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Rausvasis maras" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Džekas Londonas (Jack London). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Rausvasis maras" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Rausvasis maras" perkama kartu